Bucurii de sept - oct 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Neata'

Eu sunt tare suparata ca fiica-mea mi-a facut un scandal aseara de am zis ca innebunesc - plans aproape in continuu de pe la 11 pana pe la 2 si ceva. La 5 s-a trezit a mancat tare putin si a adormit la loc si la 8 treaza iar dar n-a mai vrut sa manance aproape deloc. Abia daca a bagat vreo 60 ml (de la 5 pana acum aproape 11) si e foarte agitata......habar n-am ce are.
Mexxa se pare ca te ajung din urma....Al tau copil cum mai e?
Ileana, zi-ne ce faci! Sper ca sunteti bine!

Hai ca iar s-a trezit....am fugit!

Silvia si puiul meu drag Katia (25 septembrie 2006)

Pozici cu noi


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by bb ralukutza

cand e normal sa se ridice in fundulet? si cand avem vie sa-i punem asa in fund, alaturati de o perna, ceva? la voi am tot vazut prin poze ca-i puneti in fund asa, sau in scoica! noi n-avem scoica, dar de ex, pot s-o pun in carut la nivelul al doilea ridicat?
offf, hai ca v-am zapacit, dar va rog raspundeti-mi ca sunt chiar ingrijo!

Eu il tin pe David la niv. 2 la cosul carutului (care-l tin prin casa) de la 5-6 sapt., mai ales 15 min dupa masa ca mai regurciteaza. E undeva la 45 gr. cred, si coloana sta dreapta, il pun cu funduletul in V-ul respectiv si spatele drept. Sper ca m-ai inteles.

Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
Pozele mele si ale lui David, www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">saitu' lui David
si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Roxanae, da-i linistita sa manance la o ora jumate. Asa l-am hranit pe Iustin, asa vad ca cere si Teo. Ii dau si ii merge ft. bine, n-are probleme cu stomacelul, altfel ar plange.
Ieri am realizat ce inseamna copil cuminte: i-am facut vaccinul si a facut febra ziua si noaptea. Plus un plans de ala la care nu ai ce-i face...am crezut ca mor....bine ca a trecut!

Putzuruca, ce zambet frumos!

La multi ani bebelusilor nascuti azi: Bianca Maria (Vauva), David (Loreema24), Mario (Tasia), Luca-Ionut (Camisol), Katia (Katia) si Emanuel (MamiFlori), Bogdan Tudor (Ena) si Bianca (Sheryl)

Carmen, Teodor (6.09.2006) si Iustin(5.06.2004)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

quote:
Originally posted by mephala30
Ieri am realizat ce inseamna copil cuminte: i-am facut vaccinul si a facut febra ziua si noaptea. Plus un plans de ala la care nu ai ce-i face...am crezut ca mor....bine ca a trecut!

Carmen, Teodor (6.09.2006) si Iustin(5.06.2004)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Poze



mephala30 tare nasol cu vaccinul asta. Imi pare rau ca puiul mic s-a simtit rau dupa el. Ma gandesc cu groaza ca saptamana viitoare ne asteapta si pe noi vaccinul.
Tu ce schema de vaccinare ai ales ?




Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"


www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!


Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Eloise si Inni merci mult de lamuririle cu termometrul. Am inteles in mare care e problema, termometrul meu e luat din Germania si nu are prospect in engleza, ci in turca si germana. Pe el scrie ca temp. normala in ureche este intre 34.7-37.3, insa nu m-am lamurit ce si cum, care e corespondenta cu cea luata din fundic. O sa fac cum ai spus tu, inni.

Pufy frumosi pitici. Merci de raspunsuri.

Putzuruca dupa asa zambet te cred ca te topesti...

Sa va spun ce am patit ieri: David mancase din sanul drept doar si m-am stors (manual si cu pompa) din stangul si ce credeti, surpriza, n-am scos decat 10 ml din el desi de 2 ore nu era golit iar din dreptul am mai scos 50 ml deci total 60 ml. M-am speriat cumplit, gata, imi pierd laptele, ce ma fac... apoi l-am pus pe David sa suga din stangul (efectiv nu mai iesea nici o picatura, nici la pompa, nici manual) si vreo 10 sec. a supt in gol, apoi a venit laptele si 5 min a supt David pe nerasuflate de tare ce curgea... si simteam cum vine laptele...
Cum e posibil ca din san sa nu iasa nici o picatura si totusi sa ai lapte??? Ati patit asa ceva???


Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
Pozele mele si ale lui David, www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">saitu' lui David
si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by mephala30

Ieri am realizat ce inseamna copil cuminte: i-am facut vaccinul si a facut febra ziua si noaptea. Plus un plans de ala la care nu ai ce-i face...am crezut ca mor....bine ca a trecut!


Ca la reclama aia, stiu cum e... si al meu a facut febra si plans din ala cu lacrimi de-i curgeau dintr-un ochi in altul... si tot asa am zis si noi, avem noroc de un copil cuminte si mi-am dat seama ca pana acuma n-a avut dureri, nu-l stiam asa... abia azi si-a revenit si e copilu' nostru...

Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
Pozele mele si ale lui David, www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">saitu' lui David
si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac
Cum e posibil ca din san sa nu iasa nici o picatura si totusi sa ai lapte??? Ati patit asa ceva???[/b][/purple]




Mirabela, eu am o prietena care a patit mai mai decat tine....La ea niciodata nu a curs vreo picatura la muls, ci doar la bebe in gurita! Si a alaptat pana la 1 an (pana la 6 luni exclusiv san). Asa ca....nu te nelinisti.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Vroiam mai demult sa va spun celor care mai aveti (daca mai aveti)probleme cu hemoroizii, ca am descoperit o crema (de fapt v-am mai spus, dar nu o probasem personal) excelenta. Se cheama simplu Unguent antihemoroidal si se gaseste la Farmacia Naturalia de pe Calea Floreasca, vizavi de Spitalul Euroclinic (in fine, cam pe acolo, e usor de gasit). Crema se prepara la ei si se tine in frigider. Are valabilitate cateva luni si e MULTA! Eu ma dau de vreo 2 saptamani si chiar dupa 3 zile n-am mai avut nici o problema (la mine iesea mereu cu sange...si cu niste dureri... - scuze, sper ca nu sunteti la masa).

Despre Ileana nimic???????????????????????????????

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Sa va destindeti putin, www.woow.ro/prezentare/Definitii_ale_casatoriei.html" target="_blank">definitii ale casatoriei, www.woow.ro/prezentare/Ce_mai_spun_copiii.html" target="_blank">ce mai spun copiii si www.woow.ro/prezentare/Iluzii_optice.html" target="_blank">iluzii optice.

Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Fetelor...ce pot sa ii pun fetei pe locul vaccinului, daca s-a inrosit si e putin tare...asa ca o galma?

Lakioana mami lui Rebecca Riana (16.09.2006)

Minunea noastra iubita-Rebeca
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Avem pagina pe internet cu poze si jurnal

Mergi la inceput