Bucurii de sept - oct 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by mexxa

Fetelor...am observat ca bebele meu ramane cu chelie...adica unde ia cazut perisorul are lipsa......e normal?In cat timp creste la loc..?




La fetite, creste in cativa ani. La baietei...nu mai creste

Stai linistita, in cateva luni o sa aiba un par stuos de nu o sa il mai recunosti. Unora li se schimba parul treptat, fara sa le cada dintr-o data cel vechi, iar altora mai intai le cade tot parul de nou nascut si apoi, treptat, le creste altul.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

si noua ne cade un pic de parut, dar destul de putin, inca nu avem chelie

-ici pt Ilinca si Ileana!

mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)


pozici cu minunea noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by lullabay
[
Cand ma uit cat de mari sunt copii vostri..incep sa plang si mai tare ca Stefan e slabut la 2 luni jumatate are 5400grame si 61 de cm..plecat de la 3400 si 53..desi e in grafic ca si greutate si ca lungime eu vreau sa fie mai mare!!!




Stai linistita, eu cred ca fetele astea umfla fiecare cifrele cu cate 2,3 sute de grame

Acum sincer, 2 kg in 2 luni mi se pare arhisuficient! Mai ales daca papa numai san. Asteapta-te ca bebeii hraniti mixt sau exclusiv cu laptic praf sa ia mai mult in greutate.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Iullabay vazut Stefanelul in poze. Frumos si grasut. Nu trebuie sa-ti faci griji, nu toti bebeii cresc la fel, eu nu mi-as dori un bebe gras. Bine ca e in grafic. David are 5500 la 2 luni.

Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by cucuoancea

quote:
Originally posted by mexxa

Fetelor...am observat ca bebele meu ramane cu chelie...adica unde ia cazut perisorul are lipsa......e normal?In cat timp creste la loc..?




La fetite, creste in cativa ani. La baietei...nu mai creste

Stai linistita, in cateva luni o sa aiba un par stuos de nu o sa il mai recunosti. Unora li se schimba parul treptat, fara sa le cada dintr-o data cel vechi, iar altora mai intai le cade tot parul de nou nascut si apoi, treptat, le creste altul.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC



m-am panicat cand am citit prima propozitie..
aha deci de acum tre sa astept sa cadaa..uff si cand vroiam sa ii cumpar perie de par...hihihi cred ca o sa ii cumpar perie de masaj...pana una alta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Alina Morostes & MamiLili LA MULTI ANI.

La fel si bebeilor ce sarbatoresc astazi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

ia uitati de ce am eu timp de forum, pentru ca imi leagan copilu

mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)


pozici cu minunea noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

Multumim pt. urarile si gandurile frumoase.


Sa auzim numai de bine.
CRICRI mamica lui ANDREI ROBERTO-28.08.2006

http://community.webshots.com/user/cri19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Buna mamici!

Lexi imi pare tare rau ca Mariuca ii bolnavioara. Tot cu raceala se lupta? Pupfetita dulce!

Pufy multumim de griji! Pana acum nu a facut nici un efect advers. Aseara era bine, vesela nu avea febra dar cand s-a culcat i-am pus un supozitor cu paracetamol, asa ca a dormit dusa de la 22 la 6.

Si la noi cade parutul, da rau, e plin in patut de par in locul unde isi tine capul. Abia astept sa creasca din nou ca eu vreau sa ii fac codite



Alina&Bianca(25 August 2006)


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Lexi, pupici Mariei sa se faca bine si tie mult somn! Vezi tu pe cine rogi sa stea cu fata ca sa te poti odihni.

Ramomar, te-ai scos!

Martha78, n-ai mai postat de mult. Sunteti bine?

Teodor (6.09.2006) si Iustin(5.06.2004)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput