Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

fetele, sotziorii vostri
ce tratamente mai fac pentru
gigei multi?
noi avem putini gigei si
cam mormoloci din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

Buna tuturor! O primavara plina de bucurii si reusite va doresc din inima! Intru pt. prima data la acest capitol si as vrea daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Unii dintre voi ma stiu de la cap. FIV 106, 107. Am trecut si eu printr-un FIV+ICSI nereusit recent in Atena. Sotul sufera de oligoastenospermie cauza fiind un varicocel care il avea de f. multi ani. S-a operat acum un an si jum. dupa care s-a imbunatatit doar nr. de la 300.000/ml la 6 MIL./ml. Din pacate motilitatea A+B 0% iar morfologia 3% normala. Ce pot sa-i dau pt. a imbunatati cit de cit acesti parametri caci din mai vrem s-o luam iar de la capat cu FIV-ul si din fericire eu nu am nici o problema. Celelate teste ca hormoni, infectii etc. i-au iesit toate f. bune.Am citit tot din urma dar sint atit de multe medicamente ca nu ma pot decide. Cred ca ma voi opri la Panaxginseng, Maca vit. E, vit. C BU, Naprasnic. Ce parere aveti? Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Adina stiu sigur ca BU are efecte benefice ...a luat si sotul meu si s-au vazut modificari in bine.La fel si vit.E , dar trebuie luata cu pauza . Despre celelalte doar am auzit ca ar fi bune , sotul meu nu le-a incercat .
Spune-mi te rog, FIV+ICSI ati facut inainte de operatia de varicocel , sau dupa....? Ma intereseaza foarte mult acest subiect pentru ca si sotul meu are varicocel si saptamana viitoare e programat pentru operatie .Noi ne punem mari sperante in aceasta operatie....si orice informatie este binevenita...Dupa cat timp de la operatie s-au vazut modificari la sotul tau ?
Sper ca ti-am fost, macar putin,de ajutor...mai tinem legatura...

Ella...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

La multi ani fetelor ! Si cate o reusita de fiecare va doresc, desi din cate vad inceputul e mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

Ella, multumesc de raspunsul prompt.Sotul a facut operatia de varicocel in noiembrie 2005 iar Fiv+ICSI l-am facut pe 14feb.anul curent. In octombrie 2006 s-a constatat ca nr de crescusera de la 300.000/ml la 6 mil./ml ceea ce ne-a bucurat enorm. Nu s-a modificat in schimb deloc motilitatea si morfologia. Nu stiu de ce. Dupa vreo trei luni de la operatie a luat un medicament similar cu Temoneprin de care mentionati voi, la recomandarea urologului care l-a operat. El era total impotriva hormonilor si a FIV-ului. Spunea ca nu va fi nevoie sa ajungem acolo. Insa noi nu putem astepta prea mult deoarece virsta nu ne permite. Eu am 39 de ani iar sotul 43.
Titel, sa inteleg ca problema ta provenea tot de la un varicocel si nimic altceva? Ii doresc sotiei tale sa aiba o sarcina usoara si sa -ti traiasca baiatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

Da,doar varicocel,si am urmat un tratament combinat in care principale erau panaxginseng,branca,catina si pregnyl.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

"La multi ani barbatilor!!!"

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

Titelu, iti multumesc de raspuns. Deja am salvat tratamentul tau separat si il consult ca referinta. Am inceput sa ii dau sotului panaxginseng ca de sapt. viit. o sa ne soseasca si celelate din Ro.Am comandat brinca, naprasnic, laptisor de matca, polen, catina, maca.Vitaminele si uleiul de cod le pot lua de aici. Apropo panaxginsengul aici in Grecia costa 20 euro cutia cu 30 de pastile. Sper din tot sufletul sa se imbunatateasca macar un pic. Intrebarea mea este ca daca ia deja Panaxginseng poate lua si Maca? Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

panaxginseng este sub forma de fiola,care se asimiliaza mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

La cat timp dupa operatia de varicocel se poate face ? Ca ne pregatim de operatie si vrem sa stim cat avem de asteptat pana ne putem reapuca de bebe.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput