Gravidute dupa laparoscopie

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

multumesc 77bel.sa vi curand cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Flo.Flo.... iti timem pumnii......

Fetelor azi se opereaza flo.flo. Hai sa-i tinem cu toate pumnii. Sa dea Dzeu sa fie bine.....


Fii tare, sintem alaturi de tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

Flo.Flo....

TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

Nici oinca dupa laparo ?????

TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Flo.flo. cum te simti? Ai venit acasa?

Te asteptam printre noi sa ne povestesti cum a fost.... si ce parere a avut medicul dupa operatie....

Sintem alaturi de tine, sa sti!!!!

Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo.flo spune:

Buna fetele
Multumesc ca v-ati gandit la mine
Azi m-am externat si ma simt foarte bine tinand cont ca ieri m -am operat.Ma dor toti muschii si gatul, si umarul drept dar nu foarte tare.Este ok
Mi-a gasit si mie o gramada de aderente pe care zice dr ca le-a rezolvat pe toate si acum totul este ok. Tot fimoza pavilionara si trompe lpite am avut si eu - sindrom aderential pelvin ca si alice. Mi-au facut si o perfuzie azi dimeatza si a iesit permeabilitate 1 ceea cica e foarte bine.
A zis ca totul este ok acum si sa trag tare lunile astea .
Tratament nu mi-a dat, iar gauricile de la operatie sunt atat de mici incat nici nu se vad. Sunt cu fire care se topesc.
Asa ca fetele, sa dea DD sa ne vedem toate gravidutze
Bel, multumesc mult pentru mesaj dar din pacate nu am mai apucat sa-l citesc inainte de a pleca,dar m-am descurcat acolo.
Pupici la toate

Sper ca in curand o sa fiu si eu
http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

flo.flo ma bucur pentru tine, ca ai trecut cu bine si esti OK. Acu' la "treaba"


Dzeu sa ne aiba in paza pe toate si sa ne indeplineasca visul cel mare - sa ne binecuvinteze cu copii

Va pupik pe toate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

flo.flo ne bucuram ca te simti bine si ca ai revenit printre noi!!!.Avem acelasi diagnostic,ti-a explicat de la ce sunt aderentele???ca despre fimoza eu nu am reusit sa aflu nimic.Acum stai si tu mai mult in pat si nu face efort si daca ai putea sa stai prima saptamana in casa ar fi ideal.Nu ti-a dat nici un tratament ??

TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

O infectie a uterului poate provoca o inflamatie a uneia sau ambelor trompe ale lui Fallopio (salpingita), si obturarea lor, antrenand o sterilitate. Fimoza tubara este o obturatie a uneia sau ambelor trompe consecutiva alipirii franjelor pavilionare, avand o etiologie infectioasa. O colectie lichidiana sau purulenta in trompa este denumita hidrosalpinx sau piosalpinx (abces al trompei).
fetele-poate va ajuta..
si nu stiu,voua cand ati facut hsg nu va scris pe bilet nimic de hdrosalpinx sau altceva? si eu am avut aderente,de fapt foarte multe aderente-ce nu au putut fi rezolvate laparoscopic!de asta am facut si operatia clasica!!cat si sindrom aderential pelvin..insa..mie nu mi-a scris nimic de fimoza pavilionara..
uff..oricum eu luna care vine voi incerca sa raman naural!ce-o fi o fi!sper sa fie bine si sa iasa cu ochisori!!la fel si la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

Pe biletul de la hsg nu scrie nimic de hidrosalpinx.Ori cum eu maine ma lamuresc,ma duc la control si o sa cer mai multe detali.

TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput