Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (114)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Noi am facut o plimbarica de vreo ora si jumatate, a fost si soacra mea cu noi.I-am luat lui Alain niste pantaloni de catifea captusiti cu polar bestiali si a mai primit de la mine o caciula si de la soacra mea un set caciula si fular absolut superbe
o sa va pun poze sa vedeti ce simpatic e cu el, ma bucur ca am gasit dragute ca numai lucruri aiurea si scumpe vazusem.
Irinel, ai dreptate ce zici tu si eu ma gandeam ca Doamne fereste cate se pot intampla....In cazut meu chiar a fost urgenta majora ca venea sanepidul pe mine de mai tineam gunoiul in casa....cu scutecele lui bebe
Moni sa va faceti bine repede, pupici la Dienici.
Anasol am citit si poveste ta de la nastere, m-a impresionat f tare.....
Voi pune si eu povestea noastra cand face bebe un an dar mi-e si jena ca voi toate ati avut experiente traumatizante, la mine a fost super frumos, ca o poveste ....numai spitalizarea m-a enervat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

offffff Maraki, am intrat sa vad ce s-a mai intamplat. Sincer in locul tau nu mai postam nici un raspuns acolo, cateodata e mai bine sa nu iti risipesti energia aiurea in "lupte" care nu au cum sa duca la nici un rezultat bun.Eu nici n-am mai intrat pe acolo ca nu-mi placea tonul si ma enerveaza oamenii care spun ceva doar ca se auda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

irinel, io nu ma gandesc la catastrofe. ma gandesc doar cum sa ma impart in 10 locuri. daca e sa mis e intample ceva, mi se intampla si cu el in casa, si cu mine afara. si cata vreme exista celulare, taxiuri, chei de rezerva, sper sa nu avem pb:))

maraki, unde e "dincolo"?

si apropos, de nico... s-a intors cartea la mama cu adresa taiata cu pixu si nu mai stiu ce. poate... stie careva ceva?

pupici:)


miri_mik, fericit mamik si bebe bruno, pestisorul auriu (28.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova e tare scumpic Marcolino cum se joaca cu matusica lui, am vazut ca i-a crescut f frumos parutul, imi pare rau ca nu l-am tuns si eu pe Alain avra asta, acum trebuie sa astept pana la anul.
Miri dar eu n-am inteles, voi mergeti la cumparaturi si il lasati pe Bruno singurel acasa? sau ramane cineva cu el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
EU o sa postez mai rar, ca sunt ocupata si vreau sa ma si odihnesc si desi incerc sa citesc tot uneori e cam greu.
oricum am avut discutzii cu socrii si vro sa ma ajute si le-am spus ca apreciez sfaturile lor dar instinctul de mama primeaza( ca sa fiu diplomata si sa nu el zic ca o cresc pe e cum vreau) si unele chestii s-au schimbat si sper ca au inteles.
La noi deja sint magazinele decorate pentru Craciun, este o splendoare sa asculti numai cantecele vesele, sa vezi braduti impodobiti si Mosi Craciunei care te imbie sa faci poze.
Imi place tare mult ca aici incep devreme, pina se termina cu toate sarbatorile de iarna ai timp sa te plictiseti.
O sa descarc acum niste filmuletze cu calutzul si unul cand mergea dar m-am trezit la 8 seara cand deja era terminata de mers, calarit si altele, ca mai nou e cea care distreaza pe gratis toata familia
Va pupam si sanatate multa la toata lumea in special Dianei sa ii treaca raguseala!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Silvi, nu esti singura, si nasterea lui Razvan a fost super frumoasa, nici spitalul nu mi-a lasat traume, dimpotriva, m-am simtit foarte bine acolo.
Am inceput cura...
Giova, uelcam bac !

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)
www.dropshots.com/astery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

[Maraki Nu se poate.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete (1) ,www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> (2)
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu am niste musafiri acum ,dar inainte am apucat sa vad pozele cu Marcolino Se pare ca aa beneficiat de super distractie pe acolo.
Va las,ca trebuie sa ma ocup de astia

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ce nu am avut in 2 ani, am adunat in 2 zile
Giova misto pozele De ce are Marcolino 2 unchi???
Silvi sa poarte Alain sanatos ce a primit de la mami si buni
Anasol cum se simte David???

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki1

http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:

Salutare si de la noi,
Am reusit sa culc motanul. Nu stiu ce a avut, a fost toata ziua marait si a vrut numai in brate. Ies ceva dintisori cred.
Denisa, foarte bine faci, sa intri mai rarut dar nu cumva sa ne lasi fara vesti. Daca n-ai timp poate delegi pe cineva sa ne mai spuna cum evoluiaza sarcina. Ai grija de tine, asta e cel mai important, noi te intelegem.
Silvi, intrebai ce scutece mai folosim. Noi folosit Pampers, Happy si Libero. Happy mi se par un pic cam grosi, nu sunt fan. Intre Pampers si Libero prefer Libero. Cu pampers s-a intamplat sa mai debordeze de kk si au un miros de chimic foarte puternic. Imi spunea O prietena care tocmai s-a intors din Italia, ca nu se compara pampersul de acolo cu cel de aici. A preferat sa-si aduca de acolo pentru bebelinul ei.
Ingrid, sper ca ai fost deja la doctor. Ai reusit sa afli de la ce a facut diaree? Cu Theodor am avut o singura data probleme cu diareea si medicul mi-a recomandat pe lainga smecta si hidrasec (cum dealtfel spunea si Anasebe). E super bun. Si regim macar trei zile. Pupici speram sa-si revina Diana repede.
Anasol, ma bucur ca Davit este bine
Ups. Maraki, ai ajuns la ZZ. N-ai tu destule pe cap! Pup sa te calmezi.
Monica, bafta la control
T Ioana, Mirela si Monica, v-am citit povestile de la nastere. Emotionant. Eu n-am chef sa-mi scriu povestea nasterii. Ce pot sa va spun, pe scurt, este ca m-am pregatit pentru nastere naturala (am facut cursuri Lamaze) si am ajuns in final la bisturiu. Singura bucurie a fost ca am putut sa-l vad din prima clipa, mi-au facut rahianestezie. Partea proasta e ca nu mi-a spus nimeni ca nu trebuie sa misc capul in timpul anesteziei. Si am avut miste dureri de cap in zilele urmatoare de nici acum nu le-am uitat. Nu mai spun ca am iesit din spital plangat din cauza durerilor de cap.
Cristina, bafta, slabire usoara. Am citit si eu cartea lui Monti, da inca nu m-am apucat de cura. Mai am de dat 9 kg jos, ca sa revin la greutatea initiala.
Miri, esti curajoasa sa lasi frumusete de baiat singurel. :))
Giova, vad ca v-ati distrat super in Italia.
Bianca, fain ca ati gasit loc pentru Revelion. Eu vreau acasa. cel putin anul asta.


Theodor – darul lui Dumnezeu

Doina si Theodor (4 februarie 2006)

Mergi la inceput