ce va ambitioneaza

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

copiii ma ambitioneaza sa continui lupta pe care o duc acum...
La slabit m-a ambitionat faptul ca i-am facut de ciuda sotului care tot imi spunea ca nu sunt in stare sa slabesc, sunt o vaca, etc, m-am trezit la realitate, am inceput cura de slabire si am bagat divortul. Scap de kg in plus, de soacra si de sot. Costa mult, dar merita linistea sufleteasca pe care o avem acum eu cu copiii.
Si am mai putin cu 20 kg!!!

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Nu stiu - nu mi-am pus niciodata intrebarea... La scoala am invatat pt ca mi-a placut (eram de-o curiozitate crunta, totdeauna vroiam sa stiu mai mult... absolut instinctiv... ca nimeni nu mi-a zis odata... invata), la faculta am vrut sa am bani (mama era vaduva cu doi copii de-abia intrati la la fac.) asa ca mi-am pus caru-n pietre si am obtinut bursa de merit ca dadea cei mai multi bani... si puteam sa-mi cumpar carti, etc... La servici - apoi lucrez in "vanzari" (sunt recrutor) si daca nu plasez nu-mi iau comisionul... deci cred ca nici nu am nevoie de vreo alta motivatie mai buna, nu?
Iar in viata personala - pur-si-simplu daca am vrut cu adevarat ceva (pt ca asa am simtit eu) m-am rugat ffff mult la Doamne-Doamne si am avut... atunci cand Doamne-Doamne a crezut de cuviinta... nu neaparat exact la momentul in care vroiam eu... Toate la timpul lor in viata. Eu cred, cu toata puterea fiintei mele, ca Dumnezeu este acolo sus si daca "cerem" EL ne "da"... dar este foarte adevarat ca "iti da dar nu-ti aga-n gura"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Interesante chestii ziceti voi!

N-am inteles insa de ce daca nu te ambitioneaza nimic esti incurca lume? Poate esti pur si simplu multumit de tine sau atat de blazat incat consideri ca nimic nu are rost...

Sa fiu ambitioasa pentru copil. Da, e o chestie, dar ... parca nu ma pot gandi sa arat mai bine pentu asta. Mi se pare mai important sa fiu alaturi de ea cat mai mult timp, sa o mangai, sa ma joc, sa-i citesc ... ori statul peste program la servicu - ca sa avansez in cariera - sau programarile la sala, coafor, etc cam imi rup din timp... In privinata sotului, nici o sansa. El ma asigura intotdeauna ca ma iubeste exact asa cum sunt si am ipresia vaga ca toate framantarile mele il cam amuza asa ca... Sa fiu ambitioasa ca sa demonstrez altora ca pot si eu e o varianta. Din pacate nu cunosc multe persoane de parerea carora sa-mi pese efectiv. Pana la urma cred ca tot fata de mine trebuie sa ma abitionez dar varianta asa e cea mai grea, uneori se reduce la dilema; mananc savarina asta sau mai trag o tura de alergare cu gandul la ea.


Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Doar nevoia

Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

pe mine m-a impresionat f mult cand eram mai mica si am citit "martin eden". in perioadele cand mi-a fost greu, cand a trebuit sa am voita puternica, am recitit cartea (cred ca am citit-o de cel putin 10 ori ).

am vazut cateva documentare, am citit biografii despre vieti reale, oameni care au rezistat in conditii inumane in inchisori, oameni admirabili, care erau torturati zilnic si totusi nu renuntau la credinta sau principiile lor.

cand imi amintesc unele din asemenea povesti, mi se face efectiv rusine ca dau o importanta mare grijilor mele cotidiene.

a tine un regim de slabire sau a gasi un job bun mi se par deja mizilicuri in comparatie cu probleme serioase de viata.
n-o sa uit in viata mea cum stateam bolnava in spital si auzeam asistentele care se plangeau ca trebuie sa slabeasca. iar eu eram piele si os si cu un picior in groapa.

cand vrei cu adevarat ceva nu se poate sa nu reusesti intr-un fel sau altul. nu sunt o fire ambitioasa, dar cele cateva lucruri pe care mi le-am dorit cu ardoare le-am obtinut.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu sunt, in general, o fire comoda, dar cand dorinta pentru ceva s-a confundat cu disperarea, atunci am obtinut intotdeauna!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput