Cirese de Mai-Iunie 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Amiss, cat inseamna 30 grame depinde de densitatea mancarii respective (m-am dat desteapta). Asa, intre mame, 30 grame inseamna cam 3 linguri (de adult) rase. Le rastorni in castronelul Petrei, si apoi ii dai sa pape - vezi tu cate lingurite de bebe ies. Eu asa gandesc, da' nu-i musai sa fie corect. Si noi incepem oficial diversificarea din 1 decembrie. Sa-i dau mici si bere?... Fasole cu carnati?... ca doar e ziua nationala a Romaniei!


EllaX cu Ana (30 iunie 2006) si tati Andrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iulicutu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Buna la toata lumea!!!

Virgi bine ai revenit. Am vazut pozele suntetzi nise scumpi cu totzii, dar Luana e fruntasha. Sa folositzi si stapanitzi cu placere cadourile pe care vi le-ati luat.

Roxana tu te-ai gandit la cadouri de cRaciun da-mi si mie o idee ce sa-i iau lui nicole sa nu fie mare si voluminos?? Dar lui Radu ce sa-i iau. De mos Nicolae ii iau o pijama misto dar de craciun habar nu am. Pupici lui Catalin.

CamiM happy Thanksgiving day.

Cineva m-a intrebat de ce nu am pus poze cu Mos Craciun. Pt ca nu am pe cd le-am facut acolo pe loc si le am numai pe hartie.

Ama bine vii cu poze din alea...lasa ca ma duc sa fac si eu unele acum....revin

Weekend placut Doroti.



Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

miti ti-am raspuns pe privat.

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Camelia, La multe lunitze lui Andrei!! sa-ti aduca numai bucurii toata viata!

DianaR, sarumana ca mi-ai spus! Tu stii ca tot timpul ma uit in sus la tine, cand dai sfaturi, asa ca e binevenit. Uitam de plafar!! Tot e bine, ca daca dau atatia bani pe cereale pentru copii, macar acum ii dau linistita, ca am aflat ca merita!

Arleena, io ma intorc la munci de next week, dar asta pentru ca nu am incotro. Intr-adevar, diferenta intre cat iau in plus mergand la munca si cat dau pe bona, plus mancarea dansei (ca io nu prea mai gateam, da de-acum va trebui), transportul, crapu’ cu care ma voi hrani je la munca etc., diferenta, iti spuneam, tinde la zero…
Dar … mi-e teama sa nu imi pierd jobul. Si acum nu e cel mai potrivit moment in care sa ma mut intr-un nou loc de munca. Cine stie de cate ori o sa se juleasca fiica-mea si o sa zbor acasa, sau alte asemenea peripetii.... aici macar sunt boier. Sunt terifiata de ce ma asteapta. Sunt paralizata de groaza, la gandul ca va trebui sa imi las copilul, cel mai nepretuit lucru de pe lumea asta, in mana unui strain. Imi imaginez sute de scenarii apocaliptice… sper sa treaca. Trebuie sa treaca, doar n-o s-o leg de mine pana mor..

Ralucis, venim si iti demontam scaunul din fata, asa va trebui sa o pui in spate, scoica! Nu te juca!

Adriana,

Betty, stii deja, da? Te-astept cu chinese, bere si fumoarul pregatit, anytime!

Roxana, bravo! Bravo ca ai luat taurul de coarne si, uite, merita acest efort.

daca ma vedeti scriind cu litera mare, nu va faceti iluzii, am scris intr-un word, ca sa raspund pe rand, iar ala pune singur majuscule, nu se va repeta. revin la stilul meu haotic.


Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

am asteptat sa ajungem la capitol nou, ca sa zic si io, in gura mare: help!
mie nu-mi ajunge o luna laptele bebelac pe care il iau. intrebarea-rugaminte pe care o am este urmatoarea
daca exista printre fetele din bucuresti cineva care sa nu aiba nevoie de laptele bebelac (cel dat gratuit de la stat), mi-ati face un mare serviciu daca mi-ati mai da si mie. eventual iau eu reteta si ma duc sa il ridic. m-am gandit sa intreb, cine stie?
cand ma gandesc la faptul ca nici eu nu l-am luat pana luna trecuta acum imi pare taare rau.


Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Luana, tu mai alaptezi?

Andreea si Ella, bafta la diversificare.

Flory, felicitari ptr. mama!

Doina, saracutul Doruletz, uf sa-i treaca mai repede!

Timi are muci, de la frate-su. Deocamdata e bine dispusa, doarme papa... Azi a papat morcov cu cartof si a mers...

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

amiss, inseamna ca de-acum incolo ne intalnim si facem chiolhanuri..cu legume pasate pentru inceput...
eu, la inceput, am facut papa intr-un borcanel si i-am dat cat a vrut. probabil ca vor fi in jur de 30 gr. nu te stresa prea mult, totul e bine si ochiometric si la bunul simt.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

diana, teoretic sau practic??
paiii, cam.. nu prea...
adica odata pe saptamana parca mai suge cateva minute, in rest nu vrea, ma musca. cred ca de-acum am cam terminat. astept slabitul ala miraculos de care vorbeste lumea, cum ca daca termini cu laptele maamaa ce slabesti.
oricum, daca as mai fi alaptat si tot nu-mi ajungeau 2 kile de lapte praf pe luna insemna ca am elefant nu copil...

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

quote:
Originally posted by amiss_zip

Tocmai a plecat pediatra de la noi.

De miercuri avem liber la diversificare . Nu stiu daca ar trebui sa ma bucur sau sa plang dar cum e ceva nou...sper sa fie curioasa Petra si sa nu ne faca mofturi prea mari!

Asa ca incepem cu legume . Traiasca legumele!

Apoi carnitza, si apoi fructele .

Nu am reusit sa citim din urma dar promitem ca vom citi si ne vom intoarce cu multi pupici pentru ciresici!

Asa ca incep si la noi intrebarile din gama diversificare. Cat inseamna 30g??? Cate lingurite de bebelush(care nu sunt adanci)??
Multumim!


Va pup!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze siwww.dropshots.com/amiss_zipp" target="_blank"> filme

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra



Succes cu diversificarea!
1 lingura adult=10g

Doina, Oana(03.04.2003) si Doru(23.06.2006)

Album Oana si Doru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

quote:
Originally posted by EllaX

Amiss, cat inseamna 30 grame depinde de densitatea mancarii respective (m-am dat desteapta). Asa, intre mame, 30 grame inseamna cam 3 linguri (de adult) rase. Le rastorni in castronelul Petrei, si apoi ii dai sa pape - vezi tu cate lingurite de bebe ies. Eu asa gandesc, da' nu-i musai sa fie corect. Si noi incepem oficial diversificarea din 1 decembrie. Sa-i dau mici si bere?... Fasole cu carnati?... ca doar e ziua nationala a Romaniei!


EllaX cu Ana (30 iunie 2006) si tati Andrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iulicutu/my_photos


Succes cu diversificarea!
Doruletz e foarte pofticios,daca il luam cu noi la masa ...ii curg balele,bag degetul in mancare si ii dau o data.Sa vezi ce se linge pe buze!

Doina, Oana(03.04.2003) si Doru(23.06.2006)

Album Oana si Doru

Mergi la inceput