Cirese de Mai-Iunie 2006 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

quote:
Originally posted by camelia.t

Aura sanatate pt Andreiutz! Ma gandeam sa comand si eu pe net batista da vad ca sunt tare neserioasi. Sa ne anunti cand o primesti sa vedem cat dureaza totusi alea 3 zile!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO



Se pare ca au avut probleme cu serverul. M-au sunat marti seara sa-si ceara scuze si pt. confirmare si mi-au zis ca vineri pot sa o ridic de la posta pt. ca ei pun coletele miercuri dimineata la posta. Se pare ca intre timp s-a mai si scumpit dar ei mi-o dau tot la pretul vechi. Oricum abia o astept ca asa mila mi-e de Andreiutzul meu cand il vad cu nasucul ala asa infundat, iar dr. ne-a dat Clargol pt. nasuc si ala nu se gaseste neam, iar la tel. dr. nu raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Mi-amadus aminte de un raspuns pe care vroiam sa-l dau acu cateva zile.
Diana parca tu ziceai de oprietena care e insarcinata iar desi are doar 3 luni de la cezariana(scuze daca am confundat persoana). Vroaim sa spun ca am o colega la munca ce a patit acelasi lucru(adik a ramas insarcinata dupa cezariana tot asa)si s-a hotarat sa pastreze sarcina in ciuda tuturor sfaturilor de a avorta si cand baietelul cel mare a implinit un an si luna a nascut si al doilea baietel tot prin cezariana si totul a fost ok. Acum se oftica pt. ca si-a legat trompele pt. ca vrea si o fetita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

E cat de cat gata!Uitati-va sa ma vedeti!http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186c913b8eeeef8c64af1e

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Noi acuma am terminat de papat (dovleac din ala galben cu branzica) si e ca un porculetz domnisoru'. Da o papat tot. Trebuia sa manance numa pe la 12 da o facut scandal mare si m-am gandit sa-l intreb daca vrea papa.Cand vrea sa manance si ii zic: Vrei papa?.....scoate niste sunete inconfundabile care imi spun cu siguranta ca i foame. Asa ca i-am dat portia si a infulecat-o toata.Bine ca era pregatita mancarica si nu am mai avut de stat, ca facea un scandaaaaaal!!!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

quote:
Originally posted by puiudana2004

E cat de cat gata!Uitati-va sa ma vedeti!http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186c913b8eeeef8c64af1e

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei



Supeeeer! Asa emotionante sunt chestiile astea. Nu au decat 6 luni si totusi deja avem atatea chestii de care sa ne aducem aminte, lucruri de la inceput pe care aproape le uitam in favoarea progreselor piticilor.Sa ne traiasca toti sanatosi si frumosi!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alda spune:

Multumim mult pentru raspunsuri,
Carmina ai dreptate, ceva nu e in regula daca ma pot supara pe doua bebeluse care nu stiu decat sa rada la mami, indiferent de ce fac\spun eu. Inainte de fiecare masa imi spun ca, indiferent de cat mananca, sa nu ma mai enervez, oricum nu rezolv nimic, de mancat tot cat vor ele or sa manace. O sa ma bucur de fiecare lingurita de papa. Oricum, ele nu plang de foame, dar tare m-as bucura sa manance mai multisor un pic. Au avut si o perioada mai buna, in care papau, dar de vreo 3 zile …nu stiu ce sa zic…nici laptele nu il mai agreeaza …poate o fi de la dintisori starea asta. Nu le-a iesit nici un dinte pana acum, asa ca o fi timpul.
Si noi avem tot patuturi pliante, eu le-am cumparat salteluta separat, de nuca de cocos, e tare, uniforma, cele din iarba de camp sunt asa, cu ridicaturi, in valurele si nici mie nu mi se par comode pentru bebe.
Puiudana e buna ideea sa le fac la cuptor, e si mai sanatos, o sa incerc, poate papa mai cu pofta asa . Stiu ca nu e bine sa punem carnita in acelasi vas cu legumele, mie mi-a spus dr. sa o fierb separat si sa folosesc zeama de la supa pentru mixat.
Lyly809 am uitat sa scriu, din graba, eu le fac supica, dar mixez legumele si le dau cu lingurita piure, le mai pun si cateva picaturi de lamaie la sfarsit. Stiu ca trebuie sa am rabdare…dar uneori e tare greu…mai ales daca mai am si alte problemute pe cap, de…familie mare ! Nu vreau sa le dau din biberon mancarea, sa nu derutez copilele, si apoi sa nu mai primeasca nici laptele. Trebuie sa pape cu lingurita, doar sunt fetite mari, oricum imi e un drag de ele cand deschid guritele …
Diana79 multumim de primire.
DianaR a inceput si la noi o perioada mai plina, asta ca sa nu zis « mai grea », acum papam mancarica solida, toata dimineata stau si fac piureiase, de azi cred ca le introduc si un sfert de galbenus de ou cu cartof la masa de la 5-6. Le dau sa pape pe rand, noroc ca sunt cumintele, nu prea plang, asa ca atunci cand una papa, cealalta se joaca in patutul ei.
Arleena noi am avut pana acum o singura zi in care au mancat foarte-foarte bine si nu le-am dat altceva decat de obicei, cred ca nu numai gustul bun al mancarii e important, depinde si de momentul ales pentru masa, la noi e mai greu ca trebuie sa le prind pe amandoua treze si cu chef de papa…depinde si de copil, fetita mea mai mare e tare mofturoasa la mancare, de fapt, nici eu nu pot sa spun ca mananc orice si acum strecor supa, asa ca ...cu cine sa semene si ele mancacioase ?
Iulyp in timpul zilei sunt doar cu cele mici, Daria merge la gradi, adica pleaca dimineata pe la 9 si se intoarce pe la 6 si ceva seara, cand vine si sotul meu acasa. Chiar inainte sa vina Daria acasa le dau celor mici laptele, apoi stau cu Daria sa se schimbe, sa manance si ea, sa coloram, facem puzzle, mai vb si cu cele mici si mai povestim toate patru, cele mici au inceput si ele sa lege consoane de vocale, de genul ta, da, ba…si eu ii traduc Dariei ce spun.
Nu mai am timp acum sa povestesc, sper sa revin,
Va pupam,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by EllaX

Buna dimineata, Doroti! La datorie, ca intotdeauna! Tineam sa-ti spun de ceva vreme: eu m-am nascut si-am crescut la Braila, am plecat de acolo cand am dat la facultate. Mama e acolo, in putere (are 51 ani), nu intentioneaza sa se mute in alt oras. La vara mergem la Braila, poate ne si vedem!

Si pentru ca tot scriu de Braila: Steluta, am crescut in acelasi oras?

EllaX cu Ana (30 iunie 2006) si tati Andrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iulicutu/my_photos


Ella miar placea sa ne vedem.De la 1ianuarie noua ne baga vize spre voi, mamica e smechera, ea are cetatenie romana si intra si ese cind vrea, da eu...Sper sa pot veni.

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena1 si 2
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna fetelor!
Asa mam enervat eri ca nu a mers site-ul de numa!Tocmai a nascut o prietena si doream sa anunt la mamici de noiembrie-decembrie si cind bah nu merge, toata ziua am incercat.Da chiar creaza ddependenta.

Deci imi cer scuze ca nu am felicitat la timp 2 ciresele cu implinirea a jumate de an :IRINA MARIA si HORA LUCIA, sa cresteti mari si frumoase, sa aduceti numai bucurii parintilor.
Eri au mai implinit frumoasa virsta de 6luni MIHNEA ALEXANDRU si DAVID.Sa fiti puternici si statornici, papaciosi si cuminit!

A fost si fata mea la controlul de jumate de an, a primit vaccinele si a adaugat... 1300gr si 2cm, va dati seama, copilul meu nici in prima luna nu a luat atit!!!
Multumesc fetelor de felicitari, intradevar imi creste inima cind o aud zicind MAMA.
Si vreau sai zic Carminei, ca da intradevar ei nu sunt constienti de ce zic, dar e un progres ca pina acum doar aaaa, si iggg, da acum silaba intreaga, si inca si o repeta, si mii asa de draga de ea.Si sa stii ca numai mie si lui tati asa ii zice si bunica nu ne crede ca ea zice asa ceva.
Va zic o zi buna!


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena1 si 2
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anileda spune:

Irina, Hora, Mihnea, David, la multi ani!



Sa cresteti mari,mancaciosi si sanatosi!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

frumoase montaje fetelor. felicitari!

chiar creaza dependenta forumul...

mai io mai am o nelamurire......mai sunt bbei care nu accepta mancarea solida?adica vreau s zic ca daca ii dau supica goala o papa de numa numa...daca ii adaug un pic de piure in ea deja e bleaahh...i-am facut branzica si am pus lapte si zahar in ea...sa fie asa lichida....cand a vazut ca vine papa era ff entuziasmat...prima lingurita a luat-o cu pofta da' cand a simtit buburuzele de banzica a devenit bleaahhh....


si inca ceva .....ma refer la mamicile noastre medici....aseara mi-a scos de la farmacie preparatul pt ragade:sol Ag NO3 1% si scrie pe ea OTRAVA...cat de otravitoare e??doc mi-a zis sa pun compresa 10-15 min apoi a ma spal cu ser fiziologic...da intrebarea mea...nu ramane totusi p-aciolo ceva si cand suge copilu sa mi-l otravesc??? astept cat mai urgent un raspuns...si cica coloreaza in negru tegumentul...da deocamdata nu se vede nimic...e buna solutia aatunci???!!??


de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE
www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete1 www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete2
nasterea

Mergi la inceput