Cirese de Mai-Iunie 2006 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

LA MULTI ANI pentru implinirea a 6 lunite

IRINA , HORA , MIHNEA , DAVID


Diana r LA MULTI ANI si lui VLADUT la implinirea a cinci jumatati de anisor

Camelia si Dana sunt super montajele . Andreilor

Ildi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Doroti felicitari prietenei tale. Sa fie sanatoasa si ea si puiutul ei.

Aura pana la urma s-a dovedit ca prietena mea nu-i insarcinata. Testul ii iesise pozitiv, dar si-a facut testul de sange si e negativ.

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_daniela spune:

Buna ciresici,
Raportam si noi cu intarziere: la 6 luni = 8.600kg si 67cm. Suntem cam piticute, se vede treaba ca nu are conformatia lui tacsu: inalt si slab. Ma mosteneste pe mine mica si cu picioare scurte:)
In rest suntem bine. Noi de la 1 noiembrie stam cu bunica si e foarte bine. Chiar ma oftic putin,cand vad ca nu plange dupa mine si rade si se joaca cu buni. Dar asta e, ma bucur ca ii e bine si pot merge linistita la servici.
Cu diversificarea suntem bine. Noi mancam si carnita de pui si branzica. De la 7 luni o sa-i introduc si ficatelul de pasare cu galbenusul de ou.
Ieri a mancat prima data banana si i-a palcut.
Am vazut ca voi le dati si mazare. E bine? Eu i-am dat o data in pireul de legume, dar s-a balonat si se vedea ca o doare burtica. La inceput nu mi-a dat seama ce are, dar cand i-am dat si a doua oara si a inceput sa planga de burtica, mi-am dat seama ca de la mazare e problema si i-am scos-o. Cand am fost la vaccin am intrebat-o pe dr. ce legume pot sa-i mai introduc si mi-a zis ca mazarea sa-i dau mai tarziu pe la 8-9 luni, chiar 1an. Pot sa-i dau fasole verde dar nu mazare, ca cica e mai grea.
Bia mea sta in fundulet f. bine. Prima data a stat la 5 luni si 3 zile. De rostogolit nu ne rostogolim. Ne sucim numai intr-o parte si-n alta. Suntem f. vesele si vorbim toata ziua in limba bebeilor, nimic inteligibil. Daca ne enervam sau daca mami or buni insista cu mancarica tipam atat de tare, ca le trece cheful sa fie insistente.
Mancam in scaunel deja si ne jucam cu jucarioare. Suntem fun TV U si radem cand mami danseaza pe vreo melodie.
Cam asa ne petrecem noi timpul.
La servici timpul trece cam greu, am noroc ca lucrez numai 6 ore si la ora 4-5 plec acasa la pitic.
Dar oricum nu regret ca am inceput munca. In primul rand aveam nevoie de banuti si apoi tb sa mai ies din casa. Oricum va spun sincer ca dupa 7 luni de lipsa la serv. se cunoaste. Adica nu am mai primit sarcinile mele, am primit ceva mai putin, cred ca daca as fi stat 1 an sau 2 nu mai aveam ce cauta:( Oricum sper sa revin la normal. Cam atat despre noi.
Va pupam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Era sa uit ceva important ieri si-a facut si la noi aparitia primul dintisor .Doroti cand ai timp trece te rog si la noi primul dintisor la 6 luni si 13 zile .


Ildi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Buna, fetelor! Ma numesc Oana si am si eu o ciresica pe nume Alexandra, nascuta pe 12 iunie. Sunt din Iasi, am nascut la Maternitatea Elena Doamna, prin cezariana. Ciresica a avut la nastere 3.300 si 53 de cm, iar la 5 luni avea 7.400 kg si 68 de cm. Va citesc de 1 an de zile, din timpul odiseei si sper ca nu e tarziu sa ma altur voua la discutii. Noi nu am inceput inca diversificarea serioasa, ciresica papa doar lapte de la mami si putin suc de fructe. Am vazut ca e grea incercare diversificarea asta......
Incerc sa pun niste poze zilele viitoare, sper sa ma pricep.....asta ca sa ne cunoasteti si pe noi, ca noi va stim pe toate cireselele si pe mamicile lor...

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

a_daniela felicitari pt fetita ta cuminte care papa bine si io vreau un copil din asta...da' poze mai noi cu bianca nu mai pui??ca m-am uitat p-acolo si numai de cand era mai micuta sunt.

ildi felicitari pt dintisorul lui David ici si lui

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE
www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete1 www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete2
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ieri nu a mers forumul Si eu chiar aveam timp, ce noutate!!!
Am vazut doua montaje bestiale, mi-ati facut si mie pofta. Felicitari si pt. bebelusii sarbatoriti!!!


Ce sunte scot bebelusii vostrii? Ca al meu de vreo- 2 sapt vorbeste ca un klingonian. Pe gat cu multe hhhhh.Ceva de genul Hi!!! Dar si alte sunete. Parca vorbeste cu jucariile. Prima data am crezut ca a ragusit dar apoi am vazut ca poate sa tipe, si inca f. bineé Dar asta nu ma impiedica sa ma gandesc daca nu are ceva la coardele vocale.Am sa incerc sa-l filmez ca sa va dau ex.

Am avut si un episod de inceput de mastita. De fapt ca era un canal blocat. Ma durea cand atingeam de nu puteam sa-l tin pe Marc in brate.Noroc ca am citi cacum cateva luni ce patise amiss si mi-am adus aminte. Si am facut un dus f. cald vreo 30 de minute, apoi m-am pompat( dar nu a avut efect f. mare) si l-am pus pe pitic la san chiar cand nu cerea el. Noroc ca a mancat si asa mi-a trecut. Dar l-am invatat pe el prost si si-a iesit din ritm. Noaptea trecuta a mancat de vreo 4 oriSi se foieste intruna. Nu doarme de loc linistit. Si era sanul cu mult lapte. Ca la celalat nu mai am aproape de loc.Si am diferente de 2 numere intre

Maine sau sambata incepem sa ii dam de mancare cereale . Si am emotii.

Era cineva aici dentist? Te rog sa imi raspunzi la o intrebare. E normal sa aiba o basicuta alba in extreriorul caninului? O are asa de vreo luna. Dintii nu au iesit si parca nici nu mai plange din cauza lor.
Merci

Mihaela



www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Mark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by ILDI25

Era sa uit ceva important ieri si-a facut si la noi aparitia primul dintisor .Doroti cand ai timp trece te rog si la noi primul dintisor la 6 luni si 13 zile .


Ildi



Felicitari!Numai noua nu ne ies,dar de chinuit....

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186c913b8eeeef8c64af1e" target="_blank">Sa ma prezint...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Oana si Alexandra,bine ati venit!Si asteptam pozici???Si de ce nu ai indreznit pana acum????

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186c913b8eeeef8c64af1e" target="_blank">Sa ma prezint...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by ILDI25

Era sa uit ceva important ieri si-a facut si la noi aparitia primul dintisor .Doroti cand ai timp trece te rog si la noi primul dintisor la 6 luni si 13 zile .
Ildi


Uite la dinsa![icon cu dat din deget]Auzi sa uite asa ceva!!!
FELICITARI DINTOSULUI!!


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena1 si 2
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput