FIV 91

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Cami foarte bine..chiar daca mai trag chiulul..sa nu ti'o iei mama in cap ca sunt aci cu ..si daca nu esti cuminte sar imediat

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Betty, Teodoraneu sunt de-abia in z10 de AC si dorm pe mine de nu mai pot, unde mai pui ca sunt legata de masina....si ma doare capul dis de dimineata cand zic si eu ca tot omul ca trebuie sa ma scol cu capul limpede. cat despre concentrare la servici - varza! Tare ma sperii ca cu schema asta lunga nu pot sa o tin asa 2 luni. Da' mai am noroc ca vin sarbatorile si vacanta de iarna si o sa pot sa dorm :)
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

dragelor,va urmaresc zilnic pe fiecare in parte...am intrat sa va urez succces la fiecare...kla,iliuta unu si puternic care sa fie prins acolo 9 lunizisacami inca un piculet si treci la odiseelachi,liana,teodoran,betty,andrada,aniast mult succes la tratament si cit mai frumoase rezultatepussi,cristinicivenera Doamne Ajuta!!!andicu pupici pe burtic

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

eu inca sint in faza de pregatire...iau vitamine si astept sa mi se regleze ciclul,care este alandala...de la venitul ca la ceas,acum face figuri...ori mai tirziu,ori prea devreme..si exact invers...4 zile pic cu pic si dupa ca la robinet...inainte de fiv tinea 4 zile, acum dupa 4 zile de pic cu pic incepe serios...ma tine si peste 10 zile..si asta doar dupa fiv.....parul inca imi cade si deja de la coada groasa care am avut-o acuma ii ca o coada de pisic...si normal ca am pus ceva kg pe minesi nu ma pot apuca inca de ceva gimnastica...da poate imi vine iara ideea geniala si ma infasor in celofan de la briu in jos,ca poate oi da ceva jos...si m-am apucat si eu de papat anans..ce nu face omu'sa fie bine...si acuma vad ca mai am si insomnii...ioi cit e ceasul...am fugit la nani...va pupilesc pe toate...

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Kla si iliuta,doar aici avem 3 fete de care imi amintesc personal ca au avut un singur embrion transferat si acum isi tin puiutii in brate,deci,ma rog celui de sus sa continuati lista reusitelor chiar si cu un singur samburel.

Lachi si liana30,mai fetelor,eu simt ca-mi creste tensiunea de la o zi la alta cand ma gandesc la voi.Vedea-v-as asa cu 1-2 puiuti la purtator.!!!
zisaCami,iubirea mea cea veche,de pe timpul cand faceam si eu injectii, pe cand rezultatul?Doamne,trece-o pe lista pentru
Andiculeee,deci vazurati si auzirati o inimioara.......ce frumos si sublim.Abia apuc sa ne scrii cum erati amandoi uzi....de emotile primei vederi a minunii plangacioase cu 2 manute,2 picioare,2 ochisori si un nasuc.....de bebe scump si mult asteptat.
VENERA,HAI DA-NE O VESTE BUNA!uite eu de acum iti fac galerie
Noi avem cateva poze noi, incepand de aici http://family.webshots.com/photo/2375924880072337911jIzXgD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Buna Dimineata Fetelor!
Danudacam cu semnul intrebarii povestea ta! Da-ne mai multe amanunte:cati ani ai, la ce dr. ai fost la Giulesti, ai facut vreun tratament de stimulare si au vazut ca nu faci oua deloc, analize zici ca nu ai facut nici una - este chiar imposibil asa ceva ca un dr. sa dea astfel de verdict! Oricum ai grija si la Medsana pe aminile cui cazi ca nici acolo nu sunt prea de laudat. Fetele au avut probleme chiar cu medici de renume. Eu ce pot sa iti recomand este sa o ocolesti pe Dr. Corina Parau de care am fost eu nemultumita! Nu este buna pe infertilitate! Sfatul meu: ia-o de la 0 oricum si daca medicii nu iti dau cere-le tu setul complet de analize hormonale + cele de la Cantacuzino. Chiar daca te duci singurica la Cantacuzino si le ceri tu (fiindca oricum se platesc nu se deconteaza nimic de la medicul de familie, doar daca vrem copii trebuie sa ne permitem acest lux!) iti vor da tot setul din sange si din secretia vaginala si crede-ma ca lor nu le va scapa nimic doar au tot interesul sa iti ia toti banii!
Daca mai ai intrebari, bate-ne la cap ca doar de asta ne adunam aici, dar da-ne si tu mai multe detalii sa ne facem tabloul complet! Ai grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Buna fetelor, am intrat sa mai arunc un ochi pe-aici. Sunteti harnice nu gluma!
Betty78, si eu am avut o mica sangerare in a 5-a zi de Dipherelin, m-a tinut vreo 4-5 zile dupa care gata. Dr. mi-a spus ca nu este nici o problema si sa nu ma ingriijorez, asa ca eu te sfatuiesc sa stai linistita.

Fetelor, eu sunt total derutata. Dupa test (negativ), am intrerupt utrogestanul si cam dupa opt zile mi-a venit CM. Nu era ca un CM 'normal' sa-i spun asa ci mai degraba o sangerare (cu mici cheaguri - ma iertati) care a tinut doua saptamani, dupa care pauza o saptamana si acum iar aceiasi sangerare. Eu nu mai inteleg nimic si nu stiu cum sa calculez CM, cand mai am si ovulatie, sa stiu si eu macar cand tre sa-i 'dau bataie'... A mai patit cineva asa?

Tuturor va doresc sa vi se implineasca dorinta si sa primiti cel mai frumos cadou de sarbatori!
Va pup,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Lachi tin pumnii stransi, stransi! sa dea DD sa iasa asa cum iti doresti tu! Eu cu tratamentul stau foarte bine! Ma intep cu mare succes singura (si sunt foarte mandra de asta )

Venera te asteptam cu cele mai bune vesti!

toate FIV-oasele!


Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna dimineata!Eu bag maca si ceai de cretisoara la greu si vad ca am inceput sa am probleme cu, constipatia dar ii dau eu de hac,in rest sunt bine!
Venera ma alatur si eu gleriei si te asteptam cu un rezultat super-pozitiv!
Andrada spor la injectat sa fie cu reusita!
Aldolina imi pare rau dar nu stiu cum sa te ajut, mie mi-a venit CM-ul cu 4 zile inainte de test.Am inteles ca pot aparea dereglari in urma tratamentului care in timp se rezolva...Zouzou() parca a patit la fel!
Liana, Lachi, Andreea, Camitin pumnii!


Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Anto, multumesc mult pentru raspuns .
Astept sa vad ce spune si Zouzou.
Pup,

Mergi la inceput