Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Luna, imi pare sicer rau ca a trebuit sa treci prin toate astea. Si poate inca nu e gata totul. Insa sunt de acord cu parerea ta. Si cand am amintit de aceleasi neplaceri, am stiut tot din experientele, altora, ce spun. Decat sa ai atatea dezavantaje si avantaje ioc, mai bine lipsa. Repet, intru-cat, "el" refuza categoric. Daca era de acord, si era om de omenie, nu vad de ce sa i se refuze dreptul de a fi tata.
Insa speram ca din 2007 sa se poate iesi din tara pe baza de buletin, fara pasaport. dar nu stiu daca legea prevede ca la scoaterea din tara sa nu fie nevoie de acordul celuilalt parinte (pana acum e nevoie si la dosarul ptr pasaport).

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Bine v-am gasit! Am ajuns si eu ieri, mai racita decat am plecat, azi parca sunt un pic mai bine dupa ce m-am doftoricit.
Vad ca ati dezbatut un subiect fierbinte, "nume sau liniuta"? In cazul fetelor necasatorite si fara vreo speranta ca tatal copilului sa le fie alaturi, cred ca se complica trecandu-le numele pe certificatul de nastere, iar Luna a expus foarte bine motivele pentru care ar trebui sa-i lasati in plata Domnului. Atunci cand copilul s-a nascut intr-o casnicie, numele tatalui a fost trecut in certificat, e normal, iar pe atunci nu stiam unde o sa ajungem. Cel putin fata mea il vede o data, de doua ori pe luna, il iubeste si in acelasi timp imi spune ca ii e mila de el.

Alex, acum nu se mai cere acordul ambilor parinti daca ai hotarare judecatoreasca de incredintare a copilului. Doar in cazul stabilirii in strainatate e nevoie si de acordul celuilalt parinte. Si de multe ori nu e de acord, nu neaparat din dragoste fata de copil, ci ca sa ne faca noua viata amara.
Am vazut si eu pozele, tu ai gatit? Daca da, felicitari, cred ca e si gustos ce-ai facut acolo...

Brenda, ce sa spun despre dilema ta? Daca te mai intreaba seful, ii poti spune ca asta e parerea colegei, iar a ta este asta (si-i spui ce crezi tu ca e necesar, fara sa-i faci vreun rau bietului om, daca pe tine nu te afecteaza cu nimic comportamentul lui). Plimbare placuta maine la targ!

Eu n-am nimic in program azi, imi pare rau ca in orasul nostru nu se intampla mai nimic si nu avem cum sa mai rupem monotonia asta, poate iesim mai tarziu la o plimbare.

Un weekend placut sa aveti!


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Coltofeanu, as fi vrut sa-ti trimit un email insa adresa declarata la profilul din DC nu este corecta. Nu ai nici PM activat.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alex......ia da-te mey,mai aproape......si zici ca tu facusi alea?
Cam multa prajeala,dar sint apetisante rrrrrraaaaaaaauuuuuuu........

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alex, m-ai dat gata cu atata mancare:)
Alma, iti doresc multa sanatate!
Luna, imi pare rau pt ce ti sa intamplat:(((
Noi program obisnuit de sambata... piscina cu Robert, si vreo 2 ture de spalat dupa aceea, in rest nimic special. Aaaa, si puzzle de 100 de buc. cu Lili... a apucat-o, dar e prea mica si tb s-o ajut. L-am facut de vreo 3 ori impreuna. Na-r fi fost problema, dar l-a amestecat cu altul de 200 buc. si e cam nasol sa gasesc din 300 de piese acele 100 care se potrivesc:((((

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Sigur ca sunt facute de mine, doar nu era sa ma laud cu ale altuia. Insa majoritatea e mancare semipreparata, mai ales prajelile, sunt crochete, snitele, parjoale, haburgher, de soia sau dupa caz, de peste. Legumele sunt combinate in punga, la supermarcket. Cam asta papam noi cel mai des. ;) Eu doar l;e prepar. E atat de simplu.
Cred ca am uitat sa spun ca ma pricep cat de cat si la bucatareala, printre altele. Mai putin la...femei.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Asta cu semipreparatele nu prea imi place.....mai ales pt.copii.Si asa mincam o groaza de nenorociri,de ce sa apelam si la semipreparate?
Insa legumele alea arata delicios......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

da, insa chestiile alea care arata ca dinozaurii- cu cartofi pai, le-as putea manca zilnic:)))) de fapt am si mancat aproape in fiecare zi cand eram gravida cu Lili. Asta pe langa carnat iute. Nu e chiar mancare sanatoasa de gravide, nu?:))))))

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Nici pt negravide si negravizi nu-i buna....

Noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Doamnelor, e soia condimentata, simpla, sau facuta pane in pesmet. Nu contine nu stiu ce E-uri. Doar congelata. Legumele la fel. Iarna oricum nu avem posibilitati sa consumam legume proaspete. Tot congelate sau conservate. Nici cand le gasim vara pe tarabe in piata nu garantezi ca sunt bio, 100% naturale. Din pacate ne intoarcem la dilema: murim de foame ca sa nu murim de cancer? (se punea pe vremea scandalului legat de E-urile permise in RO)

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput