a cui este vina,femeii sau a barbatului???

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

pt. himera, te invit la acest subiect
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=88225&whichpage=10

scuze de off topic

poze si iar poze, ultimele aventuri de potos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Initial creeata de okusan
hai barbatul ca barbatul ca e ca un caine in calduri dar ca femeie totusi paraca te mai abtii nu?




Pai de expresia "catea in calduri" nu ai auzit? Dupa cate stiu eu, pe femele le apuca caldurile, din timp in timp.
Cred ca aici nu-i vorba de sex sau "calduri", ci de educatie, fire, constiinta, loialitate, cultura religioasa...si altele.
Da' cand te-apuca, te-apuca!

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by Rufus

quote:
Initial creeata de okusan
hai barbatul ca barbatul ca e ca un caine in calduri dar ca femeie totusi paraca te mai abtii nu?




Pai de expresia "catea in calduri" nu ai auzit? Dupa cate stiu eu, pe femele le apuca caldurile, din timp in timp.
Cred ca aici nu-i vorba de sex sau "calduri", ci de educatie, fire, constiinta, loialitate, cultura religioasa...si altele.
Da' cand te-apuca, te-apuca!

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde





zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Stiu ca o sa aruncati cu pietre in mine totusi eu imi spun parerea, ca nu ma pot abtine.

In primul si-n primul rand consider ca vina apartine amandurora - atat ei cat si lui.

In ce privesc lucruri precum constiinta, ratiunea, bunul simt, educatia etc etc. astea toate sunt lucruri relative si fiecare le posedam in cantitati diferite. In plus mai exista si mana hazardului.

Din aceste motive mie, voi vorbi despre mine ca sa nu se supere nimeni, nu mi s-a intamplat vreodata sa ma uit la barbatul vreuneia din prietenele mele, sau invers, ei la mine, sau invers ele la barbatul meu. Cred ca toti avem doze considerabile de bun simt, ecducatie, ratiune, respect etc. Insa nu neg ca mi se poate intampla sa ma indragostesc de altcineva - desi imi iubesc sotul si el ma iubeste. Repet nu cred ca mi s-ar intampla vreodata sa ma indragostesc de partenerul vreunei prietene dar nu exclud nici chiar aceasta varianta. Si consider ca asta mai tine si de intamplare-hazard si de cine pe cine si cand intalneste.

In acelasi timp pot spune ca nu caut sa ma indragostesc de altcineva sau sa-mi insel sotul. Sunt foarte multumita de viata mea si de partenerul meu. Dar...never say never. Nu stiu ce-mi rezerva viata in viitor si nu stiu cum as reactiona daca m-as indragosti de altcineva. Stiu doar ca dragostea nu este un sentiment pe care sa-l poti controla si nici nu vine cand vrei tu, la fel cum nici nu trece cand vrei tu. Ca sa concluzionez: nu cred ca cineva poate garanta ca va fi fidel partenerului sau toata viata. Na am spus-o! Cred insa ca poti garanta ca asta iti doresti si ca vei incerca sa-ti respecti propria dorinta si propria viata, precum si a celor dragi tie. Sa nu-ti bati joc de partener si eventual de copii. Si asta poate insemna uneori chiar si despartirea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Eu sunt de acord cu Lia!Daca e prietena adevarata atunca oricate avansuri i-ar face EL ar sti sa il puna la punct!Femei si femei...

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns okusan spune:

quote:
Originally posted by doinabita

Eu sunt de acord cu Lia!Daca e prietena adevarata atunca oricate avansuri i-ar face EL ar sti sa il puna la punct!Femei si femei...

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...









ideea este in felul urmator:EA prietena a facut avansuri!ca de divortata de 14 ani cu n relatii esuate ce si a zis tu ("prietena mea") tu nu stii cum sa ai grija de el las pe mine ca eu sunt veterana in traducere barbatii insurati ca de a despartit 3 barbati pana la gasit pe fostul meu sot asa zisul prietenul ei de familie nu?
acum totul este de domeniul trecutului,dar va plati ptr tot ce a facut?ptr vrajba care a sadit o in mine si fostul?va fii fericita cu el? dar el cu ea?DUMNEZEU sa ii ajute dupa suflet!

oficial mi -e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns okusan spune:

quote:
Originally posted by Rufus

quote:
Initial creeata de okusan
hai barbatul ca barbatul ca e ca un caine in calduri dar ca femeie totusi paraca te mai abtii nu?




Pai de expresia "catea in calduri" nu ai auzit? Dupa cate stiu eu, pe femele le apuca caldurile, din timp in timp.
Cred ca aici nu-i vorba de sex sau "calduri", ci de educatie, fire, constiinta, loialitate, cultura religioasa...si altele.
Da' cand te-apuca, te-apuca!

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde







MARE ADEVAR AI GRAIT

oficial mi -e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Dupa mine, vina este la amandoi, a lui caci nu a avut altceva de facut decat sa ii fuga ochii la prietena ta, a ei caci nu a gasit alti barbati decat pe al tau!De multe ori nu pot sau nu vreau sa inteleg cum pot sa fie asa de lipsiti de orice...sa isi cladeasca fericirea pe nefericirea altora???????cum pot sa doarma linistiti unul langa celalalt????????cand mai exista si copii???????si chiar daca nu au copii, ma intreb ce fel de oameni sunt???si sotul tau si prietena ta sunt la fel de vinovati!!!!!!!Mai devreme sau mai tarziu vor plati cumva pentru acest lucru, dar bine ar fi sa platesca ei , caci se spune ca pacatele le tragem de la al 7 lea neam...asa se zice pe la noi!!!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

E chestie de caracter sa te dai la barbatul prietenei sau sa accepti avansuri. Poate ca e shi o chestie perversa ... incerci shi tu dresurile ei .

Atentie mare: a nu se da detalii picante si intime prietenei. A n-o lasa sa-si formeze o imagine despre viata ta de cuplu pentru ca ar putea vrea sa stie mai mult . Atentie la cele care critica tot ce ai tu ... tot ce au ele e mereu mai bun. Daca vreodata vor crede ca ai ceva mai bun ... stai de vezi. Sau sunt unele obsedate sa aiba ce ai shi tu.

Mie mi s-a intamplat ... Acum stiu ca era o persoana fara caracter, pe atunci eram mai naiva. Vina mea? DA Trebuie sa iti asumi raspunderea atunci cand faci partas pe altul la viata de cuplu, fie si prin confesiuni prietenesti. Dar eram micutza shi copila. Acum sunt atenta ce vb despre viatza mea private. Nu mai aduc pe al 3-lea in casa.



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

quote:
E chestie de caracter sa te dai la barbatul prietenei sau sa accepti avansuri. Poate ca e shi o chestie perversa ... incerci shi tu dresurile ei .

Atentie mare: a nu se da detalii picante si intime prietenei. A n-o lasa sa-si formeze o imagine despre viata ta de cuplu pentru ca ar putea vrea sa stie mai mult . Atentie la cele care critica tot ce ai tu ... tot ce au ele e mereu mai bun. Daca vreodata vor crede ca ai ceva mai bun ... stai de vezi. Sau sunt unele obsedate sa aiba ce ai shi tu.

Mie mi s-a intamplat ... Acum stiu ca era o persoana fara caracter, pe atunci eram mai naiva. Vina mea? DA Trebuie sa iti asumi raspunderea atunci cand faci partas pe altul la viata de cuplu, fie si prin confesiuni prietenesti. Dar eram micutza shi copila. Acum sunt atenta ce vb despre viatza mea private. Nu mai aduc pe al 3-lea in casa.



Never say NEVER.



Ca bine graiesti!Parca mi-ai citit gindurile!

poze cu Corina Elena
poze

Piersicuta mea

Mergi la inceput