Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:




Fetelor care nu ati nascut inca unde sunteti?????? eu am emotii mari ce stiti de Cristina, a mai ajuns sa o ia pe mama ei de la aeroport????


Mamicilor ce frrumos povestiti, abia astept si eu, deci nu e chiar atat de greu sau????


Miro, tu care ai fost tot timpul asa puternica ce s-a intamplat??? Sper sa te ajute Dumnezeu sa fie bine, pupiceiii

Laura a nascut la servici sau sunt eu prima care o sa nasc???

Cleo 39+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

sal fetelor

pupici la toate !

eu auzisem ca si compotul de mere e bun ptr stimularea lactatiei .

noi suntem asa si asa, picioarele sunt super super-umflate ... si nu ne mai putem deplasa . sapt viitoare se stabileste data cezarienei .

pup
D 37+

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Aici sunt si eu si mai trag cu ochiul sa vad ce ziceti...desi nu prea v-am mai scris de cateva zile...Desi vreau sa-mi fac curaj si sa ma mai imbarbatez...mai pic in butoiul ala ...fir-ar el sa fie...trag un plans zdravan...si apoi imi revin.
Trebuie sa multumesc si eu dandusei si bamboletei pt ca si-au facut timp sa ne pove despre cum au nascut...si celorlalte mamici care au trecut prin asta si incearca sa ne incurajeze...pe noi astea cu morcovei.
Doamne ce frumos vorbiti voi de bebei,ce program fain...auzi sa te joci,sa vorbesti...cu bebele...sa te uiti la el cum zambeste in somn...Vreau si eu...Eu deja mi-am notat cateva lucruri din ce discutati voi pe aici...dar sigur discutiile se vor repeta si la noi...Ce bine ca veti fi mai multe cu experienta si ne veti invata ce si cum



Miraco36+ cu Alessia Elena
burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Cine stie sa-mi zica si mie de ce imi apare numele cu albastru mai deschis decat voua?
Si a aparut si la noi o steluta...ce mandra sunt


Miraco36+ cu Alessia Elena
burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

FATIMA,
asa este ...,ne putem invata una pe alta.Eu de ex. am experimentat ce ne-a spus acum doua zile ALMO...,s-o tin pe bb sus, intre picioare cu fatuca sprijinita intre palmele mele ca sa scoata aerul mai usor...si merge.Am incercat aseara si tare mult m-a ajutat.
ATUDOR,
ce fatuca dragalasa are bb,este un scumpic.Eu nu o pot duce pe Crinuta la chiuveta ,pentru ca temperatura in baie este mai scazuta,geamul la baie sta deschis non-stop...,asa ca prefer sa iau lighenusul in dormitor si in felul asta ne rasfatam si noi in pasarica goala dupa ce ne spalam.
ALEX,
deabea astept sa vii in clubul mamicilor si sa ne bombardezi cu intrebarile...,deabea astept!Sa stii ca nu este greu...,sa dea D-zeu sa fie bb cumintel..,ca restul vin de la sine...,la inceput mai greu...,dar in scurt timp vei fi cea mai buna mamica.Eu acum nu as mai lasa pe nimeni sa-i faca toaleta lui bb,mai bine ca mine...,nimeni nu poate s-o faca.

FELICITARI MAMICILOR CU PROASPETI BEBELUSI!!!

MIRO,
nu te ingrijora ca va fi bine,rabdare si muuulta dragoste si pentru bb si pentru tine.Sintem aici si te sustinem...,ca intodeauna,cind ai timp ...intra aici sa te mai incurajam.Multi pupici Karinei.

CLEO,
ce mai faci?Sa incepem galeria?Multi pupici si ai grija de bb.

Dandusa si printesa mica,Crinuta
poze crinuta
poze dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

MIRACO,
de ce nu intri mai des?Te poooop si oricnd doresti sint aici pentru orice nelamurire.Nu sint experta ,dar din ce stiu...,pot impartasi cu voi.

Dandusa si printesa mica,Crinuta
poze crinuta
poze dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Fetelor imi spuneti si mie cum va fi la control????
Eu am fost pana acum doar la cabinetul particular al doctorului si mi-a facut doar ecografii pe burtic ca aparatul si atat, doar acum o luna asistenta mi-a luat din sectretie pe calul balan dar in rest nimic.Dar luni cu bucceluta la mine la ora 8 ma prezint la spitalul Elias la control, adica ce inseamna acest control, ca eu doar nasc natural, ma lumineaza si pe mine cineva?

Multumesc anticipat

Cleo 39+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Cleo, daca ti-a zis sa vii cu tot cu bagaj, eu ma gandesc ca s-ar putea sa-ti induca nasterea daca totul e ok si in grafic cu bb...Asa ca ar fi cazul poate sa incepem galeria si la tine???? Oare???? Io incep, ca nu-ti strica ceva incurajari, ca te simt putin stresata......

Oana 34+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Merci Dandusico, esti o dulce, de galerie nu stiu ce sa zic cert este ca ma ridic foarte greu de pe scaunul meu de la birou, deci sa inteleg ca vine, vine pupici si la bebita, ca tare frumos mai povesteste a ei mama, si sunt sigura ca e o rasfatata manuta aia mica de om

Cleo 39+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Asiza merci draguta ca de obicei, parca nu imi vine sa cred ca topaie si majoretele alea pt mine.....offff ce sa zic odata si odata tot o sa nasc, nu? ma incurajez singura, bine ca ma mai iau cu treaba ca altfel as fi lesinata...ce momente, cam grele ele dar....nici nu mai stiu ce sa zic



Va spun de Dolores ieri cnd vorbeam cu ea mai pe seara era tot la spital in asteptari si eu i-am spus ce-ar i daca am naste amandoua odata si ea radea draguta....s-a saturat de asteptat si de spital

Cleo 39+ saptamani

Mergi la inceput