Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor,la actiunea asta minunata,"Un fulg pentru seara de Craciun" nu va bagati niciuna? Cu ce puteti si cum puteti?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Brenda, eu m-am bagat la Craciun in pantaloni scurti :-)
Dar m-as baga si la caminul de batrani, multumesc :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare la toata trupa,
Vad ca s-a iscat o adevarata polemica pe chestia cu liniutza sau fara liniutza.
Eu, sincer, daca tatal il va recunoaste, vreau sa vad ce trebuie sa fac sa obtin totusi incredintarea unica.. ptr a fi sigura ca nu ma doare capul mai tarziu...
Prin paternitate, o obtii sigur, asa am auzit.. dar nu-mi vine sa-l dau in judecata...
Inca tatal nu s-a hotarat.. iar eu incerc sa nu ma mai gandesc.... sint in ultima luna si vreau sa ma bucur de bebe Luca.. fara sa-l mai stresez.
Oricum, merci inca o data, pentru sfaturi si sugestii. In prind super bine.. si eu va tin la curent cu mersul.. "problemei"...

Ma duc in vizita sa pap ceva supa si revin spre seara...
Pupici,

Yagmur 35+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eu zic ca e mai bine cu liniuta, daca pe tata nu-l intereseaza soarta copilului. Atunci stii o treaba, il cresti si gata.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ufffff......ma credeti ca eu acum as vrea sa fi avut o liniuta pe certificatul Dianei?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara, doamnelor!
Gabi, e mare suparare daca nu cer loc in lista?
Brenda, eu pt campania de Craciun am trimis vineri in contul lui Marius 100+100 RON, au fost deja confirmati.
Convorbire pe YM, in limitele timpului meu liber, de care ma plang adesea, este posibil sa am cu oricine doreste acest lucru. Adresa mea de YM este trecuta la profil si apare la postari. :D
De titulatura care o are Brenda nu am sperii, eventual sa nu se speria ea de numele de care abia a scapat. Glumim si noi, nu?
Numele tatalui pe certificat este numai o belea. Sunt unii care au pretentii dar nu considera ca au si obligatii.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza!
Cine vine la o cafelutza? Eu beau doar asa, pentru efectul psihologic, cafea decofeinizata, ca inca mai alaptez si la ce energie are fi-mea... nu ma incumet la cafea normala. Dar pentru voi am si cafea-cafea.
Brenda, s-a intamplat ceva de oftezi si iti doresti liniutza in certificatul fetei?
Va doresc o zi cat mai buna tuturor!

Ameera si bb Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alex, nu e nici o suparare.
De fapt a venit cineva cu ideea listei, eu am facut-o repede, dar nici n-am cerut parerea celorlalti. Daca vreti lista o las, daca nu, o sterg.
Si eu as prefera liniuta la numele tatalui. Mi-am adus aminte de sloganul de la Berbenbier: "prietenii stiu de ce..."

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Opinia mea este alta
Sa va explic si de ce, si dupa aceea promit sa nu ma mai bag :-)
Eu cred cu tarie ca fiecare om are dreptul la radacinile lui. Va veni vremea cand copiii ajung la adolescenta si incep sa-si puna intrebari in legatura cu obarsia lor. Oricum este o perioada delicata, in care adolescentii isi cauta identitatea si incearca sa descopere cine sunt. Parintii sunt o parte importanta din ecuatie. Liniuta din certificatul de nastere nu zic ca este o tragedie, dar poate genera o gramada de intrebari si nelinisti, intr-o perioada in care adolescentii vor sa fie acceptati, sa apartina (gastii, comunitatii) sa nu fie diferiti de ceilalti din punctul asta de vedere.
Fostul meu sot avea liniuta in certificatul de nastere. Nu as putea sa spun exact felul in care acest lucru l-a afectat, daca l-a afectat. Ce stiu insa sigur este ca niciodata, dar absolut niciodata nu a acceptat sa vorbeasca despre asta. A fost intotdeauna un subiect tabu si pur si simplu incheia orice conversatie in momentul in care eu mai de departe asa incercam sa il intreb in legatura cu tatal sau.
Acuma stiu ce o sa spuneti, ca daca tata nu vrea oricum sa aiba de-a face cu copilul, ce rost are. Eu zic, mai idealista fiind asa, ca mama poate juca un rol foarte important aici. De multe ori, nici tatii din familii inchegate nu prea vor sa aiba de-a face cu copiii lor .
Ce vreau sa spun este ca, daca hotarasti sa treci liniuta in certificat dinainte ca acel copil sa se nasca, ii elimini o alernativa: alternativa ca tatal sa se implice la un moment dat in cresterea lui. Nu stii ce iti rezerva viitorul, nu stii la ce concluzii va ajunge barbatul respectiv. Poate la un moment dat o sa-si dea seama ca cel mai bun lucru pe care l-a facut vreodata a fost acel copil.
In mod cert copilul va vrea sa stie cine este tatal lui..
Sper ca opiniile mele nu au jignit pe nimeni, este ultimul lucru pe care mi-l doresc. La urma urmei suntem toti in aceeasi barca aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Auziti? Cand scapam de...liniuta?

Eu am avut ideea listei doar pentru ca suntem mai multi, uneori uit numele celor care au postat...in fine, nu-i obligatoriu sa ne trecem datele exacte...Optez doar pentru nick-urile noastre...

Brenda, vrei sa slabesti, da' vorbesti adesea despre mancaruri apetisante...Draga, o salata de spanac nu se lipeste de tine???

Noi o sa mancam chiar in seara asta.De cand se duce copilul la gradi, am mai scapat de bucatarie, am mai putine treburi , dar tot nu am timp suficient pentru mine. Sunt mereu in viteza, pentru ca sunt mama singura , oare? (Uneori, imi doresc sa fiu ...pensionara!!!)

Mergi la inceput