Loc de intalnire al vechilor aspirante - cap.5

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Asi, eu mai citisem, parca, povestea lui Razvanel-Mititel si mi-e drag sa scotocesc arhiva si sa caut povestile voastre si sa va privesc pozele. Sunt emotionante!

Androixo, felicitari, iubita mea. Ca la carte, mama draga. Primul baiat, al doilea fata, unul dupa altul. Bravo! Daca mai faci unu, zau ca ne intalnim
Pup fata pe burtica si ai grija de tine!

Oana, am si eu o colega care a ramas, ca si Astery, a 2-a luna dupa laparo. Oricum, in primele luni, sansele sunt maxime.

Sorinache, Madyn, Liana, Astery, Vale-plangacioasa

p.s. Stie cineva ceva de Afrodita?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Androix, felicitari pentru surioara lui Filip! ma bucur ca a iesit asa cum ti-ai dorit! sa ai o fetita sanatoasa si frumoasa!

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Venii!

Oana,bine ca ai facut laparo si au curatat ce trebuia,si eu ar trebuii sa fac,desi la HSG-ul de acum 2 ani au zis ca-s trompele in regula.Ma bate asa un gand...poate am endometrioza,de aia am scurgerile alea de prin ziua 16 daca nu folosesc utrogestan...
Acum ma strofoc unde puii mei sa ma duc,la cine

Androixo,sa-ti traiasca si fetita!

Astery,bine venisi pe la noi,te mai asteptam!

La noi a inceput nebunia,zici ca au innebunit astia,daca nu mai apuc sa scriu sa stiti de ce!

Va pup

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Vale nu incerci la dr. T? Citisem p-aici ca e "doctor" in laparoscopie. Nu mai stiu daca la el ai fost dar macar pt. asta merita sa mai incerci. Pup!




si Mihai Nicolae - my little treasure (1 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Vale daca vrei poti sa faci laparo la cluj la un spital privat(acolo am facut si eu) cu un doctor super si in plus am eu grija de tine.

Anca esti o scumpa.

Maine ma duc sa vorbesc cu coordonatoarea unui centru de copii cu handicap mediu si usor sa le facem niste cadouri, noi fetele de la Cluj.Abia astept.Sper sa ma tin tare si sa nu ma "leg" de nici unul prea tare.






Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Vale, incearca laparo la T. Eu n-am reusit sa comunic cu el, in rest este un profesionist, si-a facut treaba si... ura si la gara!

Decat nu stiu cate HSG si didrotubatii sau cum le mai spune... mai repede laparo. Pune diagnostic si repara daca sunt probleme.

Va doresc sa aveti ce am si eu!!!


Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)
www.dropshots.com/astery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Multumesc, fetele!
Anca, raman nevizitata ca pe-al treilea nu-l mai fac, mai ales daca se dovedeste ca Iosup a vazut bine, desi nici la Filip n-a dat gres si era si mai mic cu o saptamana. Dar m-am resemnat, am vazut ca nu vrei sa te mai intalnesti cu mine Pai nu te prind io in trafic? Te pup si eu!
Vale, parca stiu ca macar o data l-ai vizitat si pe T. dar nu mai tin minte daca ti-a placut...

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Daca m-ati uitat,eu pe voi nu.

Valentinaaa,te pupam si sper sa ajung candva anul viitor la Bucuresti si ne putem revedea daca vei putea si tu.Oricum o sa dau sfoara in tara din timp.
Androixule,felicitari din toata inima pentru baietel si pentru printesa din burtica!!!Pe cand ar trebui sa nasti?Sarcina usoara si bebelina sanatoasa si norocoasa!
Asi,oau......vizionai pozele lui RAZVAN,si am ramas muta.ma ierti,dar de cand il am pe Rudy,numa pe al meu il vedeam frumos.M-am indragostit de Razvan,e frumos rau de tot,ptiu sa nu deochi copilu.Si felicitari ca v-ati hotarat sa adoptati si o fetita!
Sorina,cati ani are juniorul tau acum?eu am o vecina care avand baiatul de 18,ea 43 si sotul ei aproape de 50,ca-i mai mare decat ea dar nu stiu exact cu cat,.....a ramas grvida,a crezut ca e menopauza si s-a dus la doctor si cand a auzit ca-i in 4 luni....a plans cateva saptamani,nu-i venea sa creada ,isi dorise al 2-lea copil dar acu i se parea cam tarzior......si acum are o mandrete de 2 ani de nu-i vine nici ei sa-si creada ochii.Ma rog celui de sus sa patesti si tu ceva asemanator daca tot iti doresti inca un gaga mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

buna dragelor,

Oana, e tare bine ca ai rezolvat problemele, acum pe cai si bafta multa !
Delia, esti o dragutza, si iti multumesc...povesti de succes am auzit si eu, si doctorita mea de familie tot imi spune cate una alta...insa nu as mai rezista sa pierd sarcini, dupa ce ca apar asa greu, deja a fost a doua oara si parca le consider ca semne, ca "enough is enough"...ai o mandrete de baiat, sa va traiasca si bafta la bebe 2 !
Astery, pupici tie si Razvanelului...mersi pentru gandul tau bun
Vale, io cu un dr.T aici, as sta tot pe capul lui...mai incearca, mai insista si poate vine si "clickul" doctor-pacient

pupici tututor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Helau!

Bey,io am fost la T,stiu ca este un super dr.,e bun in treaba lui,alea,alea,acelasi sfaturi de a ma duce la el am mai primit si de la foste aspirante paciente ale lui dar...este cam mistocar,un pic ingamfat sau poate mi se pare mie....si nu ma vad pacienta lui...in sfaisit oi vedea!oricum,vb aseara cu o prietena si imi spunea ca daca fac fiv cu MArinescu,oricum imi face laparo,ca asa este el,mai intai epuizeaza toate solutiile si apoi fiv.Luna asta totusi nu fac nimic,m-am hotarat!Din ianuarie!Doar ca aseara consortul m-a pus sa vad care e programul la urolog si sa vada cand poate sa ajungaasta pentru ca ma auzit cand am vb.la tel cu o prietena care acum este la fiv si ma vazut ca ma luminasem la fata!

Delia,astept fata la Romanika si imi fac timp!Doar sa nu fiu in concediu!

Asi,minunat gest faceti,cu copilasii,am donat si eu niste banuti aici pentru copii si batrani dar sa ma duc acolo nu cred ca sunt in stare,cred ca as plange non stop!Multumesc de propunere!Cam cat sunt scorurile acolo la voi pentru laparo?

Va pup si cand mai apuc va scriu!Azi nu promit,cred ca abia luni ne mai "auzim"ca maine am liber si por'ma vine vichendu!


"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput