V/ati intalni fostul?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

eu as muri de curiozitate sa vad ce s-a ales de el Cu siguranta m-as duce.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Oricit de curioasa as fi ce s-a ales de el (si sint, ca doar femeie-s, nu?), nu m-as duce, ca sa nu-i dau aceasta satisfactie! Oricum sint sigura ca nu-i este la fel de bine cum i-ar fi fost cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Era sa zic sa nu te duci, dar vad ca v-ati intalnit deja. E de domeniul trecutului, n-are ce sa mai caute in viata ta, mai ales ca esti casatorita. Nu-ti crea singura probleme.
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Fetelor nu este bine sa te intilnesti cu fostul niciodata,chiar daca pare doar o prietenie nevinovata in spate se ascunde intodeauna si altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Nu vad unde este greseala...
Tentatia poate fi mare, totul e sa rezisti:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandoren spune:

Daisy intotdeauna intilnirile de acest fel nu aduc la nimic bun , se poate intimpla ca relatia sa reinvie intre voi sau sa iti creeze probleme in relatia cu sotul tau indiferent de motivele invocate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Oricum ne racim gura de pomana!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Trecutul e trecut si ar trebui sa ramana asa.

Daca numai gandul ca vine in oras si i-a cerut o intalnire a tulburat-o atat, dar dupa revedere, credetzi ca nu a ramas discutia lor. chipul lui, amintiri proaspete de "rumegat"?????

Eu nu m-as fi dus.
Si nici nu i-as fi spus sotzului.
Din acelasi motiv: pentru mine trecutul e trecut si ar trebui sa ramana asa.
Odata ce am ales un viitor alaturi de un alt barbat, celalalt nu e decat un factor perturbator in viatza mea, in viatza noastra (a mea si a sotului).
FOSTUL nu are ce cauta in PREZENTUL meu.

Cum spunea si Elise... nici eu niciodata nu am putut pastra amicitzie cu fostii. Decat o relatie civilizata (adica loc de "buna ziua" la o intalnire intamplatoare) si atat.





quote:
Originally posted by Daisy

Nu vad unde este greseala...
Tentatia poate fi mare, totul e sa rezisti:)

"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"...




Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Factorul perturbator poate exista si peste ani, mai ales daca decizi sa nu vezi prezentul...
In cazul in care acel "ceva" reinvie insemana ca are conditii care favorizeaza acest lucru (relatie actuala subreda sau lipsa de sentimente, nemultumire sufleteasca)...
Eu m-as simti teribil de multumita daca as putea sa ii demonstrez fostului ca in relatia actuala imi merge mult mai bine decat in cea avuta cu el. Si si mai grozav m-as simti sa vad ca lui nu-i merge deloc bine...:))
Puteti spune ca sunt rautacioasa sau chiar sadica dar asta cred eu si ced ca am dreptul la propria opinie, nu-i asa Vandoren????

Dar pentru ca observ ca deja intalnirea s-a consumat cred ca intradevar discutia nu-si mai are rostul...cel putin nu ca subiect concret.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Eu nu m-as intalni nic idaca n-as fi casatorita. Ce-a fost a fost, lucrurile frumoase din trecut oricum nu le uit si n-am nevoie de el ca sa-mi aduc aminte. Si cele urate - la fel.
Am citit din urma si am vazut ca ai avut totusi o intalnire scurta, intrebarea e: acum, ca ti-ai satisfacut curiozitatea, te-ai mai intalni si a doua oara daca ar mai ajunge in orasul tau si ti-ar propune asta?

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput