V/ati intalni fostul?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

de ce trebuie sa ii demonstrezi????

daca ti-ar fi trecut cu adevarat nu ai mai da 2 bani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

Eu vad lucrurile asa:
- ai putea s nu te duci, sa lasi trecutul trecut si chiar pe viitor sa nu mai tineti legatura (mai ales in cazul unui sot gelos sau posesiv, care nu ar reactiona prea placut);
- sau ai putea sa te intilnesti cu el la o cafea (asta dupa ce in prealabil ti-ai anuntat sotul. Functioneaza intr-o relatie mai "deschisa", in care nu sint gelosi partenerii si exista comunicare f. buna). Asta daca chiar crezi ca ar aduce ceva bun aceasta intilnire (sa apreciezi mai mult ce ai deja acasa) si as spune eu, in cazul in care si el la rindul lui este deja casatorit sau implicat intr-o relatie mai serioasa. (ar fi doar de dragul intilnirii, de a vedea ce si cum a evoluat timpul, pura curiozitate).

Nu vad ca realizabila o intilnire in trei sau patru (decit intimplatoare), cred ca nu s-ar simti bine nicinul din voi.

Gindeste-te cum ar fi sa aveti musafir o fosta iubita a sotului, cum ar fi sa-i torni in pahar si sa vb. despre vreme ...

Cred eu...


"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:





Nici eu nu stiu...Ratiunea imi zice nu,inima imi zice da.Mi/ar place sa stam la o cafea si sa discutam un pic de vietile noastre,nimic mai mult.
Pe de alta parte nu as vrea ca sotul meu sa stie,in primul rand pt ca mi se pare ca pun jar pe foc degeaba,iar pe de alta parte ,nespunandu/i simt ca fac ceva interzis si ma simt ca si cum l/as trada...desi ar fi doar un dialog la o cafenea...

Si decat sa ne vedem toti trei, mai degraba nu il vad deloc. Mi s-ar parea mult prea stanjenitor pentru oricare din parti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

deci, nu te duce. eu cred ca e penibil sa stai cum spui tu, la o cafea cu un fost sa vb de vietile personale

www.tickercentral.com/view/64zu/3.png" target="_blank">alexa



www.tickercentral.com/view/64zu/4.png" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Nu m-as duce. I-as spune sotului dar nu m-as duce. Indiferent ca fosta relatie a fost buna sau rea, e FOSTA. Si in plus mie nu mi-ar conveni ca sotzul meu sa se intalneasca cu o fosta. Iar daca nici nu mi-ar spune si as afla intamplator ca s-au intalnit (intotdeauna exista "binevoitori") ar iesi o tragedie...

Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

"Ratiunea imi zice nu,inima imi zice da"...eu cred ca vrei,astepti abrobarea celorlati pt a face pasul,pt a-ti justifica comportamentul...
"Mi/ar place sa stam la o cafea si sa discutam un pic de vietile noastre,nimic mai mult".Cum spunea cineva mai sus,daca vrei sa-ti clarifici anumite dubii sau vrei sa-i povestesti neaparat cit de fericita esti la momentul actual(pt ca asta l-ar face sa reflecteze asupra realtiei voastre trecute,iar pe tine te-ar face sa te simti mai bine),fiecare e liber sa faca ce vrea,indiferent daca are aprobarea celor din jur sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Daca vrei sa-ti bagi pe in casa du-te, da' eu zic sa nu o faci!!!
Si cand spun asta ma gandesc la mai multe, ia gandeste-te ce va fi in sufletul sotului tau cand va auzi ca vrei sa-lk vezi pe fostul?
Cu siguranta ii va pica prost, oricat ai incerca sa-i explici ca o faci din curiozitate sau mai stiu eu din ce alte motive.
Si, incearca pentru o secunda sa iti imaginezi ca sotul vrea sa-si revada o fosta, hmm? Cum ti-ar pica?
Nasol, nu!
Asa ca...las-o balta.

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

NU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Florinutza mi se pare ridicol sa il minti pe omul pe care il iubesti ca sa te intilnesti cu cel care nu ti-a meritat sentimentele.
Nespunindu-i sotului tau il pui pe locul doi.
Eu nu iti spun daca sa mergi sau sa nu mergi. Dar sotul tau ar trebui sa stie.
Imagineaza-ti daca ar fi invers... Cum ai vrea sa se poarte sotul tau daca il cauta o fosta iubita?


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

NU!
Cand m-am despartit de fostul i-am returnat toate cadourile si pt ca nu a vrut sa primeasca si pozele noastre le-am rupt frumos in fata lui... Fara lacrimi, fara reprosuri - calm - CAPITOL INCHEIAT! Nu poti trai din plin momentul PREZENT daca nu te-ai DESPARTIT DEFINITIV DE TRECUT!
Am o viata fericita! Nu regret nimic - trecutul inseamna experienta de viata si... mai multa minte/judecata.

Mergi la inceput