Mamici de ianuarie-februarie 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

marinar,eu dorm cu sticla de apa la cap.nu sta asa cu gura uscata,te deshidratezi.
si in timpul zilei bea multa apa!


fetelor,eu nu mai mananc mai deloc.faceti-mi pofta cu ceva,ca manac din ce in ce mai putinm,si fara pofta.azi toata ziua am mancat o jumatate de friptura,si cativa cartofi prajiti.si doua banane mai tarziu.dimineata nimic,am stat asa cu orele.
faceti-mi ceva.eu,care rontaiam toata noaptea pe aici!

haha messa mai repede rupi arcurile de la fasole
Flavia-Ioana,ai primit PM,da?
Rali si Marcela, LA MULTI ANI!
Alina,incerc sa te lamuresc cumva pe PM cu modelul,eu fac dupa ureche,nici nu stiu exact cum.am luat azi o revista,dar dine a nu inteleg nimic,am sa incerc sa descopar limbajul..
ti-am trimis un PM!!
adela
,cum pureci la tine in pat ??????de unde vin daca nu ai caine,pisica? stai la bloc,la casa?? solutii pt tine,pielea ta,sunt,dar ce te faci cu cei din casa,si de unde vin! trebuie stropit pe afara,scara blocului,sau curte,cu spalatul oricum nu faci mare lucru.ciudata chestie,o fi acum vreo invazie in zona ta,stro`pit pe afara ,cerut la sanepid sau unde au solutii din astea,pt stropit.
messa
,femeieeee,eu mor cu tine !!! haha cu purecii tai de ii dai tu la prieteni !!! hahaaa a plecat aia cu purecii tai din casa!!


fetele cu pozele!!!!
deschideti yahoo,al vostru sau cel comun. clic pe YAHOO / PHOTOS / Upload Photos (langa welcome) / step 1 all my photos (aici alegeti albumul,numele ) / step 2 select photos (si selectezi pozele din pc-ul tau ) / Start Upload / Continue / Save / Share / Permission / Public / Save .

daconst,frumoase hainutele.am vzut si sterilizatorul si biberoanele.de cate biberoane e ?

patutul
,eu il prefer din lemn . cele din panza sunt de voiaj,in mod normal,de-aia se si strang. vanatai nu isi face copilul,daca are protector pus ,si oricum se obisnuieste . in schimb,se ridica mult mai bine in picoare,si mai repede,pt ca cel de lemn e fix,e solid,celalalt se misca si nu are de ce sa se apuce.
in mod normal trebuie sa avem doua,unul de lemn,in casa,si cel care se strange,de voiaj,pt cand plecam cu copilul.dar cum e iarna,nu o saplec nicaieri,si la vara,daca e nevoie,cumpar atunci unul pt cand voi pleca in vacanta.
toti copiii din jurul meu au crescut in patut de lemn,nu am vazut nici unul lovit.daca e sa se loveasca,oricum o fac ei si cand ii dai jos de acolo,ca de la 6-8 luni or sa misune prin casa de-a buselea.
deci eu le vad bune pe amandoua .
si mai sunt tarcurile,care tot din panza sunt,dar sunt facute de zi,sa stea copilul acolo,si sa il vezi prin panza aia.


maria irina
,cum mai esti?
Catalina,stai numai in pat,daca te simti obosita,organismul iti cere!!
mirlea73,E GRASUNEL ,BEBE!
ai pus poze? baga si un link,s anu mai caut pe acolo.
activeaza-ti si PM, ca sa iti trimita fetele parola.mergi la mesaje private,si acolo la optiuni bifezi sa activezi mesaje.

ralu,am vazut poze cu carutul,cu burtica...dar cu patut nu e niciuna!
deschide poza cu patutul si da link direct de pe ea.
ca am tot cautat in albumul tau .


ahhhhh iar incep arsurileeee!!



34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Aelita chiar ma intrebam daca e cineva pe fir la ora asta ca eu nu mai pot sa dorm si ma invart prin pat de jumatate de ora. Pana la urma am cedat nervos si am plecat s avad ce a-ti mai scris. Cred ca am devenit si eu dependenta.

Daca mai esti pe aici da-mi un semn. Eventual pe messenger

sraluca32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Adela nasoala treaba cu purecii. Eu am caine asa ca probabil se duc toti pe el. Dar trebuie sa vezi sursa. Eu am patit intr-un an cand aveam garaj ca dormeau pisicile in garaj si crescuse si niste iarba pe acolo. Si intr-o dupa masa cand inchideam poarta de la garaj (cu piciorul) ma uit in jos si pe piciorul meu un purice. Ei nu prea stateau pe mine dar se urcau pe saracu' caine care nu avea nici o vina. Iti dai seama ca primul drum a fost la veterinara sa iau frontline pt caine si romparasec pt garaj. Incearca sa iei romparasec ( era 40.000 o sticluta , se amesteca cu apa si sa dai prin fata blocului, in iarba. Ai pisici maidaneze prin jur. De undeva trebuie sa fi venit.
Chestia cu cainele e adevarata (sau pisica) pt ca ei au temperatura mai mare decat a noastra si puricii se duc dupa caldura lor. Problema e ca nenorocitii mai fac si oua (niste chestii mici mici negre, ca niste fire de nisip negru) Si in pat e tarte greu sa le vezi.S-ar putea asta sa fie.
Ultima soluti: dai foc la tot

Oricum trebuie sa scapi de ei pana nasti a nu cred ca o sa ii faca bine aluia mic.

Succes

sraluca32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Asta e poza cu profilul unei bebeline grase si somnoroase cu nasul turtit de placenta lu' mama-sa
Ingrid

Adinush 33+ cu - Ingrid-Eileen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Fetelor am o problema MARE Acum jumatate de ora sunt sigura ca aveam burta asta imensa cocotata in capul pieptului,unde de altfel isi face veacul de ceva vreme.
Eeii..acum a coborat,dar a coborat nu gluma,m-am ridicat de pe scaun si m-am speriat unde e burta?nu e burta.
E cel putin un lat de palma mai jos...sper sa nu fie vreun semn ca eu o bag inapoi de unde iese,nu e vremea ei inca

Adinush 33+ cu - Ingrid-Eileen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Adinush nu cred ca ai probleme, doar se plimba prin burta ta
Am patit si eu ceva asemanator acum cateva nopti, m-am trezit a dat din picioare pana nu a mai putut si era cu capul pe stanga si intr-un final am adormit si dimineata era capul pe dreapta. iti dai seama ce tumbe a facut in noaptea aia


sraluca32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu74 spune:

Aelita- intr-adevar nu am dar share. Patutul pe care l-am luat e din cel pliant, asta pentru ca eu aici nu o sa fac multi purici, vrem sa ne intoarcem si nu avea rost sa cumpar unul din lemn. Insa aici se folosesc amandoua patuturile si cel pliant, la inceput si mai tz cel din lemn.
http://new.photos.yahoo.com/ralucadascalu/albums/

Imi pare rau ca ai arsuri cred ca sunt groaznice, eu inca nu le-am incercat.

Ralu 32+ DARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

fetelor,voi dormiti ca bebeii fac tumbpe in burta voastra de nu au treaba!

sraluca
,sunt p-aci,incercam sa descifrez niste modele de revista,in lipsa de somn,trebuie sa fac ceva.
dar merge greu,pricep cam incet ..e greu rau dupa reviste,cu limbajul lor ..

si mai bag un ochi aici..sa vad ce mai faceti,care s-a mai trezit ,...

rezist arsurilor, rezist sa vad cat pot sa nu iau pastile si azi...incerc si eu sa le mai raresc,sa iau cand nu mai pot .

am reusit sa mananc un pic de paine cu pateu.

cred ca pe zi fac niste spanac cu orez.parca ar intra..

ralu
,al tau e un pic diferit,patutul,adica e solid,merge.
si cum zici si tu,se poate folosi in primele luni,apoi tot la cel de lemn se trece.adica ,sa tii copilul 2 ani in patut,eu zic ca e mai bun cel de lemn.
tu,daca pleci,normal ca nu avea sens sa iei.
pt primele luni,asta pe care il ai tu e excelent.
sunt pliante,intr-adevar,care nu sunt de voiaj,dar sunt pt primele luni.
e foarte frumos patutul tau.


34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Ralu simpatic patutul

Aelita incearca niste mere ca la mne merge cateodata mai bine decat cu lapte. Si eu am niste arsuri acum dar de FOAMEE. Ma doare stomacul de foame. Trebuia sa ma duc s amananc de la inceput ca de aia nu puteam sa dorm. Dupa ce mananc sa vezi ca adorm pe drum spre pat.

Va pup pe toate caci ma duc sa mananc si dupa aia somnnnnnn (sper)

sraluca32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ralu,tiam scris in acelasi timp cu tine,am dat edit la mesajul de mai sus,cand am vazut ca scrisesei.

nu mai stiu ce sa mai incerc de arsuri,ca le incerc pe toate,tine o vreme,si apoi gata.cand erau doar arsuri,mai mergea,dar acum sunt deja dureri,pt ca de atataea luni(eu am de la 2 luni) cred ca esofagul e tare iritat,ca simt si cand inghit orice,cred ca sunt franjuri ..
pateul l-am mancat cu paine prajita,pare ca a functionat un pic.

sa vedem cat tine,s-au mai calmat .

nu am mere ,dar o sa incerc cand iau .
am tot mancat,dar nu mai tin minte...

34+

Mergi la inceput