The best of aug-sept-oct 2004 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI TUTUROR ANDREELOR SI ANDREILOR!

mamicilor Andora si Andreea (si doru)
si puiutilor Cristianei,Ninei, Adelei, Ioanei

Lilia parca tu ai comandat ceva de la Quelle pentru Amelia? A venit? Cum e?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Andreea, ma bucur sa aud ca pitica e mai bine ( nu ti-am raspuns la intrebari ca nu stiam ce sa te sfatuiesc).La multi ani!

La multi ani Pufy pt Alesio Andrei, la multi ani Adela pt pitic.

Mada, sar'na pt cuvintele tale si pt ca te-ai gandit la noi...Si pupici ILincai bolnavioare. Si Ilincutei mele ii dau maselele si e jale, e asa de maraita...Daca o iau in brate- ca de ce o iau, daca o las- ca de ce o las, daca o pup- cum de am indraznit sa o pup, and so on.Iar eu sunt atat de obosita de nu mai stiu de mine, as vrea sa am niste zile in care sa dorm si sa uit de toate.

Maine plecam la munte ( o duc pe mama acolo) si noi ne intoarcem seara, apoi intentionez sa o las pe Ilinca 2 zile la soacra-mea.Asa poate reusesc si eu sa ma odihnesc un pic....


Ma gandesc ca vin sarbatorile si sunt complet lipsita de chef, mi-e groaza de atmosfera de sarbatori, anul acesta. O sa incerc sa ma montez, sa fac frumos de dragul Ilincai ( ea a inceput sa canta Mos Caciun cu plete albe ( nu dalbe!) aduce daruri la fetite si baieti cuminti" ( asta cu cumintenia a bagat-o de la ea, noi nu i-am zis nimic )

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Multumesc frumos fetelor si de sfaturi si de urari de La Multi Ani!

Urez si eu La Multi Ani! tuturor Andreilor si Andrelelor :) din lume, sanatate si bucurie!

La Multi Ani! lui Andrei Tudor (Ionika), Andrei de Nina, Andrei de Adela, Andrei de Cristia, Andreas de Marlen_b, Andrei Alesio :) de Pufy, Andreea de Biamar si Andrei Mihail de Crini! Sper ca nu am uitat pe nimeni din lista :)

La Multi Ani! si mamicutei Andora!

Doresc tuturor sanatate si bucurie!

Laura cum se mai simte puiul tau?

Mada sanatate multa Ilincutei!

Tare as vrea si eu sa o dau la patinaj dar eu nu stiu sa patinez :( si cred ca o sa-i fie greu mai ales la varsta asta.
Vreau sa o dau la 2 ani jumate - 3 la balet si mai incolo poate la Karate(asta am facut si eu si ma bucur mult, mi-a crescut foarte mult increderea in sine) Poate mai incolo sa studieze si un instrument, poate pian sau chitara...

Voi v-ati gandit la activitati pentru copii? Sport, Muzica, Arta? sau e prea devreme?

Va si va doresc inca o data sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Multumim tuturor de urari!
si va invitam sa gustati cate o bucatica de tort...virtuala..si un pahar de suc de la Andreiutzu lui mama!

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Andreea eu m-am gandit deja la activitati din astea - ca si tine, as vrea sa o dau la balet pe la 3 ani.
De asemenea, la patinaj.
Si la engleza - dar asta depinde - daca o dau la gradi la 3 ani atunci n-o sa mai fie nevoie de lectii particulare (vreau s-o dau la gradi cu predare in eng); daca o dau la 4 ani la gradi, atunic de la anu ii iau profesor de engleza.
Ma gandesc si la dansuri, dar poate mai tarziu, ca se aduna prea multe ... sau daca nu-i place la balet o dau la dansuri.
Chiar sunt si eu curioasa, fetelor, voi v-ati gandit la treburi din astea?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Si noi ne-am gandit....Ovi vrea sa-l dea la....fotbal!
...si la gradinita cu predare in limba engleza....(asta vreau si eu)....si la inot....deocamdata....poate de la anul...

Avem www.puf.hostcenter.ro/main.php?g2_itemId=3441" target="_blank">POZE cu tortul si cu mancatorii de tort!

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!Cu buna seara la toata lumea!

Eu...inca nu m-am gandit la nici o astfel de activitate...il vad asa de mic... dar cine stie ce o sa-mi treaca prin cap la anul!Al meu sot deja il vede un radioamator ca si el chiar asculta amandoi cu castile pe urechi tot felul de legaturi de radio si la Stefan ii place foarte mult.In schimb, povesteam intr-o zi cu Paul despre "Casa copiilor" si activitatile care le aveam noi cand eram copii, si binenteles ca la momentul potrivit o sa ne dam seama ce anume si-ar dori Stefan sa faca mi-ar place sa aiba un hobby, oricare ar fi acesta si o sa-l incurajam sa-si aleaga ceva...dar asta ceva mai tarziu....


LA MULTI ANI!!! tuturor puiutilor care isi sarbatoresc ziua de nume!!!Si tuturor mamicilor si taticilor cu numele de Andrea/Andrei!

Noi suntem bine, tot asa adica din ce in ce mai cooperant si mai ascultator

Va pup si sa auzim de bine!!!

Ana, mamica lui Stefan de 2 ani si....

ne jucam de-a cresa
ne jucam de-a pompierii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salutare mamici,

La multi ani, Andreea, Andora, Andreiutzilor de Pufy, Nina, Cristia, Adela si Ana_miti.
Sanatate puiutzilor bolnaviori!
Ioana, sa-ti traiasca feciorasii frumosi!!!Tare dulci sunt!Am impresia ca Nicolas seamana tare mult cu Alesio.
Noi suntem bine, dar nu prea am timp de scris, mai mult va citesc fugitiv seara, printre alte activitati.Tot trag eu cate o privire si aici.
Azi i-am comandat d-rei de Mosolita minune.Se vede daca accesati linkul Fisher Price si apoi "zinderlijkheid".Sunt taaaaaaaaaaaare curioasa daca o sa aiba succesc ca e vai de spatele meu:se cere acuma in fiecare zi la WC, mai ales cand am si eu treaba pe acolo, desi ei in momentul ala nu-i trebuie neaparat si nu vrea colacelul ala special, iar eu trebuie sa ma cocosez mereu, sa o tin de sub brate.Si am ce sta....ca ea sta acolo pana face macar pipi.
Mai pun o data linkul cu poze de la Paris pt cine nu a reusit sa le vada aici.
Ca tot vorbiti de cursuri pt pitici si eu am de gand sa o inscriu pe Alma mai intai la un curs de inot, iar apoi la dans si poate muzica, ca am observat ca are ureche muzicala d-ra.Dar mai asteptam deocamdata cel putin jumatate de an pt cursul de inot.La cresa unde e canta si in engleza si am surpriza sa o aud lalaind si in limba lui Shakespeare.De altfel, ea mai toata ziua zburda si canta dupa ce apar acasa.
Alta chestiune noua la noi:Alma nu mai vrea deloc, dar deloooooooooc sa stea in carucior.Am incercat o saptamana buna sa o tot asez in carut cand ne plimbam pe distante mai lungi, dar mai ales cand o duc dimineata la cresa si imi face niste crize de nu o pot opri din plans decat permitandu-i sa se plimbe.Da, dar se plimba in cu totul alte directii decat cele pe care le aleg eu ca ea ba vrea sa fuga dupa un catel sa-l mangaie, ba sa le zica "kwak-kwak" (mac-mac) la rate si sa le dea sa pape din biscuitele ei, pe care-l faramiteaza fin de tot si le da pe rand cu varful degetelor, ba ma pune pe mine sa fug si se preface ca ma urmeaza, iar daca nu ma uit la ea pt cateva secunde d-ra se apuca sa fuga in directia opusa.Asa facem noi in loc de 5 minute cel putin 30 de minute pana la cresa. Ai vostri mai stau in carut sau sunt si ei asa de "caposi" ca Alma.Alma e incapatanata tare in general, dar tot reusesc sa o conving sa faca ce vreau eu, insa la carut tare ma tem ca nu mai e cale de intoarcere.
Va pup pe toate,

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

DANIELA ,hahhaaa,ce-am mai ras de Alma...al mue nu mai sta de mult timp in carut...eu il pun doar cand merg prin Mall,si atunci sta 10 minute si apoi ie circ ca vrea pe jos...din acest motiv eu nu merg la cumparaturi prea mari cu el...a,sau daca merg ii iau masina-carut,intelegi de care?...cred ca si la voi sunt...oricum e nasol tare...doar ca m-am obisnuit...cred ca de la 1 an si 3 luni face figuri cu carutul...eu il tin de mana si merge relativ frumos...daca fige ii interzic categoric...nu pt ca ar luao in alte directii,,ci pt ca de cele mai multe ori fuge in strada...ai sa vezi ca dupa un timp de va obisnui sa mearga frumos...inceputul e mai greu...acum pot spune ca Robert e ok,ma asculta si a inceput sa prinda si faza cu masinile,ca fac"buba"... la voi si bafta la mers!

Si noi ne-am gandit la cate ceva pt Robert:in primul rand innotul,de la anul(adica dupa 2 ani jumate),il vom da...apoi eu as vrea tenis,tati vrea fotbal...hmmmmmm,mai vedem...oricum pt muzica stiu ca sunt prea mici acum..dupa 6-7 ani e indicat sa faca ceva,sa nu fie pierdere de vreme,ca altfel pot merge dar ?...Robert este foarte foarte bine dezvoltat pe partea sportiva,sa zic asa,...adica toata lumea care il vede ramane surprinsa de cum se misca si unde se catara si cum sare...asa ca as vrea sa-l duc la gimnastica,dar...avem razboi in familie ca tati nu vrea...mai vedem...gimnastica de acum,adica intre 3 si 4 ani,dezvolta foarte bine incheieturile la copii..apoi,dupa aceasta varsta, nu merita decat daca sunt foarte buni sau facuta in combinatie cu un alt sport,deoarece raman scunzi daca nu...hmmmmmm,sper ca ati inteles ce am vrut sa zic..noi inca ne gandim...

LA MULTI ANI ROMANIA!

pe toata lumea si va urez un week end placut!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bozo spune:

Salutare!


La multi ani pentru ieri tuturor Andreelor si Andreilor, mamici si pitici !!

Multumim fetelor ca v-ati gandit la noi! Tudor e mai bine, dar in continuare nedezlipit de mine. Nu pot face absolut nimic cand e treaz, nici la desene nu sta fara mine. si cand spal vasele se agata de piciorul meu si miorlaie...

Activitati... eu ma gandesc la inot....de multa vreme. Dar de cand cu problemele astea cu urechuisele... ma mai gandesc. Tati vrea fotbal, of course. O tine una si buna ca e copilul talentat, ca simte mingea fara sa se uite la ea, de la un an jumate...

In carut nu sta decat daca merg intins cu el undeva, si atunci greu. Daca ma opresc vrea imediat jos. La gradi mergem insa mereu cu carutul, altfel facem o ora pe jos la cum se opreste el peste tot.

Sunt chiauna, doarme extrem de prost si de putin.

Pupici, ma duc la treaba cat doarme.



http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Mergi la inceput