The best of aug-sept-oct 2004 (122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

Nici Lia nu mai merge de mult in carut. Macar ca nu ma grabesc nicaieri cu ea dimineata...

La multi ani cu intarziere Andreelor


andreea

sa stii ca ma bucur ca se simte mai bine bebita ta...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Buna mamici. Sa va raspund si eu la cateva intrebari:

ILinca nu mai merge cu carutul de pe la un an si ceva ( cateva luni), l-am scos deja din functiune.

Despre inot am vb cu un prieten de-al meu, care e antrenor de inot la bazinul 23 august, preda pt copii si are si copii campioni nationali ( chiar el e multiplu campion national la inot) si mi-a spus ca Ilinca e prea mica pt inot, ca dupa 4 ani pot sa o duc la cursuri.Eu am protestat, i-am zis ca Ilinca e desteapta, ca ne intelegem perfect cu ea, ca stie sa vorbeasca....si mi-a explicat ca la varsata asta inca nu stiu sa reactioneze de fiecare data cand le spui stang, sau drept ( Ilinca stie care e mana dreapta si care e stanga, dar e adevarat ca inca le mai incurca uneoori), ca acum sunt ca maimuticile si daca apuca sa invete prost e mai greu sa ii dezveti, si ca la varsta asta se pot speria de lucruri la care nici nu te gandesti, si ca e pacat sa ramana cu frica de apa.Asa ca am agreat ca la vara sa merg cu Ilinca pe la bazin, sa o si bagam poate in apa, dar doar cu mine si fara a face cursuri, doar sa se obisnuiasca cu idee, si ca de-abia de la 4 ani sa incepem cursurile.

Cat despre alte activitati, noi ne gandim ca de la anu sa o dam la gradi, cu program de 4 ore, si in principiu am gasit o gradi despre care avem referinte excelente si unde se fac 3 limbi straine si multe activitati. Am zis ca 3 limbi straine sunt prea multe de la inceput, dar gradinita asta e deschisa de 15 ani si au experienta, si am si cunoscut copii care au fost la acea gradi si sunt f frumos educati.

Si ma mai gandesc sa faca pian, ca tot il avem in casa, dar pe la 4 ani....De patinaj v-am zis deja, miercuri vine Mosu cu patinele si joi mergem la patinoar...De-abia astept.

Va pup ( PS: noi suntem in vacanta, am dus-o pe Ilinca vineri seara la soacra-mea, sa ne mai odihnim si noi un pic, si ieri ne-am trezit la ora 15 si ne-am dat jos din pat pe la 17, iar azi ne-am trezit pe la 11. E asa de bine sa lenevesti din cand in cand...)

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bozo spune:

Am terminat tratamentul, miercuri mergem la control. Sper sa fi disparul si apa din urechi (de unde naiba o mai fi si aia???) ca doctorul mi-a spus ca nici nu aude bine din cauza ei si e posibil si din cauza asta sa nu vorbeasca bine.

Maine la gradi... sper sa nu o luam de la capat cu racealile.... ca sunt si eu la capatul puterilor.

Pe 21 mergem acasa, spre bucuria bunicilor, care nu mai pot de dorul lui. Buni vrea sa ii ia acvariu si pestisori.. bunicu de-abia asteapta sa plece cu el pe coclauri.

Bey, eu vreau sa dau cupilul la dans .. mai incolo, da tati zice ca ce e aia baiat la dans.... E chiar asa de ciudat???

Hai pupici si noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata, ca sa fiu si eu o data on topic, ca mereu ras[und cu intarziere, va spun ca tot la dansuri o dau.
eram graviduta si am vazut nu stiu ce festival international de dans.
si am zis asta va face fi-mea.
abia astept
va pup ca am treaba

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

Patrice, despre ce gradinita vorbesti?
Suna interesant ...
De abia astept sa vad cum se descurca Ilinca la patinaj!

Eu cred ca totusi astept pana la anu` cu patinajul si baletul, parca e prea mica acum.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Raluca, gradi de care vorbeam se numeste Arc-en-Ciel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Ne laudam si noi! Folosim olita cu succes! Saptamana asta cred ca renuntam (sau macar incercam) si la pampersul de pranz, poate si la cel de noapte... Abia astept! Si se cere singura la olita cu un invariabil kk, indiferent ce face! Da' e bine si asa! Si suntem intr-o continua cautare pe strazi a dadaiului (tramvai)...

*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

Va salut si eu rapid inainte de a pleca la un contract uraaaat.
De abia astept sa vina Mosul!
Ioanei i-am luat o trusa de doctor (si cu un doctor inclus) si un suport de biberon de catifea roz cu flroicele si un catel legat de el, sa si-l duca singurica. Si o ciocolata mica de tot. Sunt tare curioasa ce zice, ea nu a papat ciocolata pana acum, stie ca "cioacata" o papa Ai (adica mama).

I-au pregatit si ai mei o gramada de cadouri ... o sa fie un Mos bogat anul asta.

Voi ce le-ati luat?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alesio i-a scris aseara impreuna cu Ovi scrisoare la mosul si suna cam asa:
"Daga Mos Nicolae, eu sunt Puf Alesio Andei si sun cuminte,odonat si sunt dulceatza si ingeasul lui mama si te og sa-mi aduci un cadou cu litee.Am si un fatio pe cae il cheama Nicolas Mihai si pe cae il iubesc foate foate mult "(Draga Mos Nicolae, eu sunt Puf Alesio Andrei si sunt cuminte,ordonat si sunt dulceatza si ingerasul lui mama si te rog sa-mi aduci un cadou cu litere.Am si un fratior pe care il cheama Nicolas Mihai si pe care il iubesc foarte foarte mult).
Scrisoarea de care v-am zis a fost compusa de Alesio(in prealabil tot i-a povestit Ovi cum o sa-i scriem scrisoare la Mosu....iar copilul a bagat la cap...)aseara(Alesio dicta, Ovi scria).
Asa ca Mosu se conformeaza si ii aduce cadou cu litere, un puzzle, ceva fructe....si nu stiu ce mai lasa si pe la matusa-sa...i-a adus deja o carte cartonata cu cei 3 purcelusi de la bunicul sau....sa vedem ce mai lasa si pe la unchi....deci si la noi vine cu traista plina.
Trusa de doctoras ii va aduce Mos Craciun...sper sa gaseasca una mai complexa si de calitate....

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Pufy, m-am distrat cu Alesio al tau!

Naty mama, si eu am fost cumintica, pot sa primesc si eu de la Mosu' o trusa d'aia cu doctor inclus? Poate sa fie si fara trusa

Va pup


Mergi la inceput