V/ati intalni fostul?

V/ati intalni fostul? | Autor: florinutza26

Link direct la acest mesaj

Va rog ajutati/ma sa vad clar,sa/mi sterg ceata de pe ochi:Deci,azi m/a sunat fostul meu iubit,cu care am fost inainte de a ma casatori cu actualul.De cand ne/am despartit nu ne/am mai vazut,decat prin poze pe internet si asta o data,de 2 ori pe an.
El m/a anuntat ca de 1 Decembrie va veni in orasul meu in interes de serviciu.
De dus m/as duce din curiozitate,desi n/ar merita nici macar atat ,sa/mi vada chipul pt ca atat cat am fost prieteni nu m/a meritat,eu eram mai mult cea care tragea relatia inainte,pt ca eram foarte indragostita de el.Dupa aproape 4 ani de astfel de relatie,cu despartiri si re/re impacari ,tot eu facand primul pas,i/am dat un ultimatum si l/am lasat definitiv.Si bine am facut,caci acum cu sotul meu sunt foarte fericita,avem o familie frumoasa si ne intelegem foarte bine.
Ceea ce m/ar impinge ar fi curiozitatea si amintirea vremurilor de demult,dar nu as vrea sa fiu vazuta de cineva cunoscut si sa am apoi probleme cu sotul.
Ce sa fac?sa ma duc sa/l vad sau nu?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Eu zic sa te duci cu conditia sa-i spui sotului tau. Asa eviti discutiile care ar aparea daca te-ar vedea cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Pt mine,un fost e de domeniul trecutului...in mod sigur as vorbi cu sotul despre cele intimplate...si nu,nu m-as duce sa ma intilnesc cu el,nici macar din curiozitate.
Dar asta sint eu ,nu tu... Vad ca inca mai mentineti o comunicare,minima... dar exista,deci stie povestea ta.Spui ca te-a anuntat ca va veni in orasul tau,nu ca ti-a cerut sa te intilnesti cu el...sa inteleg,ca tu vrei sa-l vezi?Daca e asa,stii deja raspunsul...Sa nu ma intelegi gresit,nu te judec...fac doar o analiza a ceea ce ai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Initial creeata de florinutza26

Va rog ajutati/ma sa vad clar,sa/mi sterg ceata de pe ochi:Deci,azi m/a sunat fostul meu iubit,cu care am fost inainte de a ma casatori cu actualul.De cand ne/am despartit nu ne/am mai vazut,decat prin poze pe internet si asta o data,de 2 ori pe an.
El m/a anuntat ca de 1 Decembrie va veni in orasul meu in interes de serviciu

si mi/a cerut sa ne intalnim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Eu m-as duce...
Dar sotul meu ar sti unde sunt si cu cine...
Pana la urma nu mi se pare ceva iesit din comun sa te intalnesti la o cafea cu o persoana care face parte din trecutul tau si care ocupa o particica, acolo, in inima ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Eu nu m-as duce....mai ales daca relatia cu el ar fi fost una cu reimpacari si impacari si, asa cum zici tu "pt ca atat cat am fost prieteni nu m/a meritat,eu eram mai mult cea care tragea relatia inainte,pt ca eram foarte indragostita de el".
Am avut si eu o astfel de relatie, si mai vorbim pe messenger de 2-3 ori pe an (de fiecare data discutii incepute de el), dar nu m-as mai intalni cu el.Nu mai am nici o curiozitate in ceea ce il priveste si imi e bine acum cu ce am.
Si daca te pui in locul sotului tau...tu ai accepta ca el sa se vada "din curiozitate" cu o fosta de care a fost foarte indragostit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

eu nu m-as duce!
crezi ca sotul tau ar fi incantat de intalnirea voastra?
cel mai indicat e ca trecutul sa ramana acolo unde ii e locul.
zic si eu,da' vad ca lumea te indeamna sa te duci.intrebarea e de ce? care-i scopul?




,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

eu nu m-as duce....la ce bun??? mai ales ca te-a ranit atit....

a, daca ar fi un fost sot cu care ai avea un copil, ar fi altceva...dar asa????

ti-ar conveni ca sotul tau sa se intilneasca cu o fosta??? chiar daca ti-ar spune in prealabil??? sincer....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Parerea mea ar fi sa nu te duci...pentru ce...ca sa ai apoi ce analiza...crede-ma ca nu merita...Eu m-am reintalnit cu fostul meu prieten cu 5 zile inainte de nunta....si fara sa vrei analizezi apoi mai profund lucrurile...si starea care am avut-o amandoi a fost una de disconfort...eram in mijlocul stazii ne uitam si nu stiam ce sa vorbim...deci nu e chiar asa placut.Dar nu a fost ceva intentionat/planuit...asa a vrut Dumnezeu.
Dar tu vei face cum iti dicteaza inima....insa cel mai bine ar fi sa afle sotul tau...risti apoi sa te legi la cap fara sa te doara.
hihihi eu l-am invitat si la nunta
Pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

nici eu nu m-as duce, si nici nu as mai schimba poze cu el pe internet. Cum crezi ca te-ai simti daca sotul tau s-ar intalni cu o fosta prietena sau ar trimite pozele lui si s-ar uita la pozele ei?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

nici eu nu m-as duce. clar!



Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput