Mamici de iulie - august 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Ce poveste de groaza ,Carla! Eu sunt patita. Am fost insarcinata exact acum 1 an si am renuntat la sarcina din cauza unei boli infectioase rare pe care am luat-o la prima ecografie. Ceasaful arata in ultimul hal si se perindasera toate femeile de la coada pe el.Si acum ma trec fiorii cand imi amintesc...De atunci sunt exagerata si rog toate persoanele cu care vin in contact(asistente care recolteaza sau cea de la stomato, cosmeticiana,manichiurista)sa se spele pe maini- fara suparae fiindca am eu un pitic pe creier. Stiu ca e greu sa spui dr., dar daca se supara mai bine il schimbi.
Cred ca nu ai nimic si ca subconstientul iti joaca feste, dar data viitoare indiferent la ce dr. mergi nu fa rabat la sanatatea ta. Spune ce nu-ti convine si daca vei fi repezita nu-i bai , cauta alt dr.
Lorina, obloane nu am, dar putem face schimb de muraturi!E primul an in care am pus muraturi ca pentru o unitate militara. Pentru orice nevoie te poti baza pe mine.
Nikole, capul sus ca va fi bine.


MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Jadi, meduto
mai, rele sunt greturile astea, rele rauuuu...
nu ma lasa nici de o culoare, off...
multumesc fetelor pentru sprijin.va pup.

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Buna tutror! ma primiti si pe mine in grupul vostru va rog frumos? daca ma ajuta D-zeu sa tin sarcina si sa fie totul ok, ar trebui sa nasc la inceputul lui august....UM 01.11.2006. Multumesc!

Andra si Dragos Alexandru - 31.05.2005 si bb2
Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Andutzy, FELICITARI si sarcina usoara iti doresc, fara greturi...
Bine ai venit printre noi...


http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Nikole, merci frumos, sa inteleg ca la voi deja au inceput greturile? Si eu la prima sarcina am avut mari batai de cap cu ele....Vomitam si de 7-8 ori pe zi...Acum inca nu au inceput, dar este inca devreme...
Emotii mari sunt deoarece inainte de baiatul meu am pierdut 3 sarcini pana in 3 luni din motive necunoscute...Pentru care am facut tratamente de sustinere si am stat in pat. La ultima sarcina insa, nu am stat nici in pat si nici nu am facut vreun tratament si acum am o minune de baietoi(vedeti pozele din album). Deci, cum vrea D-zeu sa ni le aseze....
Nikole, imi aduci aminte de mamici mai iunie 2005, unde aveam in grupa o alta fata plecata in Japonia si maritata acolo, Pengunica, cu care insa din pacate dupa ce am nascut nu am mai tinut la fel legatura..


Andra si Dragos Alexandru - 31.05.2005 si bb2
Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

andutzy, bun venit! Sa stii ca aici nu se pierd sarcini, asa ca ai ajuns unde trebuia. Sa ai un bebe la fel de minunat ca si micutul Dragos.

Alina 9+, mamica d-rei Anya (1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Multumesc, Anya! Multumesc frumos! sa te auda Doamne Doamne si sa ajungem toate la termen cu burtici rotunjoare de bebici dolofani!

Andra si Dragos Alexandru - 31.05.2005 si bb2
Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Andutzule, toate ca toate dar greturile astea ...am 15ore de cand nu am inchis un ochi, mi-e o greata de nu ma vad, si nici nu cedeaza cu nimik.nici lamai, nici apa,nimik, ba parca mi se ingreuneaza stomaculmai rau!
asta e, sa dea D-zeu sa fie asta singurul discomfort,de altul sa nu avem parte.
pUPICI si Doamne ajuta sa trecem peste saptam,anile astea cu bine!

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

andutzu bine ai venit!sa o duci la capat cu bine si sarcina asta!
nikole asa te vreau!
ieri seara nu m-am simtit bine asa ma durea burtica ca la ciclu....se linisteste cand stau cu mana pe ea.si tot vorbesc cu samburelul meu,sa stea acolo cuminte...oare nu ar trebui sa ma lase de la utrogestan.si aseara am avut pete,drept e ca ff putin,ca niste firisoare pe tamponel...si mai deschise la culoare.nu stiu ce sa mai cred...dar cum dadeam sfaturi,daca e sa se tina se tine,altfel nu stiu ce as mai putea face....
va pup si sa aveti un 1 decembrie super!eu nu pot merge nicaieri....

alina 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Fetelor va multumesc la toate pt. urari si va doresc si eu sarcini cat mai usoare ...sunt sigura ca asta va doriti cel mai tare.
Eu parca m-am simtit mai bine, cel putin in ultima saptamana. Sper sa dispara cu totul greturile.
Urmatorul control il voi face pe 20 decembrie. Tot cam atunci trebuie sa mai fac si o eco. Voua va face medicul vostru eco sau megeti in alta parte. Eu am facut eco la altcineva, dar nu prea as mai vrea sa fac acolo ca am stat 2 ore la coada.
Aveti idee daca la Medlife sunt medici buni la eco? M-as duce acolo cu programare.

Pupici

Andreea 8+
pregatiri nunta...

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput