Infidelitatea si cuplul vazute de barbati!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

eu am auzit...sunt simple declaratzii neverificate... ca barbatul inshala:

- pentru ca poate;
- pentru ca asha vrea mushchiul lui;
- pentru ca nu este intzeles sau e impins sa o faca de o femeie cicalitoare si rea, care nu-i ofera destula afectiune;
- pentru ca amanta e refugiu si medicament antistress;
- pentru ca amanta e ca un concediu;
- din principiu (asta m-a oripilat);
- ca nu se poate abtzine;
- ca aia e proasta acasa si nu-si da seama;
- ca a facut o alegere care acum o regreta, dar ca il leaga copiii si nu vrea sa le distruga universul, dar are dreptul la viatza (asta mi se pare cat de cat pertinenta);
- ca nu stie ce vrea;
- ca nevasta e facuta sa calce, sa spele, sa creasca copii si e prea obosita sa-l satisfaca pe deplin, ca e prea obosita sau eventual ca nu-i buna decat de asta, la sex e nula;
- ca s-a plictisit de ea;
- ca odata ce a revazut o mai veche cunoshtintza de ashternut ...s-au activat amintirile acelor stari de bine petrecute cu respectiva si nostalgic, parca parca ar vrea sa retraiasca acele momente;
- ca incearca sa se descopere pe sine in experientze sexuale variate;
- ca ii place sexul ocazional;
- ca se indragosteshte lulea, si indragostitului nu mai ai ce-i face neam;
- ca e intr-o perpetua cautare a fericirii supreme si constient fiind ca nu o gaseshte curand, s-a multzumit cu o nevasta "oarecare", una care sa-i fie acolo si pentru el, dar care coboara la prima daca el reusheshte sa-si implineasca visul (ashtia sunt cei mai javre);
- sa se razbune pe o sotzie infidela;
- pentru ca era beat si s-a lasat purtat de val (... astia au remushcari);
- pentru ca din comoditate, sau dintr-un pact mutual au ramas impreuna deshi relatzia a murit de mult ..... dar sunt foarte buni amici, si nu vrea sa ramana fara ea (a inshela presupune a fi infidel fara a marturisi aici si probabil nishte ochi s-au facut ca nu vad)
- ca este incitant sa traieshti cu doua odata, se simt mai capabili, le place adrenalina, si viatza complicata (ashtia fac multe cadouri si se poarta frumos in ambele situatzii), simt nevoia de viatza dubla, nu au nimik sa le reprosheze adoratelor lui, iubite deopotriva;
- ca sa dea bine in cartier (la asta am ras copios);
- ca a auzit ca amanta face un sex oral nemaipomenit;
- etc.

nu am rabdare sa le inshirui pe toate , dar am auzit foarte multe scuze chiar din gura lor. Suta la suta original masculin.


diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Am postat si eu un subiect pe DC ,cu rugamintea , daca se poate , sa aflu cateva pareri de la barbati in legatura cu " De ce inseala barbatii ?". Stii cati au raspuns ????.... Am crezut ca nu exista niciun barbat pe forum.
Noi de batem capul aici , presupunem , "ne dam cu parerea" , ne invinovatim , dam vina pe soacra , pe atmosfera din casa ... Tot incercam sa-i scoatem " curati" . Iar ei.... cred ca stau ascunsi pe undeva , ne privesc si se distreaza! Cati au curajul sa discute deschis , fara sa arunce cu sageti in noi ? Ei nu se mai invinovatesc , ei se apara si inseala in continuare ! Nu generalizez ! Scuze , daca deranjez !

Enina34 , interesat subiect , dar , dupa cum observ , il dezbatem tot intre noi femeile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Am postat si eu un subiect pe DC ,cu rugamintea , daca se poate , sa aflu cateva pareri de la barbati in legatura cu " De ce inseala barbatii ?". Stii cati au raspuns ????.... Am crezut ca nu exista niciun barbat pe forum.
Noi de batem capul aici , presupunem , "ne dam cu parerea" , ne invinovatim , dam vina pe soacra , pe atmosfera din casa ... Tot incercam sa-i scoatem " curati" . Iar ei.... cred ca stau ascunsi pe undeva , ne privesc si se distreaza! Cati au curajul sa discute deschis , fara sa arunce cu sageti in noi ? Ei nu se mai invinovatesc , ei se apara si inseala in continuare ! Nu generalizez ! Scuze , daca deranjez !

Enina34 , interesat subiect , dar , dupa cum observ , il dezbatem tot intre noi femeile !



Vazusi raspunsul meu de pe prima pagina la subiectul asta?
Dealtfel am scris si la subiectul tau. Si, voila, in dreptul meu scrie sex masculin! Cel putin asa scrie in buletin...

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Nu-sh ce spune "Madam Coltofeanu", dar are dreptate.
De mult am ajuns la concluzia ca barbatilor NU LE PASA.
Acum vreo 20 de ani, am auzit o vorba: "Men put up with the relationship for the sex, and women put up with the sex for the relationship". Barbatii suporta relatia pt sex, iar femeile suporta sexul pt relatie. Asta nu inseamna ca nu ne plac relatiile intime. Dar mult prea putine dintre femei au avut sau au o relatie intima care sa le satisfaca cu adevarat. Cu toate asta, continuam relatia dintr-o mie de alte motive, niciunul legat de viata intima. Femeile si barbatii sint animale TOTAL DIFERITE.
Ca femei, avem o boala de a despica firul in 44. Barbatii nici macar in 2 nu-l despica. De multe ori mi-am intrebat consoarta cand statea cu ochii pe pereti:" La ce te gandesti, puiule?" Raspuns calm: "La nimic". Mai sa fie Dar chiar asa. Ei sint capabili sa isi petreaca timpul fara sa puna tzara la cale, fara sa se gandeasca 6 ore la ce nadragi or sa poarte cand ies in oras maine, la cati bani au avut in banca acum 5 ani. Noi.....de-am avea inca 2 vieti...tot am lua totul la bani marunti.
In momentul in care intram intr-o relatie, de multe ori uitam sa fim FEMEI. Devenim MAME. Spala-l, gateste-i, fa-i curat in casa. Devenim menajere. Nu-sh ce fel de menajere sint pe la voi prin oras, dar la noi toate-s trecute de 50 de ani si 90 kg. Ne punem MEREU pe locul 2..."EL" e mereu pe primul loc...nici macar nu le dam OCAZIA sa ne puna ei pe primul loc. Ne pierdem respectul pt noi, ne pierdem increderea in noi, iar barbatii nu fac decat sa ne urmeze exemplul. Si uite-asa din prietene sau sotii devenim parte din mobilier
Un lucru pe care refuzam sa-l acceptam. Barbatii sint egoisti. DA, GENERALIZEZ. Si puteti sa aruncati cu oua pina saptamana viitoare, ca adevarul tot asta e. SINT EGOISTI.Si EXTREM de imaturi. La ei tot ce zboara se mananca. Noua ne e frica sa nu facem indigestie
Si mai exista ceva. SOCIETATEA. Noi femeile, de cand e lumea si pamantul le-am PERMIS sa se comporte asa. Stau cateodata si o ascult pe mama, si-mi vine sa-mi iau campii. . Pt ea..ca si pt multe alte femei, un barbat care se abate de la "drum" e..barbat. E scuzat de tot si toate. O femeie...e tirfa.
"Draga...ce vrei sa faci daca si-a inselat nevasta???? Tot la ea si la copii s-a intors..ca deh...familia e familie. CE POTI SA-I FACI? E BARBAT!" - Apai daca ALA e barbat, atunci eu sint fata mare. Aia mai e familie? Aia mai e casnicie???? Respectul, increderea, tandretzea si cinstea UNDE sint? Puse la naftalina?????????
"Spalata e ca si noua"... De as baga tot individul in soda caustica.
Asa ca...pina incetam NOI de a le mai gasi scuze si de a le da puterea de a-si bate joc de noi...NIMIC nu se va schimba.

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Ymcar , te cred pe cuvant avand in vedere ca nu pot sa-ti verific buletinul ...

Ai dreptate , ai postat la acest subiect ,dar am aflat ca barbatilor le este teama de femei si nu vor raspunde sincer sau nu vor raspunde deloc !.... Deci , intrebarea a ramas fara raspuns !

Concret , ce gandesti tu despre infidelitate ,despre cuplu ,sau daca ai inselat , care au fost motivele tale ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Pai da, si fara raspuns va ramane. Inclusiv din partea mea.

Poti sa-i zici si frica daca vrei. Cred ca mai exact ar fi sa zici ca nu are nimeni chef sa-si faca zile fripte doar ca sa raspunda la un subiect de pe forum.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Olguta 12, jos palaria!
..ai atata dreptate, ca totul incepe sa sune a deja-vu!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Ymcar , zici " zile fripte "... Cine are parte de mai multe zile fripte din cauza infidelitatii ?

Poti considera ca ti-am verificat buletinul..... esti barbat !!!

As mai completa ceva , dar nu vreau sa te supar , poate esti un "ION" si iti urez LA MULTI ANI !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Ymcar , zici " zile fripte "... Cine are parte de mai multe zile fripte din cauza infidelitatii ?

Poti considera ca ti-am verificat buletinul..... esti barbat !!!

As mai completa ceva , dar nu vreau sa te supar , poate esti un "ION" si iti urez LA MULTI ANI !





Nu vad care e legatura intre cine are parte de mai multe zile fripte din cauza infidelitatii si ce am scris eu.

Nu sunt Ion, nu prea o sa imi gasesti numele in calendarul otrodox, dar oricum multumesc. So, da-i inainte, ma supar greu si-mi trece repede.


My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Bravo, olguta12!! Bine zis!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput