Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Felicitari Alexandra!!!! . Sa te refaci cat mai repede sa-ti tii bebeul in brate...
Eu m-am trezit azi cu fatza la perna..... nu stiu de ce ma simt atat de deprimata....
Am rugat un coleg sa vina sa ma duca cu masina pe la doctor si la medicul de familie ca eu abia ma misc..... sper sa-mi revin cat de repede....

Fug sa ma imbaiez si sa plec la drum...

Pupici,

Yagmur 35+ bebe Luca

Yagmur 35+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

A NASCUT ALEXANDRAAAAAAAAAAAAAAA!CE MARE BUCURIE!AM PRIMIT MESAJ DE LA SOTUL EI.LA 7.30,L-A ADUS PE LUME PE MARK, DE 3.600kg.MINUNAT!MINUNAT!MINUNAT!
MA BUCUR IMPREUNA CU EA!FELICITARI SI SA-TI TRAIASCA VOINICUL SANATOS SI NOROCOS!
URAAAAAAAAAAAAAA!

pascal si Sophia
www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinabr spune:

Salutare fetelor, mamici si viitoare mamici!
Felicitari Dolores si multa sanatate .... multa bafta...

Noi am fost la medic...ieri cand se anunta o nastere la Elias si era anuntat ca trebuie sa plece...
La varsta BB zice ca este de 35++ la varsta sarcina asa cum stiam ca se calculeaza am 37++ .Pe 6 dec mergem la ultimul control si probabil pe 7 taiem. Sper sa nu fie nici o alarma mai devreme ca nu vreau la urgenta.... imi plac treburile planificate si bine organizate.. Nu a vrut sa imi spuna nimic de anestezist... sa vorbesc si eu cu el sa vad ce sa iau... Imi spune ca oricum nu gasesc eu ce le trebuie lor... Deci...pe ultima suta de metrii.
Pe 30 nov ne "mutam" cu calabalacul la Bucuresti unde se pare ca am casa sora-mi la dispozitie ca pe 1 dec pleaca la munte... Nici nu stiu daca e bine sau este rau.
Mai avem de luat ceva medicamente pt bebel si pt mine analgezice i gata bagajul... Dar e din ce in ce mai greu... nu mai respiram usor nu mai dormim linistiti...
Ieri am fost pe tren o zi intreaga si tot nu am putut dormi bine. M-am ulcat pe la 11.30.
In rest ca sa va spun, zice ca bb-lul are numai 2600gr si daca peste 2 saptamani il scoate ??? nu va fi prea mic???Poate ca se inseala ecograful si nu e asa mic. Mi-a aratat manuta lui, statea cu degetele rasfirate ca o papusa... parul lui... parea un scoc de paie pe ecograf... Casorul ... ma intrebam cum sa ii creasca capsorul acolo intre oasele pelviene? acolo e cel mai putin loc acum si nu cred ca mai are pe unde sa se intinda. Picioarele sunt pe uneva peste ficatul meu si il simpt din cand in cand intinzindu-se ca o pisica... Se intareste burtica brusc si.... relaxeaza-te soro...
Stie cineva cu ce acte sa plecam de la servici pentru maternitate? Trebuie sa aduc ceva de la casa de asigurari?

Va pupam pe toti!
Irina si Matei(35++)


BB 37 sapatamani ( BB Matei Cristian) si baietel de 7 ani si 9 luni (Mihnea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Buna dimineata,

ALEXANDRA si DOLORES, FELICITARI SI BUN VENIT BEBICILOR, SA FIE SANATOSI SI MANCACIOSI.

Kokorina, dar tu nu iti poti angaja o bona sa te ajute.bebeii au nevoie de o mamica in forma.Si sa stii ca mie imi place mai mult cum iti sta bruneta.

Aelita, super creatiile tale..incredibil ce bine te pricepi..ar trebui sa iti deschizi o afacere cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

URAAA!!!

FELICITARI ALEXANDRA!!
FELICITARI DOLORES!!


Sa va traiasca flacaii, sa fie sanatosi si mancaciosi!

Ktrinel si Marcelac, incepem pentru voi galeria?

Cleo pe unde e, naste au ba?

Azi sunt in mare stres la munci, pe urma ma duc la supermoasa, va tzuc si va scriu mai tarliu.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

FELICITARI!!!!
ALEXANDRA A NASCUT PE BEBE MARK,BRAVO!!!

Sa cresca mare,sa ie sanatos,sa ai laptic si sa ne aduci pozici,sa-l vedem pe Sagetatorul muuuult asteptat!!!
Sa va bucurati de el,proaspeti parintei!!!

Dandusa si printesa mica,Crinuta
poze crinuta
poze dandusa
burtica de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Buna fetelor!

Sunt o mamica de mai-iunie 2007 si vroiam sa felicit toate proaspetele mamici, nasteri usoare pentru gravidute, si sa le urez tuturor bebei sanatosi, mancaciosi, norocosi si fericiti :)

De cand am ramas insarcinata mi s-a facut brusc frica de nastere, dar am descoperit odiseea voastra si m-a ajutat foarte mult! Am plans la unele povesti, am ras la altele, dar mi-au mai alungat frica :)

Anca

13+
http://image.lafemmebonita.com/c/f199908.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

'Neata la toate mamicile ! si felicitari celor care au nascut. Felicitari Alexandra pt bebe Mark, sa fie sanatos si papacios, si tu sa-ti revii cat mai repede.
DPN-ul meu este pe 02.01.07, UM:28.03.06, voi naste la spitalul CFR2, la Dna dr. Mihalache Florina, in Bucuresti.34+

34s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Felicitari Dolores si Alexandra!!!! Sunteti mamici! Sa va traiasca flacaii, sa fie sanatosi, mancaciosi si norocosi!!!
P_onu, si pe mine ma apuca melancolia cand ma gandesc ca mai e putin si se termina perioada de graviduta. O sa-mi fie tare dor de miscarile bebelinei in burtica. Dar oricum de-abia astept sa o vad si sa o tin in brate, manca-o-ar mama de bebelusca!!!
Iulia_P, ce baietel frumos ai! Sa-ti traiasca!
Kokorina, tu chiar ca esti o mama eroina! Pai, inseamna ca noi, cele care vom avea un singur bebe, ar trebui sa ne descurcam super, daca tu reusesti sa faci fata cu doi bebici!!! Bravo tie! Dar ai grija de tine si incearca sa te odihnesti, pentru ca, in timp, te ajunge oboseala.
Ancader, bine ai venit in ! Sa ai o sarcina usoara si o nastere si mai usoara!
Sa continuam galeria pentru Ktrinel, P_onu, Cristina si Cleomoni! Hai mamicile!!! Hai bebeii!!!






Teutz 35+ Alexia Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

va multumesc la toate pt primirea calduroasa

34s+

Mergi la inceput