Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

iar m-am distrat... mai ales cu socrul lui Ralcat!
Fetelor, maine tineti-mi pumnii, am a 3-a infatisare, si am s-o revad din nou o persoana care mi-ar fi draga daca ar fi ca berea... stiti voi, rece, pe masa... ghiciti cine e? Pana acum a venit de fiecare data cu baietelul lui mami la proces. Abia astept sa-i vad mutra de balaur.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Gabi , eu , de obicei , ma feresc sa dau sfaturi, mai ales necerute , dar acum o sa risc , totusi , ca-mi esti tare draga si daca te superi pe mine , eu o sa te inteleg. Ia du-te tu frumos maine dimineata la coafor , manichiura si un machiaj cosmetic profesional , dar asa , la prima ora , sa le termini pe toate in timp util , apoi imbraca-te in ce ai tu mai bun ( apeleaza si la prietene) , o poseta de lux si incaltaminte asisderea , un parfum bun , un zambet increzator , si ... ghici , cine va suferi?Eu , una , iti tin pumnii sa iasa totul asa cum vrei tu!( si cum meriti tu si cei doi ingerasi ai tai ) . Cu drag , magnolia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mersi Magnolia Orium maine merg si eu cu mama mea, ca imi va fi martor la proces, mai vedem... deja ma doar in pix si in cot si cam peste tot de familionul lui, abia astept sa scap de ei.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Cristiama, i-au dat lui barbata-miu un mare rahat. Buna ziua si la revedere. Stam in casa mamei pe care am aranjat-o din banu nostru, evident.
Iar la faza cu socrii tai si nenumaratele telefoane cu urari de sanatate pe care ti le tot dau . . . la fel mi-au facut si mie. Aku 3 ani am avut o perioada oribila (pneumonie+extrauterina operata cu trompa dreapta scoasa+varicela, toate legate una de alta intr-o perioad de 3 luni). Si stateam io in spital cu coloana facuta prastie de o rahie prost facuta si credeti ca a sunat cineva ? A sunat fr-unu din ei macar o data in alea 3 luni sa ma intrebe daca imi fac si io pomana cu ei si mor draq odata? no way, cum sa se injoseasca ei sa ma sune pe mine?

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Hai sa ma laud eu, cand am nascut a doua oara(eram plecata din tara) si ma suna soacra mea dumnezeu sa o ierte .Ma intreaba ea ce si cum ii povestesc eu cum a fost si ii zic" Ala mic e asa de urit ,seamana cu tine" .Ea saraca era numai bucuroasa ca nepotul semana cu ea ,nu a comentat nimic.
Deci mai facem si noi greseli fara sa ne dam seama, acum imi pare rau ca am o frumusete de baiat si seamana cu sotul meu si ea leit, deci si ea era o femeie frumosa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

quote:
Originally posted by Lemoni

" Ala mic e asa de urit ,seamana cu tine" .Ea saraca era numai bucuroasa ca nepotul semana cu ea ,nu a comentat nimic
Buna rau faza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Ralcat, ai o frumusete de baiat!

Mai bine ca nu v-au dat nimic socrii sa va scoata ochii dupa aia.
Si sa fii tu sanatoasa, ca orcum nu ne insanatosim noi de la telefoanele lor.

Mai fetelor, v-am zis ca si eu sunt cam nebuna cu cadourile de la soacra?
Le primesc/despachetez/admir, eventual/ si cand pleaca i le pun la pachet si le ia frumusel inapoi!!!!

Eu sunt aia care a primit asa:
- una bucata farfurie de tabla, veche de 20 de ani si neagra toata sa incalzesc mancarea in ea
- una bucata ursulet cantator cu ochii rosii pe care i l-am dat inapoi si mi l-a adus si Craciunul urmator (si nici macar nu e gluma)
- ghivece de flori desi ii spun constant ca nu am spatiu pt zeci de ghivece si ca prefer sa-mi aleg eu plantele in casa, voi nu?
- sosete sintetice groase negre si maron

Si culmea e ca toate prostiutele astea le cumpara din banii nostrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ma faci sa rad critiama cum adica iti aduce cadoul tu il admiri.... il impachetezi.... si il da-i inapoi? Poate cumpara ce are ea nevoie asa ca nu e necesar sa-ti placa tie ciorapi negri si maro poate erau pt ea, stia femeia ca o sa-i da-i ei! Ea ce zice cand vede pachetul ala usa?
Mare iti e puterea doamne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Mie mi-a adus soacra un buchet de flori si mi-a zis: "Ti-am adus flori fiindca ai grija de copil!" Am dat pe spate cand am auzit! Cum sa n-am grija de propriul meu copil?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

quote:
Originally posted by ipearina

Mie mi-a adus soacra un buchet de flori si mi-a zis: "Ti-am adus flori fiindca ai grija de copil!" Am dat pe spate cand am auzit! Cum sa n-am grija de propriul meu copil?!





Doamne, mare Ti-e gradina! Ipearina, te compatimesc sincer!

Mergi la inceput