Mamici de ianuarie-februarie 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A.Alina spune:

bits,
multumesc pt raspuns dar mai am o intrebare referitor la mulsul cu mana. Ce fac ca eu nici sfarcuri nu am?
Tare mi-e ca eu nu o sa alaptez!



Alina 30w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:




Intalnire, miercuri, 22 nov ora 14 - Bucuresti - Plaza Ro, zona Dr Taberei, la coltz la clatitarie (etj2):

Alinuk
Kateryna
Alinatxa
Messa
Catalina
Anis
GabrielaS
Marinar
Adinush
Megbeng
Aventura
Delfinuta

Shine--- cu vreo 1000 de semne de intrebare.

Daca ajung, probabil ca vin mai tarziu, pe la 3, daca va mai gasesc acolo.

Trebuie sa trec peste urmatoarele idei: ce ce naiba ma imbarc?, daca incep fetele sa vorbeasca despre gatit eu o sa ma uit pe pereti, daca discuta despre hainute o sa fluier (k nu am cumparat NIMIC pana acum), sunt grasa (45kg+12-13) si naspa' si mai bine stau acasa. Si cel mai grav, ar trebui sa mormai ceva la serviciu ca sa plec pe la 2, adica cu 4 ore mai devreme, si trebuie sa repet figura si saptamana viitoare cand merg la medic.

dar, cum noaptea este un sfetnic bun, ma duc sa dorm, pentru ca se inchid ochisorii,
pupici multi si vise placute la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.Alina spune:

Catalina,

Ma bucur ca rezultatele ecografiei sunt bune. Acum cred ca te-ai mai linistit.


Eu am fost azi la eco si mi-a zis ca bb are usoara tahicardie. Cei drept ca a miscat mult azi si nu prea m-am simtit eu bine, dar din pacate si eu sunt inconstienta. D-abia acum seara m-am gandit ce mama rea sunt pet ca numai ce iesisem de la dr. ca am intrat pa patiseria vecinilor mei unde am mancat un corn cu carne foarte condimentat si am baut un sfert de litru de Cola! Acu ca m-am parat singura parca ma simt mai bine!







Alina 30w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

A.Alina - nu fii trista in privinta sfarcurilor! Si eu le aveam la fel insa am folosit de cateva ori o pompa manuala cat se poate de obisnuita care mi-a scos niste sfarcuri cat prima falanga a unui deget. Mie mi se pareau mari dar inchipuie-ti ca bb inhata si sfarcul si aproape tot mamelonul! Nesatul, nu?

Shine - am scris si la alt capitol ca exista prin lege posibilitatea acordarii unei dispense in nr de 16 ore/luna platite ca si cum ai fi la lucru, pentru controale medicale. Acum fie aduci o dovada de la medic ca ai trecut pe la el (oricare caci in lege nu se specifica) ori te intelegi cu seful si colegii si nu treci de limita avand insa grija sa tii cont de nr lor.

Cata - ma bucur pentru tine si pt bb. Poate te gasesc maine pe mess sa stam de vb, cred ca mi-a mai trecut pasa de azi dimineata.

Cu povestile sunt ceva probleme, sunt in format audio insa foarte mari si atunci s-a oferit sotul (tot el, saracul) sa inventeze o posibilitate. De indata ce se rezolva o sa va dau de stire.

Noapte buna!

Bulifrici (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 30+ (32 + ale dr) cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Buna fetelor

Vad ca am creat o mare dezbatere pe tema patuturilor.

Si eu ma chinui sa citesc parerea fiecareai si al meu se uita la Fluturi si Stolojani si ..... bombane ceva acolo iar eu ma fac ca ascult

Deci, in concluzie in prima faza patut pliant cu saltea poate de cocos ( dar si alea sunt de 3 tipuri).
Mai tarziu mai vedem daca luam si pat de lemn, desi am vazut unul f frumos de lemn, caruia i se lasa si laterala dar nu avea decat o pozitie pentru baza (400 ron). Am vazut si altul din nuc, cu niste tablii cu niste fonfleuri argintii, foarte foarte a la Gigi Becali.
A-ti vazut ca isi pune marmura pe strada si foita de aur pe palat?

sraluca32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela73 spune:

am fost si noi azi la doctor si la 34 sapt fix bebelusha are 2,589 kg iar mama bebelushei are +15 kg deja. Mult, dar la tonele de dulciuri pe care simt nevoia sa le mananc. Mi-e frica sa stau acasa pentru ca atunci chiar nu m-as mai opri...

Sper sa mai fie intalniri pana pe 20 decembrie cand sunt eu programata la cezariana pentru ca acum inca mai am de rezolvat diverse la firma si in miezul zilei ni-e greu sa vin sa va vad.

Urmatorul control si la mine peste 2 saptamani.

Incerc sa pun niste poze cu burta mea (sper sa reusesc sa deschid albumul comun caci nu se deschidea). Nu cred ca am sanse sa le detronez pe fetele de pe locul 1 (sincer nici nu vreau) dar eu zic ca am o burta maricica...

va pup.
Care dintre voi mai naste pana in craciun?

Mirela34sapt.+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela73 spune:

Sorry dar nu mai stiu ID si parola de la album. nu mai e mamicile_ianfebr2007 resp. alinuk.

Scuze
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Am fost si noi azi la doctor(Marina m-am tot uitat dupa tine dar nu cred ca ne-am sincronizat la ore) si bebelina e bine ,are 2.177g si e exact cat zice calendarul deci,cu putin noroc fac revelionul in formula 2in1

Adinush 33+ cu - Ingrid-Eileen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

aaa Mirela daca iti activezi PM-ul iti trimitem si parola noua.Sau daca ai acces la mail-ul comun vezi ca e acolo

Adinush 33+ cu - Ingrid-Eileen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu74 spune:

Ce mai faceti bostanei?

Eu nu postez prea des desi va citesc in fiecare zi, e si fusul orar probabil de vina.
Ma bucur ca va gasesc bine pe toate, mai e putin, putin de tot si incepem livrarile.

Amaya daca apuci sa citesti postarea mea, o sa gasesti si poze cu patutul http://new.photos.yahoo.com/ralucadascalu/albums



Ralu 32+ DARIA

Mergi la inceput