Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dianocica si eu am momente in care ma gandesc ca se apropie finalul, si incepe sa-mi para rau dupa burtica. m-am obisnuit asa de tare cu bebe in burtica!
la ce spital vei naste?

eu acum incep sa-mi fac bagajul.

37 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mmonique, eu la bucur. dar ce bine ca mi-ai adus aminte de bagaj. ma duc sa vad daca mi s-a uscat geanta si bag si eu repede...

dianocica37s cu david alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dianocica tu ce-ti pui in bagaj?
eu voi naste la giulesti.

maine merg la control.


37 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DANDUSA,si eu i-am dat debridat dar mi-a zis dr sa nu-i dau mai mult de 5 zile ca e destul de tare pt varsta ei.Eu l-am pus in putin ceai si i-l dadeam cu biberonul,se calma f bine,dar acum nu mai e cazul sa il dau deocamdata ca vad ca nu are colici asa severe,si o scoatem la capat cu sab simplex.Se mai maraie ea ,dar e destul de cumintica,si nu plange asa in disperare.Azi avem o luna fix,si a crescut micuta mea aproape un kg.Sunt bucuroasa.
Va pupicesc pe toate!!!

Adina si Alessia Maria

poze
Alessia Mariahttp://new.photos.yahoo.com/adinadorin/album/576460762333504226

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

panaa,BINE AI REVENIT!
dianocica,doar suntem aici o echipa,nu?la bine si la rau! dar de acum incolo,LA MAI BINE!
Ce mult sta Dolores in spital.Cred ca e satula,saraca,pana peste cap de spitale!
luly
,iti fac deja galerie,daac esti "coapta si rascoapta"


35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Bagajul de spitalfetelor luati-va multe perechi de chiloti si vreo 3 pakete mari de vata eu am avut 8 perechi de chiloti si tot nu mi-au ajuns in 2 zile cat am stat in spital...si vata dispare asa vazand cu okii ... eu a trebuit sa sun sa mi se mai aduca!

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

monique, fatima, biabaus, calina si sa fiti sanatoase.

cleo, lavinia, ktrinel si dbunny.... Felicitari!!! Bebei cuminti si papaciosi.

Va pupa fata pe toate. bebelina noastra creste vazand cu ochii, ne cam ingrijoram noi cu vomitatul - prea haplea suntem - dar tre sa trecem si prin asa ceva. Pe joi vom avea si noi vaccinul - si pana atunci depasim si noi 3 kg - asa ca ar fi cazul sa se imbete mamica, nu?

pentru fetele care urmeaza.
Va pup - fug s-o sun pe Dia - ca pe 29 are si ea programata cezariana - asa ca incep galeria si pt ea. HAI DIA!!!

Mi-e un dor de unele fete de pe lista ... Lory, Alex, Ralu, etc. De Dbunny chiar era sa intreb - noroc ca au aparut vesti de la ea.
you all.


Miro si Karina Ioana
am o nepotica talentata, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Fetelor,multumesc de sfaturi...,am citit prospectul dar stiti cum e...,aveam nevoie de un sfat practic ,exact de la cineva care il folosise.Am sa-i asta seara,sa vedem cum este.
Eu ieri si azi am avut o stare foarte proasta...,din cauza mamei mele,care m-a suparat teribil de tare si caruia nu-i pasa de nimeni...,mai nou(IRINA,ne luam de minuta!!!) si probabil ca beb a simtit-o pe mami si a fost mai agitata.Acum incerc sa stau calma ...,dar nu pre reusesc ,este in preajma si vrea sa plece,isi face bagajul...,simt ca inebunesc,Claudiu este la sala...,imi vine sa-mi iau copilul si sa plec de nebuna la plimbare.Este greuuuu,tare greu.

Dandusa si printesa mica,Crinuta
poze crinuta
poze dandusa
burtica de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

am reaparut si eu la apel. gata cu controlul la serviciu, au terminat cu mine, dar m-au si terminat, ca a trebuit sa merg atatea zile pt 2 ore cat au discutat cu mine.
mai nou am niste dureri de spate dreapta de nu ma vad, sper sa se potoleasca, acum ca mai am de mers doar la anestezist si gata.
am avut in weekend niste picioare elefantine, sambata nu am putut lua nefrix ca am mers la ziua nepoatei mele, l-am luat duminica, si a inceput sa isi faca efectul cand imi luase gandul deja, asa ca toata noaptea am patrulat la baie: la ora 1, la 2, la 3, la 4, la 5, la 6 si la serviciu am continuat intre 8 si 9. partea buna e ca intre drumul de la 1 si cel de la 5 am reusit sa mai atipesc cate un pic.
dbunny bun venit lui bebe daniel !
carla 2005 la lista de carucior as adauga ca trebuie un schelet cat mai usor. plus ca si eu sunt adepta rotilor mai mari, dar nu cele mai mari, care se umfla cu pompa, refuz din start asa ceva!
irinabr si eu tot 10 kile am in plus...pe stangul si tot 10 pe dreptul! cine ma vede zice ca exagerez, ca nu arat cu 20 de kile mai grasa, dar cantarul asa arata, si din pacate il cred pe cuvant. cand incearca sa ma urneasca si eu nu vreau, alex zice ca acum ma ajuta si masa corporala crescuta sa ii opun rezistenta!
aka musaca! m-ai lovit rau de tot... e buna?... te rog eu frumos, ia o inghititura si pt mine, ca sunt moarta dupa ea, dar e cu multa carne tocata si nu pot sa spun de ce, dar acum nu pot manca asa ceva, desi sunt fanul nr 1!
chinico ziceai ca vrei sa faci baie cand esti in sapt 37? eu retinusem ca e la termen din sapt 38 incolo. vezi sa nu faci una nefacuta.



chris 38+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

MONIQUE iti dau eu listuta cu bagajelul.Eu o sa nasc tot la Giulesti si eu lista de la o prietena care a nascut acum 8 luni.Sper sa-ti fie utila:
-vata(2 pachete mari)+compr. sterile
-un sapunel pt tine
-hartie igienica sau servetele
-2 prosoape(unul pt sani)
-papuci
chilotei cat mai comozi
-sosete
Iar pt bebeu:
-pampers (cam 14 pe zi-2 la fiecare alaptat)
-servetele umede(un pachet mai mic)
-baneocin pt buric
Si pt tine -am uitat-un halat sau doua
Asta i-a cerut ei iar eu asa mi-am pregatit bagajelul.Sper sa-ti fi fost de folos!


deeaA 35+ DAVID ALEXANDRU

Mergi la inceput