Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

La multi ani copilasilor si mamicilor care se serbeaza azi!
sint asa multi, ca decit sa uit, mai bine zic la modul general!
dintre mamici: Anda, Bestuta,! La multi ani! singurele care imi vin in minte!

Anda, bravo, tine-o tot asa!
este foarte important sa stii sa te iubesti pe tine insati, trebuie sa incercam toate mai mult.
eu nu te-am vazut cu -12 kg, dar mi-ar placea

Noi nu am scapat nici de suzi, nici de bibe, nici de pampers. O sa le las in seama cresei

Simona, Rebecca a avut un singur episod diareic cu putin timp in urma (doar citeva scaune urite rau intr-o zi), am apucat sa ii dau 1 plic smecta, 1 plic Hidrasec si 1 plic Humana pentru rehidratare, si s-a constipat vreo 2 saptamini ca numai cu supozitor reuseam sa o scot afara. Se chinuia asa mult, imi cerea de 20 ori pe ora sa faca si nu putea, se vedea ca o doare burta, era nervoasa, si chiar si dupa supozitor face f greu si fff tare. acum s-a reglat.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna dimineata!

La multi ani de Sf Andrei tuturor sarbatoritilor! Sa fiti sanatosi si voiosi!

Crinuta, bine ai venit acasa! Vezi ce bine e?? Cu mama ta alaturi!

Anda, bravo ca te ocupi de tine! Si, wow, 12 kg!! Super! As vrea sa te vad, pune o poza!

Gabi.i, astept, nu-i nici o graba!

Alex, la noi a fost tare simplu, Vlad nu a mai vrut sa bea singur din bibe pe la 1 an, cam asa. Adica bea max. 50 ml apoi nu mai vroia...si de atunci papa cu lingura din castronel cu biscuiti, dar max.100-150 ml. nu e fan lapte acum, pana intr-un an sorbea biberoanele de 250 ml, cred ca s-a saturat

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ghicitoare:
ciama

Ce mai zice Vlad: agaz=aragaz, chichitza=furculita, ghitza=lingurita, tzitu=cutitu, ma cet= mai incet, ma taie= mai tare...si nu mai stiu, ca zice multe...
Vrea sa faca pipi din picioare ca baieteii si zice el "baetzei" cand ii vine, dar asta mai rar...inca nu l-am lasat fara pampers, dar in curand o sa incep operatiunea.
De suzi am scapat super usor, pur si simplu nu i-am mai dat-o si gata. Acum cateva zile a vazut o poza cu el cand dormea cu suzeta si a zis "zuza", si-a amintit!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am uitat sa va spun, cine poate sa modifice greutatea lui Rayan. Imbracat are 12,7 kg, asa ca eu zic ca fara haine are cam 12,4.
De masurat nu s-a lasat deloc, o voi face cand doarme, dar are pe putin 92 de cm. In general nimeni nu ma crede ca nu are nici 2 ani, din cauza ca e inalt.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La multi ani tuturor celor care poarta numele Andrei, Andreea, mamici si pitici.
Sa fiti fericiti!

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Erica, parca tu stiai unde vine magazinul acela pt ustensile bucatarie? e vb de cel din spatele mag cocor sau pe acolo.. .Anda, tu l-ai gasit? acum la 3 vreau si eu sa ajung acolo sa cumpar cate ceva si as vrea sa nu bantui...

mersi mult

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

LMA tuturor ANDREILOR si ANDREELOR!!!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shobo, te referi la magazinul cu produse Wilton?
Eu am fost si vreau sa mai merg sa imi iau varf larg.

Va anunt ca am facut de 2 ori eclere din reteta de Fingers, si au iesit o nebunie, cel putin la fel de bune ca la cofetarie.
Am facut si mici si mari si zau ca reteta mai buna nu cred ca exista.
Nu stiu de ce m-am complicat in the first place, cand aveam deja reteta de la Fingers, reteta care nu da gres.
Rayan manca cam 10 mini eclere pe zi. Le devora, nu alta.
Ca sa nu fie grele, le-am facut doar cu crema de vanilie, fara frisca si glazura, asa ca il lasam sa manance cat vroia, ca doar in crema era doar lapte, oua, zahar si vanilie, nimic care sa ii faca rau.


Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

crinuta, acela cred ca e ce caut eu.. cu varfuri, tavi de copt. etc... eu caut sa cumpar mai ales niste crema fondant pt tortul ce vreau sa il fac maine pt ziua sotului. zi-mi pls cum ajung? tks

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pai e simplu. O iei de la Cocor pe una din stradutele ori din dreapta ori din stanga sa ajungi in spate.
Straduta respectiva e foarte ingusta si e si o florarie acolo langa acest magazin cu produse Wilton, care se numeste parca Impex sau asa ceva, daca nu ma inseala memoria.
Nu ai cum sa il ratezi.
Vezi ca are niste scari, asa il vei recunoaste.

Sper ca am fost clara.



Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput