Am pierdut o sarcina in 34 de spatamni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

DAnezaimi pare foarte rau pentru pierderea suferita (dar cuvintele sunt de prisos,adevarata furtuna este in sufletul tau). Eu am APCR (am pierdut o sarcina mica de 8 saptamani in iulie 2004), imi fac analizele lunar la Fundeni (Dr. Uscatescu, de care sunt foarte multumita)de atunci. Am dus bine o saricna la capat (BB nascut la 39 de saptamani, cam mititel, dar sanatos: 3000 g si 47.5 cm, acum este un baietel de 11.5 kg si 80 cm). Am facut tratatment cu Aspenter pana in saptamana 18, apoi Clexane 0.2 ml zilnic inclusiv in cele 6 saptamani de lauzie. Acum sunt la BB 2 (tratament ThromboAss pana in saptamana 20, apoi Clexane 0.2 ml zilnic). Clexanele sunt gratuite (pe anexa B2, daca imi amintesc bine). Eu asa le-am luat si data trecuta si acum.
Despre echo, eu tot la dr. Iosup le-am facut si le fac si intr-adevar presiunea mare pe IR (sangele este foarte gros) da retard de crestere a bebeului pt ca nu se mai hraneste corespunzator.
Ce sa iti mai zic? Putere si incredere in Dumnezeu sa treci peste asta

Aurasa DPN 21.03.2007 si Catalin (3.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daneza21 spune:

Va multumesc mult pentru incurajari. Pe data de 8 decembrie merg din nou la analize la doamna Dr. Uscatescu. Imi doresc din toata inima un bebe sanatos si intr-o zi Dumnezeu mi-l va daruiiiiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Daneza, iti tin pumnii sa fie totul ok. Ai sa vezi ca daca urmezi tratamentul va fi bine si in curand va aparea si micul bebe care sa te faca sa uiti prin ce ai trecut. Stiu ca sunt pareri pro si contra Fundeni, dar eu sunt clar PRO, dovada al doilea bb care se dezvolta bine, presiunea pe artere este foarte buna de cand am inceput Clexanele
Pupici si nu-ti pierde increderea

Aurasa Alexandru 22+ si Catalin (3.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Draga Daneza 2006, eu am nascut in august anul acesta la 33 sapt si 3 zile. Fetita mea a trait doar 2 zile datorita incompetentei ginecologilor care mi-au urmarit sarcina si a medicilor de la neonatologie din Arad.
Am fost la un avocat bun si mi-a zis ca nu am nici o sansa sa-i dau in judecata si sa castig un proces impotriva lor pentru ca... asa-i in Romania. Desi vina a fost exclusiv a lor!
Am vrut sa dau cazul publicitatii dar am fost avertizata ca nu am decat de pierdut. Doctorii se "scot" si dupa aceea risc un proces de calomnie din partea lor!
OARE CHIAR NU SE POATE FACE NIMIC IN TARA ASTA IMPOTRIVA ACESTOR CRIMINALI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Aurasa draga, din pacate nimeni si nimic nu te poate face sa uiti prin ce ai trecut cand ti-ai pierdut copilul. Sa fereasca DD pe toate lumea de asa ceva. Colegele mele de la Durerea unei pierderi de sarcina stiu ce spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daneza21 spune:

ChantalSi eu m-am gandit sa-i dau in judecata sau macar sa-i sperii cu asa ceva, dar si eu am primit aceleasi sfaturi ca si tine. La mine a fost vorba tot de o culpa medicala intrucat sarcina nu a fost corect urmarita si nu mi s-au dat sa fac analizele care se fac in mod curent unei garvide. (Era tarziu deja cand am ajuns la Dr Udrea si mi-a spus ca dece nu s-au luat masuri atunci cand la ecografie era o intarziere de 3 saptamani? - Dar Dr Iosub A SPUS STATI FARA GRIJI....TOTUL ESTE K.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Buna,
Si eu sufar de sindrom antifosfolipidic si am la activ 2 sarcini oprite in evolutie din cauza sindromului, un bb sanatos (sarcina sustinuta cu clexane si thromboass) si o sarcina in evolutie sustinuta la fel cu clexane si thromboass. Tratament exista. Trebuie sa ai putere de a merge mai departe acum cand stii cauza. DD sa va dea bb-i sanatosi.

mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daneza21 spune:

Monu Poti sa-mi spui exact cu ce te-a gasit la testele de hematologie "necorespunzator" Eu se pare ca am foarte marit doar APCR si sper ca aceasta sa fie exact cauza pierderii sarcini mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Mi s-a spus ca am probleme concret cu aticorpii antifosfolipidici. NU la proteina C nici la anticorpii lupici ci la anticorpii antifosfolipidici. Si la analize imi iesea SAFL pozitiv, iar valorile la aPTT Pathromtin SL si LA1 erau foarte mari. Atat mi s-a spus. Eu sunt multumita ca la mine tratamentul are efect si imi pot atinge scopul, acela de a avea copii.

Am uitat sa zic ca la mine valorile o iau razna si apare sindromul doar in timpul sarcinii. Asa am si reusit sa depistez nenorocitul asta de sindrom. In afara sarcinii analizele sunt bune si nu arata nimic in neregula.
mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Ma doare sufletul pentru pierdea ta. Domnul sa te ajute si sa iti dea putere si mult, mult noroc.


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

copilul meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput