Cirese de Mai-Iunie 2006 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Fetelor noi ne declaram f multumite de Pampers. Am incercat si Huggies nu-mi plac de nici o culoare atarna cand facea pisu si ii veneau f stranse. Noi suntem fun pampers asta e clar. Recunos ca as fi preferat si eu sa nu aiba miros dar asta e.

La multi ani Raul Celestin. Ralucutza ce mai faci??

Revenim.

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Da...si io la fel...in afara de miros n-au nici un cusur...pe Ingrid o schimb inainte de culcare...pe la 20-20.30...si o mai schimb dimineatza la 7-7.30 si e full pampersu ala da nu iese nimik din el si nici nu s-a iritat la funduletz niciodata.

Miti...parca tu m-ai rugat sa scriu si ce cantitatzi mananca Ingrid:
1. 180ml apa+6 masuri lapte+1 masura cereale...tot biberonul sau aproape tot
2. cam 150 gr. fructe...uneori si mai mult,depinde daca ii plac sau nu
3.50 ml supa chioara+150ml piure+30 gr. carne
4.180 ml apa+6 masuri lapte...tot sau aproape tot biberonul
5.idem ca 1.


POZE
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Fetelor am reinoit listuta, am mai adaugat o rubricuta la progrese.
Felicit bebelusii cu noile progrese.
Felicitari si lui RAUL CELESTIN cu cele 6lunite, si sai treaca mamicai supararea.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2 si 3www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Celestin! Raalucutza, sa-ti traiasca!

Arleena, merge in 4 labe, deja! super, abia astept filmuletul, atata mi-s de dragi cand umbla in 4 labe!

Dana, felicitari ptr dintisor!Si chiar asa, de ce nu mergi la ortoped?

Vivi, maaama ce bine mananca Ingrid, n-ai treaba!

La noi diversificarea merge prost in continuare, cerealele nu-i plac de nicicare, si i-am facut dovleac copt, hmm ceva ceva mai bine. Azi mancam supa de taitei facuta pe gaina de casa de la soacra-mea si fica-mea saliva la propiu, i-am dat ca oricum imi iesise nesarata si a mancat de-a rupt! Deschidea gura mare si striga sa-i mai dau! Si i-am dat, ce sa fac...

Amonar asperge e sparanghel.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cerasela72 spune:

Salut fetelor!Sunt si eu mamica unei cirese din 19 mai2006-Maia Alessia.Vrem sa aparem si noi pe listuta voastra!cum procedam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Doroti, Natalita se ridica singura in fundulet? De pe spate, sau cum?Te rog sa ne treci si pe noi cu rostogolitul de pe burta pe spate la 3 luni si de pe spate pe burta de ieri adica 6 luni si 2 zile.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

quote:
Originally posted by Diana79

Fetelor noi ne declaram f multumite de Pampers. Am incercat si Huggies nu-mi plac de nici o culoare atarna cand facea pisu si ii veneau f stranse. Noi suntem fun pampers asta e clar. Recunos ca as fi preferat si eu sa nu aiba miros dar asta e.


Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)




Si noi, si noi, chiar n-am treaba cu pampersul, tin toata noapte desi noi tot la trei suntem pe motiv de micute ce suntem.

Doroti, inca ceva, la 6 luni suntem cele mai mici cu 6520 grame si 68 cm. Multumesc!

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by DianaR

Doroti, Natalita se ridica singura in fundulet? De pe spate, sau cum?Te rog sa ne treci si pe noi cu rostogolitul de pe burta pe spate la 3 luni si de pe spate pe burta de ieri adica 6 luni si 2 zile.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas) & Timeea (18.05.2006)


Diana cind am deschis rubrica se zicea ca se ridica copilul singur fara sai dai vreo mina, dar il tii de picioare.Deci am incercat si noi toata saptamina si duminica ni sa primit!!!
Felicitari pentru rostogol, il trec mai tirziu.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2 si 3www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Multumesc fetelor care mi-au raspuns la intrebarea mea cu cerealele, angelica_g, Camelia_t, Diana_R,Oana_iat! O sa incerc si cu Nestle, apoi Milupa sa vedem cum le primeste.Momentan le mananca bine pe cele de la Humana cu banana, dar cum are voie gluten de acum vreau sa ii dau si altfel.Danutza felicitari pentru primul dinte si la mai multi!Al meu copil mananca ceva mai bine, dimineata a mancat gata o banan intreaga, piureul il primeste foarte bine de cand ii pun carne in el si i-l fac mai zemos si cerealele la fel, de cand ii dau Humana cu banane (pana acum i-am dat cu mai multe fructe) le mananca mai bine!Apropo de fular, vroiam s aintreb daca e musai sa le punem.Daca respira prin el si apoi si-l dau jos nu e mai rau?Eu ma pregatesc sa ies cu el afara, pana acum am avut musafiri si e cam frig..nu stiu cum sa-l imbrac..sa folosesc tot gecutza aceea subtire sau sa trec la una mai groasa?Si mai incolo vreau sa ii dau iaurt, ce ziceti e ok? Are aproape 7 luni.Ma gandeam sa ii dau tot Campina din care ii fac si branzica.
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Feetelor,
ce parere au pediatrii vostri ca le dati bebelusilor dovleac copt sau para coapta?

Ca dr. Marcu a ramas socata cand i-am zis, mi-a spus ca e pt prima oara in viatza ei cand aude de copil care sa manance dovleac copt si para coapta la 6 luni!!(nota bene: suntem asa de ciudati, ca stie fiecare vizita a noastra la cabinet, ne-a si relatat ultimile trei, m-am amuzat foarte tare, dar m-am simtit un pic extraterestra...asa cumva...

NU am facut vaccinul, ne-a amanat pana sambata...

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"

Nic cel Mic

Mergi la inceput