LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare!

Am intrat pe fuga sa va salut .Am fost ieri la vaccin si nu l-am facut ca e mucoasa si are si putin rosu in gat, asa ca ramane pe luni.Sa speram ca va fi bine atunci.
E maraita, nu mananca si se trezeste noaptea ca nu poate respira bine,vrea numai cu mine, urla cum ies din camera , eu sunt un pachet de nervi...

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Cata, sanatate multa Biancai !!! -ici multi pe nasucul mucios!!!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Noki bravo pt dintosi!

Intrebare, desi cred ca ati mai discutat, voi seara ce dati copiilor sa manance? Ca mie pediatra mi-a zis sa ii introduc legume sau feculent ( paste, orez, cartofi) si apoi sa ii dau biberonul de lapte. Deci asta inseamna ca incepem 2 mese solide pe zi, cea de la pranz si apoi cea de seara. Plus gustarea de la ora 4pm. Nu-i cam mult? Plus ca si la 10 dimi ii dau un fruct sau biscuite sau iaurt?



Alina si Amalia 17.11.2005

Avem 1 anisor!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Am ajuns la mama...pe jos, 55 de minute mi-a luat, dar merita efortul. Plodul e clar dat peste cap, i-am dat acuma de papa si culmea!!! A mancat mai bine de pranz ca alte dati, desi trecusera doar 2.5-3 ore de la masa de dimineatza. ce sa mai pricepi. Acuma am pus-o la somn si nu vrea sa se culce....Asa ca Feli, suntem in aceeasi situatie!

Alinush- tocmai s-a discutat de soldatei de papa si alte asemenea mancaruri de seara, scutecul trecut. cauta pe acolo, ca nu stiu daca vor reveni fetele. Noi nu papam seara solide, doar laptele, iar daca se nimereste sa stam noi la masa, ii mai dam de pe la noi cate o bucatica de panica cu cascaval sau branza, acum 3-4 zile s-au nimerit niste papanasi d ela mama mea...dar putin, cat vine sa cerseasca si-i dam si ei, apoi fuge la joaca inapoi.

catutza- sanatate mucoasei sa se faca repede bine pentru vaccin!

Negara- pai sa stii ca fii-mnea ar putea lua exemplu si la fel cu tinutul biberunului singura...

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hello si de la noi!

Suntem cu mucii pe pozitie de extragere, traiasca aspiratorul, cred ca vecinii isi pun nenumarate intrebari legate de harnicia mea de vreo 3 zile.

CristinaH - sanatate la "micuta". Iti spun eu ca batista bebelusului face toata treaba, stii ca vorbeam noi ca-i aspirator de creier, nu-i asa, mi-am schimbat parerea.
Catutza, sanatate lui Bianca, of, stiu cum e cu maraiala din cauza nasului.
Noki, sa va traisca noile dotari din gura piticaniei!!!
Meems
Alinush, io ii mai dau Mariei cate o felie de paine unsa cu unt, chiar am de gand sa frec niste unt cu branza de vaci ca sa mai variez menu-ul. Ai vazut "ce bine" a acceptat orezul si grisul cu lapte, ce sa-i dau altceva? Sa stii ca Maria mea e in urma tare cu mersul, nu te ingrijora de Miss, mai sunt si altii la fel.




Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fetele, repede, am o urgenta, e cineva pe-aici: cat inseamna 20 cm in numere EU? adik ce nr. la adidas sa-i cumpere o prietena de-a mea lui nic, e in germania in magazin acu'

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ooof, nici pe google nu gasesc convertor!

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Cami, sa-ti traisca mica rozatoare de ciolane
Ilenutza, ce mai faceti, de ce nu mai dai niciun semn?
Pischi cred ca e ocupata tare cu serviciul, e o perioada mai aglomerata la ea.



Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Anda, pai eu zic sa ii ia nr 20 daca l-ai masurat si are 20 cm lungime in talpa.
Lui miss ii iau marimea 19, deci cred ca are 19cm talpa.
Daca nu, zi prietenei tale ce lungime are Nic in talpa si au ei in magazine convertor, si in functie de lungimea zisa de tine calculeaza ei!


Alina si Amalia 17.11.2005

Avem 1 anisor!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Ziua buna si de la noi.
La multi ani sarbatoritilor din ultimele saptamani si celor de azi, caci nu am apucat sa intru sa le urez, imi fac mea culpa.
Ca tot spuneam noi ca nu am racit, inca, iaca raportez si eu un Samburel mucios si super...uber...marait, caci ii ies 4 dinti odata:( o placere, nu altceva.

Nu stiu cum suntweti voi, dar Dimitrie de cand merge refuza caruciorul. Urla cand il pun in el de parca il tai. Imi spune tot timpul 'tai tai tai....' dar daca il pun in carucior, scandal monstru. Numai pe jos de o manuta si sa se duca la farurile de la masini sa le linga.

Spunea cineva de tomberoane, cred ca trebuie sa facem un club al gunoierilor, caci si al meu e mort dupa ele, atata le-ar linge si si-ar ma baga mana....

Pe 27 pregatim petrecerea de un an de fapt o tinem sambata. Am comandat tortul, am cumparat cornete din alea de pus pe cap, baloane, mai trebuie decat umflate si sunat invitatii... care vor fi o gramada... dar sper sa iasa bine. Eu nu gatesc nimic totul va fi comandat. Aperitivele la fel sunt comandate, va fi ceva in stil bufet suedez si bauturica. Atat. Eu nu sunt ca Delia o buna gospodina, sa pregatesc delicatese (apropo, salivez dupa rulada aia cu banane).

Cam atat despre noi.

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput