Cind dispare Mos Craciun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Marius


aiamoni nu i-am spus in mod explicit ca de fapt cadourile vin de la noi dar i-am dat de inteles acest lucru prin faptul ca l-am incurajat ca in acest an sa confectioneze mici daruri pentru cei dragi lui si sa le daruiasca de Craciun . Aceasta idee l-a fascinat .
Ca oricare alt pusti a facut si el o scrisoare pentru Mos, avem o lista cu ''bile negre (prostioare), bile rosii (fapte bune) dar in mare stie deja ca este prea mare coincidenta ca toate jucariile sunt in magazin, are o idee cum ca darurile sunt de fapt o recompensa venita de la noi.
Pe mine ma intereseaza sa nu fie dezamagit si acest lucru l-am reusit prin asocierea cu spiritul de Craciun si bucuria de a darui.
Asa incat presimt ca tranzitia la noi va fi lina ceea ce va doresc si voua

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Frumoasa povestioara .

Si noi am ales aceeasi cale de care povesteste Lala inca de anul trecut,fetita mea a fost asa de emotionata cand a pregatit o cutie cu daruri pentru copii de la o alta gradinita care veneau in vizita de Sf. Nicolae si isi aminteste si acum ca printre hainute, carti a strecurat si o papusica mica, mica ...s-a nimerit sa primeasca darul un baietel

Mos Craciun nu dispare, il regasim in fiecare an prin placerea de a darui si primi daruri.

Alte discutii despre si in cautarea lui
Mos Craciun

Mergi la inceput