Piticodromul de sept-oct 2005 (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Dana_lucia pentru nazdravanul de Alberto!

Aseara i-am pus lui Vladut desenele cu Nemo. Radia de-a dreptul! Se tot uita si zicea non-stop "pepiii, pepiii" (adica pestii ). S-a uitat cam 10-15 minute ca ce e mult strica (oricum maximul la el a atins 18 min la BE, dar i-am pus doar de vreo 3 ori ca eu tot mai sper ca nu va fi dependent de TV ).

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Nicole, daca dr zice ca e OK, inseamna ca e OK.
Ruxandra, da, in H&D Mall. E posibil ca jocuri de acelasi gen sa fie mai ieftine la Casa Retro (de aia te intrebam ieri de ea). Te rog mult, zi-mi si mie ce ai cumparat, ca am o obsesie cu jocurile pentru Miru in perioada asta.
Dana Lucia, ce idee, mie nu mi-a trecut prin cap sa-i arat copilului cum sa-si deseneze mina. Mare shmecher e Alberto.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Nicole, stai linistita. Daca creste in lungime e ok.
Asa e ritmul lui de crestere.
Stefan pana acum din data de 7 nov pana azi 21 nov a luat 200 g.
A avut luni cand n-a luat nimic in greutate.

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 07.11.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

La multi ani Simona si tot binele din lume!

Nu am citit cu iaurtul, ma duc acum sa citesc am tinut sa scriu inainte .

Multumim de aprecieri, azi voi pune o poza cu un caine rosu, hehe!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Ioana, eu am desenat o data acum vreo luna mina lui Alberto pe o felicitare pentru niste prieteni dar fara sa ii arat lui efectiv si sincer nu mi-am inchipuit ca ma va imita asa bine dar uite ca o face si asta fara sa ii spuna nimeni.Mai mult, asa cu mam spus, daca ii dam o hirtie scrisa deja nu vrea in ruptul capului sa deseneze minuta, isi ia singur de la imprimanta hirtii nefolosite, asa ca da Ioana ai dreptate, e mare smecher!


Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Neata la zane!

Ioana pupaturi de maini ptr pozele cu jucarii. Super! Dar acum vine intrebarea de baraj Unde pana mea e H&D Mall, ca io nu cunosc!

Jadi ah ce frumos e Vlad ...iar poza din galeata e de-a dreptul pur si simplu

Dr. Alina felicitari pentru inceputurile de mers ale Anyei Asteptam upgrade-ul final si mai felicitam o data

LiaMia e goriloi pe bune. Dupa ce mananca banana, isi mai pune si coaja in cap. Cartea junglei scrie pe el.

Ruxi moama, m-ai lesinat. Pai sufleu d'asta trebuie sa manance si sufletul meu si cred ca o sa ma descurc si sa-l fac...ca nu pare SF de loc. Luca e bine...este in perioada de explo-catarari intense si ma loveste infarctul miocardic din cinci in cinci minute cand il vad pe unde haladuie

DanaLucia pupam Albertino destept si multumiri ptr explicatiile iaurtoase

Codruta sa stii ca si eu am patit chestiunea despre care povestesti...probabil ca domnul ciclu nu-si facuse damblaua complet

La multi ani Kidule! Sa ne traiesti si sa ne infloresti! Sa fii sanatoasa, frumoasa si luminoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Buna dimineata!
La multi ani Kiduletz! sa fii sanatoasa si sa fii fericita! Iar pt. Alex un pupic mare de la noi. saracutza de ea prin ce a trecut. Ufff uff... m-am ingrozit.
Ioana, care-i faza cu Mili de e pe lista ta neagra?
Nicole, si eu zic ca e ok cu greutatea. De ex. Catalina mea a avut la 6 luni 8.6 kg, iar la un an 10 kg. Deci in 6 luni a luat super putin in greutate. Bineinteles ca eu am fost panicata insa mi-a zis doctora sa stau linistita ca are greutate normala pt. varsta ei. La 6 luni era cam prea grasuta si pe parcurs a inceput sa se regleze.
Codrutza, mie mi se intampla un fenomen tare ciudat de cand am nascut. Dupa CM mai am sangerari mici pana dupa ovulatie, adica inca vreo 2 saptamani. Ceva nu e in regula si spre rusinea mea nu am ajuns la doctor nici pana acum. Am scandal cu sotul in fiecare luna pe tema asta.
Mary, cum e Andrei?



Raluca si bursicutza mea draga (3.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Moamaaa, da ce tastarnitza avetzi dis de dimineatza!

La multi ani Simona (Kid)! Sa te bucuri de familie si sa ai parte de multe impliniri!

Dana Lucia, receptionat PM, salvat adresa de mail dar aseara, surpriza, cand am ajuns acasa laptopul era in revizie generala ca se bulise (dupa cum am scris) si HP i-a trimis sotului harddisku de schimb. Sper ca IT de el sa-si faca treaba repede si bine! [Ocazie sa-mi mai barfesc consortu': toata ziua ma vaicaresc ca am IT acasa si laptopul nostru merge ca gaia]

In categoria "fiecare zi, o noua surpriza", cred ca Ilinca are otita. Simptome: diaree miercuri si joi, febra 38,9-39,2 de miercuri pana sambata n-a scazut nici cu antitermice, toate zilele astea a fost foarte plangacioasa, chiar tzipa, se tinea de urechea dreapta si facea "ai, ai!" dar si baga degetul in guritza pe aceeasi parte dreapta unde ne iese un premolar. De alaltaieri are mici scurgeri de cerumen dar mai lichid din ureche si aseara la baitza am sters-o in urechi cu betzigas si i-a curs sange din urechea dreapta! Sunt disperata ca am perforat timpanul fetei si-mi vine sa ma dau cu capu' de toti peretzii!!
Pediatra incepe programul abia la 10:30 si pana atunci stau ca pe ghimpi. Mai ales ca la inceputul lunii a luat antibiotic (prima oara) pentru bronsita aia rebela si nu vreau sa-i mai dau!
Ce ma fac? ca simt ca innebunesc...



si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am citit si eu despre iaurturi dar cred ca trebuie sa mai citesc inca de 2 ori ca nu prea am inteles tot... deci pana la urma trebuie sa se activeze sau nu la oxigen? Cred ca sunt dislexica sau proasta . Multumim Dana de informare! Ce tare sunt cu campina mea, plecati de la geamuri!

caine rosu pana la proba contrarie!




Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Dana Lucia, mersi pt informatiile legat de iaurturi si Jadi mersi pentru ideea cu Campina. Noi lapte Campina bem si aici la Briusel si chiar ma intrebam ce iaurt sa-i dau Ilincai in decembrie cand venim la Cluj? Fiindca ea baloteaza un borcanel de iaurt in fiecare dimineata.

si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput