Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DEEA pana una alta am vazut pozele,aia cu usturoiul e mortala ce strambatura trage .Vad ca tot pe sub sevalet bantuie gagica. Si inca savureaza leaganul De pozitia aia nu stiam ca e de reclama,ca si Diana o face,numai ca ea nu poate face reclama la Pantene... Eventual la strimfii cu MIkey Mouse

Mie se pare ca iar mi-a scapat ceva (e de mirare? ),ca eu cam sar peste retzete - figurinile alea coca sunt pentru mancat sau de decor ???

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

LA MULTI ANI STEFAN SI IOANA-CATALINA!
Deea ai deja o ucenica...poti s-o pui sa-ti dea pensule si sa amestece culorile . Nostima e la faza cu usturoiul...
AnaS, dar ce boala a avut Ana de Bee (apropo, ce fain suna numele astea, zici ca suntem in Franta secolului 13-14..)? Bine ca ii dispar petele, gata cu boala.
Ioana, si Diana isi baga mainile in ochi (ai mei, evident), ma trage cu indarjire de par si face vocalize, pana ma trezesc si eu..asta cand doarme cu mine. Iar cu laptele, eu cand nu vroia cu biberonul, ii dadeam cu seringa de la Panadol si functiona!
Daniela, imi pare rau, ai incercat cu piureuri de fructe de la Hipp? Amestecate cu iaurt simplu? Astea iar ii plac. Iar cu reteta de aseara, trebuie avut grija sa fie ceva care leaga, banana, branza, cereale, biscuiti, altfel iese o zeama lungaaa....pe care ar trebui sa o bea cu biberonul..
No, Silvi, se pare ca mai multi bebelasi au fost maraiti asta-noapte, poate se schimba timpul sau chiar erau dintisorii.
A mea a dormit pana la 7, i-am dat laptele si l-a baut pe tot, deci si-a revenit, la ora 9,30 piureul de fructe cu branza si biscuiti, si apoi nani...10 min, cand a inceput sa caraie si am venit eu sa dorm cu ea. Fain, pana la 12 am dormit , acum sta si studiaza cosul de jucarii.
Ma duc sa bag ceva pana la masa, ca imi plange stomacul, revin.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Monico daca mananci alea te declar oaia sectei ca au in ele o tona de sare!!! Spor la conta! Imi trebuie si mie o contabila ca s-a mutat in pampas a mea. iti trimit actele??
Ingrid am ingrosat ma, n-a fost subtirica. de la Hipp ma mananca dar nu mai mult de 5-6 lingurite, si altele le papa doar pacalita cu boabe de struguri. Inainte o mai pacaleam cu biscuite acum nu-i mai plac biscuitii, ii farama si ii arunca pe jos.
Ioana, misto se mai juca Razvanel cu tine. Chiar vroiam sa va intreb daca ai vostrii copii se chinuie sa va scoata ochii, sa va tipe in ureche sau sa va vare adanc un degetel in nas sau gura.

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Saliu

Daniela, daaaaa... vara degetele peste tot

Moni, figurinele sunt comestibile Nu au nimic otravitor in ele .. si acolo ... o cana de sare e nimica toata A patit-o si Daria ca a luat o gura de coca ... hihii.. a muscat din ea...si a scos imediat limba afara Nici degetul nu si-l mai sugea cu placere dupaia hihihi.. i-am copt-o. Na...sa mai bage toate prostiile in gurita!!!

Pietrele.. m-am jucat cu ele... sa vad ce si cum iese. Le-am insirat pe niste panglici ... si atat...ca nu a iesit atat de bine cat sa le port Dar e un inceput bun. le-am atarnat langa telefon. Pun poze daca vreti sa il vedeti. La webshots-design. Abia astept sa fac tablouasele cu ingerasi...dar imi trebuie rame...asa ca .. mai astept...
Azi i-am chemat pe maman si pe papan... sa le dau un suc de ziua mea Nu prea am eu chef de din astea .. dar .. deh ... n-am incortro

Va pupicesc .. s i.. sunt pe aici...

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots www.dropshots.com/LunaNoua1" target="_blank">dropshots1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

AHAAAAAA TE_AM PRINS DEEA!
Asa care va sa zica! ESTE ZIUA TA SI TACI MALC!!!
[red]LA MULTII ANI DEEA! SA FII FERICITA ALATURI DE FAMILIA TA!!![red]

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Helau,pauza?
Dia mea a dormit doar o ora,dupa aia a papalit un picutz de legume si a baut suculetz. S-a kk-rit,s-a dat hutza (bietele maini a lui husband ) a izbucnit si in plans cand s-a oprit ... Ca sa o impac,am lasat-o pe jos,acum se joaca cu scaiul de la bocanci si mishuna tot de-a roata .Ghitza e suparat rau si m-a intrebat daca mai exista in "secta" asta una asa ca Diana care nu sta locului si imprastie tot prin casa (e si ordonat saracu' de felul lui ) Asa ca saritzi cu poze cu jucarii imprastiate ca sa il calmez


DEEA sa intzeleg ca azi e ziua ta ? Ca nu ai datele pe prima pagina!

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ingrid Se numeste Roseola Infantum (daca ai cartea lui Dr. Spock vezi la pag 776), seamana cu rubeola. 3-4 zile temperatura mare, apoi temp scade si apare eruptia, care dispare in 1-2 zile.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> filmulete2
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Mai Deea E ziua ta?!

Sunt tare bucuroasa. Tibi a papat la pranz supa de cartofi si apoi un borcanas de fructe. Suntem pe drumul cel bun!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> filmulete2
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA la mine cartea aia are doar 720 de pagini


Am gasit ...e la pozitia 799 pagina 601.

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

AnaS, eu n-am cartea lui, dar pot da si un search pe Google, bine ca nu dureaza mai mult.
Moni, nu te pot ajuta din pacate, EU ii imprastii jucariile si ea se chinuie sa ajunga la ele...deci e cu scop bine definit . Si al meu sotz e foarte ordonat, amandoi de altfel suntem, seara i le aranjez la loc, a doua zi incepem iar.
Daniela, sa stii ca iaurtul face minuni, in sensul ca daca nu vroia fructe, i le amestecam cu iaurt si manca in nestire. Dar a avut si ea zile proaste, nu vroia fructe, nici legume, doar cereale, acum sa nu mai vada cerealele, ii plac produsele de la MUUU.
Al meu copil a mancat la 12,30 supa din curcan si pui, era cam grasa, dar i-am amestecat-o cu supa ei, plus niste tascutze, alea le-a cam scuipat. Cateva linguritze, a baut apa minerala de Tusnad , iar la 13,30, ora ei normala de masa mi-a refuzat piureul de legume ...am zis ca nu-i mai dau nimik inainte. Natural ca s-a culcat si a mancat lapte 130ml, ce sa zic, tremura cand vedea biberonul, tot ma gandesc la Alain.... Am trait sa o vad si pe asta, sa pape lapte muult si nu doar in somn. Mare lucru, zic eu.
Ma duc pana la cofetarie sa cumpar ceva prajituri, ca de maine, nix dulciuri, carne si lactate, asa ca asta-seara voi baga in mine ca sparta.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput