Piticodromul de sept - oct 2005 (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by Anca75

am uitat
http://www.academiadejoaca.ro/

Mamica de Adeluta



si s-a infiintat si Academia Romana de Gastronomie! aku citii pe internet http://www.gandul.info/articol_22260/s_a_infiintat_academia_romana_de_gastronomie.html



Anca, vorbesc serios. Nu voiam sa fac o gluma, nu te supara.
Pe acest ton optimist, bucurat-va, pe ziua de azi scapati de mine ca peste 10 minute intru in sedinta.
Hai pa si pe curand!

si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca75 spune:

Sunt chiar serioasa legat de locul de joaca
Mie mi se pare una din putinele idei bune pe care le-am avut in ultima vreme !
Chiar mi-a placut si cred ca ii prieste Adelei sa intalneasca alti copii de seama ei ca nu prea avem prin jur

Si trag eu o banuiala ca nu-i prea sociabila...
Sunt disperata deja cand ma gandesc la gradinita
Sunt singura?

Si cand citesc si la joi ca va intalniti....

Mamica de Adeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca75 spune:

Joi va intalniti Voi!!?


Mamica de Adeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

simo
bilmil daca vreai "vsmile" pot sa ti-l trimit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

pai daca VSimle este in limba lu' nenea Moliere sau in aia in care se "picteaza" nici nu mai are rost sa fac committee cu sotu, ca io una nu govoresc in niciunul din aceste "dialecte"...chiar in rusa or avea?

Si dupa aia zic ca vorbeste infantul limbi straine cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mai ia mai bagati-va mintea in cap cu Vsmile-ul asta...eu cred ca Vtech nu se merita. Noi avem 2 (volanul vorbitor) si cheita muzicala...am avut imprumutat mergaretzul lor (prewalker ii zice) de la o prietena. Rezultat: toate jucariile "sar" de 20 de euroi (ca sa fiu in ton cu europenizarea) si Alex nu le baga in seama deloc, sau hai, ca un favor, maxim 10 secunde.
In schimb mobilul de plastic din piata, cel de 30 000 e preferatul ei. Suntem deja la al doilea, si as putea sa schimb oricate pana sa ajung la pretul unui vtech.

Tricicleta rosie a primit de ziua ei. Pandesc momentul cand va merge cu ea. Deocamdata doar vise, nu are bare ca sa nu cada din ea, are sa, pedale si un maner luuung pe care sa il impingi. Dar e pentru copii mai mari. Masinutza Chicco ma gandesc ca nu se merita, cat o sa mai balangane ea picioarele in ea...
Habar nu am ce cadou sa ii aduca Mosul... poate inca un mobil Barbie ???

PS: pentru cine are bebel meloman, ca Alexandra mea, recomand un pian cu clape, de bebei. Am vazut la Chicco. Ea a primit unul Fisher Price de care nu se plictiseste usor. Sau, in fine, pentru ea 5 minute de stat in fata unei jucarii e un record absolut si pianul il detine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Kid, noi avem mingea de la Vtech...si multa vbreme nici nu s-a uitat la ea, la un moment dat a confundat-o cu o minge adevarata si incepuse sa o tranteasca, iar mingea sa behaie...pana la urma am confiscat-o iar de cand a gasit-o, absolut intamplator, la noi in sifonier e disperat dupa ea. cred ca nu i-am dat-o la varsta potrivita, adica sigur.
Cu Vsmile eu sper sa avem succes la caseta cu BE, ca ii plac foarte tare personajele...daca nu, repetam procedura de mai sus

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Daca vreti sa ne vedeti ce am crescut si ce stim face uitati aici cateva poze din ultimele 2 luni

La Vsmile am vazut ca e pentru copii de peste 3 ani, sau n-am citit eu bine?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:



LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

codruta, am admirat-o pe Petra: e dulce foc, o adevarata domnisoara! si ce bine ii sta cu galetica pe cap si cu telul in mana pentru Petra!

LiaMia si Florin

Mergi la inceput