Bucurii de sept - oct 2006 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

NEATZA!

ILEANA, cum ati dormit? mai bine? ILINCA a dormit si ea, micutza?

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

neatza!

Fi-mea a dormit, dar ma slabutz cu mancatul. Cu chiu cu vai a baut 100 ml in dimineata asta la 7, i-am dat eu in somn, ca ea nu se trezea... De fapt ea a dormit noptile astea, cand doarme si e mai frig in camera nasul se desfunda si respira bine. Peste zi e rau, cand e agitata nasul se infunda instantaneu. Daca ieri a urlat mititica toata ziua, va dati seama ca in ce hal producea muci...
Nu stiu, am stat si-am sucit problema pe toate partile si m-am gandit ca nu merita sa nenorocesc fata de acum cu antibiotice doar pentru ca Luk sa mearga la gradinitza. Eu sunt absolut convinsa ca daca il scot din comunitate n-o sa mai raceasca aproape deloc. Ieri incepuse sa tuseasca din nou, doar ce terminase tusea de cateva zile. Daca avem bafta si ne putem pastra locul la gradi o sa incep sa-l duc din nou la primavara, poate prin mai chiar. Si chiar daca va mai aduce virusi in casa, Ilinca va fi mai mare si organismul ei probabil va lupta altfel decat acum, la doua luni. O sa-mi iasa pe nas statul cu amandoi acasa, dar e spre binele tuturor cred. Sa va mai zic ca acum incepe sa raceasca si sotzul meu?

Simona, sa aveti o zi minunata azi si fata sa aiba parte numai de lucruri bune si frumoase in viata!

Lili, multa sanatate sotului!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ILEANA, eu chiar nu stiu cum sta treaba cu racelile din timpul anului, la gradinita, dar ma gandesc ca e afluxul asta de raceli si de la caldura asta nefireasca de afara, poate cand o da gerul, desi va fi frig, mai ingheata si microbii.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata!

LA MULTI ANI BEBELUSHELOR SARBATORITE AZI!

Ileana vad ca ne calci pe urme...!Eu din cauza stomacelului nematurat inca nu am vrut sa-i dau antibiotice pe gurita la Nicolas...si nu-mi pare rau ca am ales injectiile....e mai bine asa....(cu toate ca mai bine ar fi sa nu aiba nevoie de medicamente defel!).
Multa sanatate la Ilinca mica si sa scape repede de muci!

Lili imi pare rau ca sotul tau e asa bolnav....m-am speriat ieri cand am citit ca trebuia sa-i faca splenectomie....nasol!Sper totusi sa nu ajunga acolo...

Inni multumesc!

Simona petrecere frumoasa azi!Si o zi superba!

Pupici!




Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna dimineata si de la noi...
Fetele care au facut la copii vaccinul Infarix este normal ca locul unde a fost intepatura sa fie putin uflat si tare???Aseara am observat asta la Seby...noi vaccinul l-am facut miercuri...oare sa sun medicul pediatru?
Astept sa vad poate stie cineva.


LA MULTI ANI PENTRU TOTI SARBATORITII CE ISI SERBEAZA ASTAZI ZIUA..!!!

_
mamica de ingeras luptator
Povestea nasterii ingerasului meu Sebastian-Mihai
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani pentru Sarah Rebecca, Luciana Maria, Maia si Serena la implinirea a 2 luni respectiv 1 luna!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Botez, Varsta Mariei, Mariuta mamaruta,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Buna dimineata si de la noi,

Deea a dormit bine azi-noapte, n-a facut febra. In schimb a facut cacalica moale. Cred ca de la vaccin.
Mexxa, noi am facut vaccinul ieri si deocamdata nu are nici o reactie la locul injectat.
Ileana si Pufy, imi pare rau ca va confruntati cu astfel de probleme. Sper ca piticutzii vostrii sa se faca bine cat mai repede.

Putzuruca mamica de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise, m-am uitat pe cutia de crema de galbenele. Scrie asa: "Calendula farm. Dr. Baciu Unguent cu extract total de galbenele". Si Maria avea puncte de grasime si i-au trecut. Acum are un punct chiar sub ochi, pana acum n-am indraznit sa-i dau cu crema acolo dar vazand ca nu-i trece i-am dat ieri putin si vad ca deja s-a mai micsorat.
Fetelor, multumesc pentru raspunsurile legate de vaccinuri. In consecinta ce vaccin sa cumpar?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Botez, Varsta Mariei, Mariuta mamaruta,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by mexxa

Buna dimineata si de la noi...
Fetele care au facut la copii vaccinul Infarix este normal ca locul unde a fost intepatura sa fie putin uflat si tare???Aseara am observat asta la Seby...noi vaccinul l-am facut miercuri...oare sa sun medicul pediatru?
Astept sa vad poate stie cineva.


LA MULTI ANI PENTRU TOTI SARBATORITII CE ISI SERBEAZA ASTAZI ZIUA..!!!

_
Andreea mamica de ingeras luptator
Povestea nasterii ingerasului meu Sebastian-Mihai
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...




la noi nici nu s-a vazut semnul si nici acum nu se mai vede, dar simona zicea ca i s-a umflat fetii piciorusul. cred ca e normal!



raluca de alexia-maria(07.09.2006)
pozishoare
m-am facut maricica! si ma mai fac!
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">va invit sa ma cunoasteti!
www.totsites.com/tot/badutu" target="_blank">...mai am un copil...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Hazul

Fetelor, vreau sa va intreb daca voua vi s-a spus ca nu beti lapte ca s-ar putea ca din cauza aceasta sa aiba colici bebele...? Si o intrebare pentru fetele care nu au avut lapte si hranesc bebelusii exclusiv cu lapte praf. E adevarat ca nu au colici?

--------------------------------------------------------------------------------


Eu beau 1.5-2 l lapte pe zi si David n-are colici, sau are f. putin, nu plange, uneori maraie cand tre sa faca kk. Si lapte am, slava domnului, cum spunea gety, cand scot sanul din gura lui David sare pe pereti.

Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
POZE EU SI DAVID
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">PAGINA DAVID
POVESTEA NASTERII BUBURUZEI

Mergi la inceput