ce va ambitioneaza

ce va ambitioneaza | Autor: danitin

Link direct la acest mesaj

Daca vreti ceva, de exemplu sa slabiti, sa aratati mai bine, sa cuceriti un nou job sau altele, ce va ambitioneaza... respectul de sine, incercarea de a fi o.k. in ochii persoanei iubite, vreti sa le faceti in ciuda dusmanilor sau aveti alte motivatii? Care?

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

-slabesc pentru ca vreau sa arat mai bine ,sa ma simt mai bine si pentru ca este mai sanatos si nu in ultimul rand ca am superrrrrr hainutze si nu vreau sa renunt la ele , sotzul e baiat destept si ma iubeste si asa ...putin de tot pufoasa ;
- ma "perfectionez" profesional pentru viitorul meu si al familiei mele ,pentru depasirea "limitele" mele ;

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Inainte de a naste ma ambitionam vazand ca altii pot (sa se lase de fumat, de ex) Acum sunt motivata de fiica mea pentru ca vreau sa fiu un exemplu pozitiv pentru ea.

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Ma ambitioneaza respectul fata de mine insami.Nu sunt nici mai urata si nici mai proasta decat sunt colegele mele. Deci exista si aceasta oglinda in ceilalti.Este important cum ma priveste lumea si nu neaparat ca pe o frumusete,dar ca pe un om responsabil si capabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Spiritul competitiv. Daca x poate, trebuie sa pot si eu! Asta in primul rand profesional vorbind.

De slabit n-am dorit niciodata sa slabesc. De aratat mai bine mi-am dorit, dar nu am ce sa fac in privinta asta. Pentru ca nu vreau sa dau in falsitate si ridicol (vezi si semnatura ).


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toocool spune:

nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Sa stii ca exact asta a fost si primul meu raspuns atunci cand am vazut subiectul. Dar cand am stat si m-am gandit 2 minute mi-am amintit ca nu e chiar asa, ca tot exista ceva, oricat de mic, care ma motiveaza si ma ambitioneaza.

Ia mai gandeste-te, chiar nimic?


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Nici pe mine nu ma ambitioneaza nimic. Ma simt foarte bine sa fiu incurca-lume. Ce-i rau in asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Nimic.


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Respectul fata de mine si de cei dragi, carora le sunt si eu draga!


_
O relatie sanatoasa are la baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

copilul meu, minunea mea.Pentru ea, si de cand e ea in viata mea, ma lupt cu orice, imi descopar noi laturi , noi puteri, si daca vreau , mut si muntii din loc. Pentru ea.Tot ce credeam ca nu pot sa fac, sau mi-e rusine sa fac, acum e istorie.Sunt mai buna de cand e ea.Si profesional , si familial.

Mergi la inceput