Cirese de Mai-Iunie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

fetelor va multumim din suflet pentru urari
Asa este, azi facem 7 luni si avem musafiri...a venit bunica de la tara sa ne sarbatoreasca
Acum sunt afara la plimbare si eu nu stiu de ce sa ma apuc mai intii... casa mea arata ca dupa razboi

Eu nu am timp sa scriu dar sa stiti ca in fiecare zi va citesc si ma uit la poze si fulmulete... va admir sincer pe toate si va doresc numai realizari si bucurii alaturi de puii vostri

Ma duk la treeeeabaaaaa

Laura si puiuta Teodora (28.04.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Marrycalu,multumesc mult de tot! Cred ca stiu unde e, alturi e si un cabinet stomatologic unde mergeam eu. Am auzit si de celalalt medic nebun de care zici tu, e prof.Dimitriu de la clinica de cardiologie de la Sf. Maria, care are si cab. particular. Noua dr de familie ne zice ca ar auzi ceva, dar dna Siminiceanu, la care mergem lunar la cabinet ne zice ca totul e ok. Noi avem mare incredere in ea, dar totusi am vrea sa facem o eco pt linistea noastra.

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)
Fetitza lui mami http://new.photos.yahoo.com/iatco.oana/album/576460762342193050

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Laura sa-ti traiasca printesa si sa va aduca numai bucurii!!Teo LA MULTI ANI!! Sa fii iubita papusa scumpa si sa ai parte de tot ce iti doresti!Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vavitzu spune:

quote:
Originally posted by Steluta

LA MULTI ANI, MARIA TEODORA pentru cele 7 lunitze implinite!!!

Lacri, super poza cu Alex dormind! Am si eu una haioasa cu Andrada si tati, dar inca nu am apucat sa o pun pe net!

Sanatata multa lui Edutzu!! Nu ma pricep prea bine, dar ai incercat sa ii faci un exsudat faringian?? Asa vei putea vedea exact la ce medicamente raspunde.. Poate fetele dr. te vor ajuta cu mai multe sfaturi...


Ella, noi am cumparat dupa cum urmeaza:

- "Baba iarna intra-n sat", de Otilia Cazimir, editura Gramar;
- "Catelusul schiop" de Elena Farago, editura Gramar;
- "Prisaca" de Tudor Arghezi, editura Tudor Arghezi si Regis.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)



Stela nu am incercat sa ii fac dar cred ca asa o sa facem pana la urma si...din pacate eu sunt vinovata eu sunt cea care am racit prima..pe baiat l-am dus la doc si a luat tratament iar eu am luat dupa ureche..paracetamol, echinaceea pastile, lamaii de mi s-au sterpezit dintii..iar cand baiatul s-a facut bine...eu nu am mai luat nimic, vindecarea nu s-a facut in totalitate si am luat-o de la capat.

valy mama lui Edutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vavitzu spune:

[quote]Originally posted by EllaX

Vavitzu, poate ca Edutzu ia vreo bacterie (ma gandeam mai ales la streptococ) de la unul din cei care sunt in preajma lui. Voi v-ati facut cate un exsudat faringian, sa vedeti daca nu cumva aveti ceva in gat? Pentru asta ar trebui sa va "stearga" in gat cu un betisor cu vata la capat dimineata, inainte sa mancati sau sa va spalati pe dinti (probababil ca ai mai facut asa ceva, scuze daca iti explic ceva ce stii bine!). Daca aveti voi ceva, trebuie sa va tratati toti odata, altfel va treceti unul altuia bacteria respectiva la nesfarsit. A, si lui Edutzu sa-i recoltati, nu-i mai dati antibiotic dupa urechea medicului de familie! Se poate sa aiba ceva microb care nu-i sensibil la antibioticul respectiv. Asta e ce ma gandeam eu sa fie mai probabil. Evident, se poate sa fie doar viroze pe care sa le ia de la cei din jur, si atunci oricum e degeaba antibioticul...

Pupam bolnaviorul si mamica!

EllaX cu Ana (30 iunie 2006) si tati Andrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iulicutu/my_photos
[/quote


Da ai dreptate...cred ca de la mine....si nu e cu suparare...si chiar nu stiam cum se face un exudat spre rusinea mea...eu nu prea am avut prob pana dpa nastere..sistemul meu imunitar e slabit in urma nasterii, alaptat.

valy mama lui Edutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

Miti sa stii ca exista babetici cu maneci, eu am vazut la noi in Cora, dar scria pe ele ca sunt recomandate de la 9 luni ; eu spre ca pana atunci sa invatam sa tinem mancarea doar pentru noi, sa nu o dam si obiectelor inconjuratoare

Wapi
Stefanita (19 mai 2006) http://good-times.webshots.com/album/554873877UjOwYh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Va multumesc din suflet tuturor pt urari.

Noi am sarbatorit ziua la mall, eu cu fi-mea pt ca al meu sot a lucrat azi e liber si recuperam. Am primit un cojocel scurt cu blanitza de iepure si din piele super frumos de la sotzior si un shal din lanica sa se potriveasca.

Revin ca plange Nicole

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

La multi ani DIANA 79

CAMELIA, COCUTICA ,AMISS Felicitari pt primul dintisor !

Adib Bine-ai revenit din concediu

La multi ani tuturor cireselor care au implinit ieri 6 lunite LAVINIA-ILEANA, MARIA-ALEXANDRA,EDUARD-CRISTIAN,MIRCEA-ANDREI.

Ioana bine-ai revenit , sper sa-ti faci timp sa scri cat mai repede

Mai revin , dar sa mai citesc........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

quote:

Noi plecam la un somn... probabil de maxim 40 minute. Mare oboseala, mare! Dupa ce sperietura am traaas!... A picat Ana din pat! Am plans de speriata, a plans si ea, cred ca mai mult de cat m-a vazut pe mine de infricosata. Oricum, in felul asta am aflat ca se rostogoleste de-a binelea, nu doar se intoarce pe burta. Are o viteza!... Si a picat pe burta, ca si celelalte ciresele.

EllaX cu Ana (30 iunie 2006) si tati Andrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iulicutu/my_photos


Deci se rostogoleste nu gluma. Si noi am patit-o , m-am intors putin sa-i caut o bluzita curata si cand colo m-am trezit cu el jos. Ce-am mai plans si eu atunci ,de fapt amandoi (in cor).

Ildi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Monicutza FELICITARI pentru bb 2 ,sa fie intr-un ceas bun si sa fie daca asta iti doresti .

Steluta ma bucur ca e bine Andrada .

Vavitzu multa sanatate lui Edutu

Mergi la inceput