Gravidute dupa laparoscopie

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tutulyna spune:

ms mult uratica
tu unde ai facut?la giulesti?cat costa?
astept ciclul sa ma programeze...imi este groaza,iar spital,iar doctori,offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutulyna spune:

inca ceva uratica... ai ramas gravida dupa perfuziile astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

tutulyna,
scuze..ca nu am raspuns mai devreme..dar m-am chefuit zilele astea (mihaela)ca sa uit de laparoscopia ce o voi face miercuri!!!
deci.. eu sunt din brasov si am facut instilatiile aici in bv..dar la recomandarea dr-lui marinescu bogdan din giulesti! eu am preferat sa le fac in brasov ptr ca sincer desi e alegerea fiecaruia si nu vreau sa influentez pe nimeni.. eu una nu voi mai veni in veci in giulesti si nici nu vreau sa mai am de-a face cu un om superficial si dezinteresat,plictisit ca marele dr.. bogdan marinescu!!!care dupa ce m-a pus sa imi fac analizele si toate cele ptr fiv-si nu zic ca au costat o caruta!!desi nu imi pare rau de bani, ci de gestul in sine!!!m-a trimis acasa.. ca sunt prea tanara-desi am 30 de ani!!si nu are sens nici sa imi stric corpul armonios de pe-acum!!asa ca mi-a recomandat sa fac instilatii si laparoscopie,daca in stilatiile nu isi fac efectul!si.. asa cum am spus,fac laparoscopie miercuri!deci.. instilatiile la mine au dat gres!dar sunt multe fete care dupa instilatii au ramas insarcinate!!si mai ales ca tu totusi ai mai avut sarcina-fie ea si extrauterina!!e ceva!!! asa ca incearca!!poate te va ajuta Dzeu si iti va da bebele mult dorit!!
eu incerc de 10 ani sa raman insarcinata si nu am reusit inca!! dar speranta a ramas!!!
te-am pupacit si numai bine iti doresc! daca mai ai intrebari.. here i am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

si.. nu-ti mai fa probleme!! nu stiu cum preferi tu sa faci instilatiile..sau cum ti s-a propus..ptr ca exista 2 variante!
eeu am optat ptr a doua adica nu am stat internata.. mi-am platit singura instilatiile (xilina+ampicilina sau penicilina)..au costat 5 mil cu tot cu manopera!!deci nu mi se pare fff scump,un capat de tara! deci..imi facea dr cate o instilatie din 2 in doua zile...dupa ce imi facea instilatia,stateam o jumatate de ora acolo in pat, pe burtica..dupa care poti sa o iei si la fuga!! numai sa ai grija la frig!!sa nu raceasti!!! desi e soare acum...vremea e inselatoare!!asa ca..ia-ti strampisori pe dedesubt!!!
iar prima varianta ar fi cea cu internarea in spital..ceea ce nu mi-a convenit! ca si tine am oroare de doctori! si..nu e o interventie dificila.. te doare un pic..dar nu e de speriat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

speranta 76..si eu fac exact in aceeasi per cu tine!!!
asa ca bafta noua!! sa dea Domnul ca dupa sa rasara bebele mult dorit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Bafta, uratica, sper sa avem un rezultat bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

speranta..asa sa fie!!
insa, se pare ca eu ti-o iau inainte!! a zis dr ca ma opereaza cand ajung!!!adica miercuri!! miercuri la 11 am programarea.. si la ora 13 ma opereaza! eu sunt din brasov si ma operez la cluj.. imi pare rau ca nu am acolo acces la internet ptr ati da detalii!! dar stiu ca o sa fie totul bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Uratica, cat te-ai gandit sa dai la medic? Eu fac la Targu Mures operatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

speranta.. nu stiu ce sa zic.. eu fac la privat... dau 1200-1500 de eur in fuctie de cat de complicata e operatia... nu stiu daca mai trebuie sa mai dau ceva si la dr... cred ca o sa vad la fata locului...o sa le intreb si pe fetele din cluj daca si cat au dat pe langa tariful normal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutulyna spune:

ms mult pt raspuns uratica.
bafta la laparoscopie.va fi bine.ai sa vezi

Mergi la inceput