Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Daniela, mamica de Ioana era vb de cocos Nush de ce m-am gandit la cal... Scuze

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Mai .. pralinatelor

Bianca, sa te vedem la apel cu figurinele ce le-ai facut cu reteta ce ne-ai dat-o [:P] Eu deja m-am spart in figuri azi toata ziua Numai coca de faina am copt Nu a iesit chiar ce am vrut...dar merge pentru inceput.
Am facut asa:
-pietre de lapis lazuri - poze la webshots-Design
-un cap de mosulica - poze la webshots-Design

restul poze maine ca sunt in cuptor inca
-diferite pandantive(asa se scrie?)
-doua tablouri cu ingeri (trebuie sa le dau cu lac sa arate mumos si apoi vi le arat) ... ah .. si tebuie sa le gasesc si rama
-un iepuras albastru .. si .. cam atat.

Am pus poze noi cu
Daria cea pensulica care ma ajuta la pictat de dupa sevalet,
pozitia de reclama,
Mancatoarea de usturoi, si altele..

O sa pun si in drop filmulete. Sper sa reusesc sa fac cateva.

Va pupicesc, si somn usor!

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots www.dropshots.com/LunaNoua1" target="_blank">dropshots1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Mdaaa.. nu a intrat tot filmul in drop.. doar inceputul.. dar mi-e prea lene sa pun si restul. Ma duc la culcare. Pupici

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots www.dropshots.com/LunaNoua1" target="_blank">dropshots1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

gagici,Ati scris nu gluma si v-ati distrat ieri .
Iarina e la mama de vineri si e foarte incantata ca ii face toata lumea in voie si e madarita de toata lumea,ieri am fost pe la ea si ce s-a mai bucurat cand ne-a vazut, normal am zis ca o lasam numai pana ieri dar nu au mai vrut bunicii sa ne-o dea acasa .
Iarina se distreaza si rade in hohote cand stranuta
Monica am vazut filmuletul cu Dia in hutza ce bine ii place si ce inspirat a fost Ghita nu il dor salele? tre sa ii faci masaj.
Silvi eu sunt pe aici

la toata lumea.

ali
albume IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Buna dimineata mamici si burtici
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI: STEFANUT de mamicuta Cosmi( pe unde esti?) si IOANA-CATALINA de mamicuta Anymony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Denisa, cum a iesit cheful?Cum te simti?
Janina, moti poate sa doarma linistit ca e we...Ficatei sunt in etapa a doua, eu daca as fi inceput cu asta poate ca mai rezistam cumva....
Moni, ce faceti?V-a trezit Dia sau a fost cumintica?
Ali,
Eu acum il culc pe Alain, sunt cam zombi ca asta noapte cred ca de vreo 4-5 ori m-a trezit.Sau il dor dintii sau a visat ceva ca plangea si dupa doua inchitituri de ceai ia adormea...o ora.Eu astazi merg cu o prietena la cinema la pranz, vine socrul meu si sta cu Alain ca buni nu se simte bine.Va povestesc cum a fost, pupici la toata lumea ca acum fug sa fac ceva papita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

bunaaa
Si eu am avut o noapte chinuita, s-a trezit Ioana mea de nu stiu cate ori maraind si adormea la loc destu de greu, am sfarsit prin a fi trezita complet la ora 5 dimineata cand ea bineinteles ca dormea tun. Acum mi-e cam somn si ma gandesc sa mai bag o tura de somn cu ea la 12.
Am incercat si coctailul de fructe al lui Ingrid si am dat chix, Ioana papa orice dar fructe nu prea, ma cam chinuie.
Deea misto pietrele, ce faci cu ele? Am vazut filmuletul cu mofturoasa si pozicile.



daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI STEFANUT SI IOANA-CATALINA!
Buna dimineatza si de la noi.Eu acum am binevoit sa ma dau jos din pat ,desi Diana e treaza de la 7 si e obosita rau deja. Noroc cu husbandu' ca e mai in varsta si nu mai are nevoie de atat de mult somn ca si consoarta
Deci ... Diana abia acum a atzipit,in momentul asta Alta viatza .... A mancat inainte si jumate din piureul de fructe doar ... bine e si atat,ca ce fitze facea,am auzit-o din pat

Azi ploua si am de facut conta,avand in vedere ca ieri m-am pralinat la greu. Dar macar o parte - declaratziile vreo 5 - le-am instalat pe hardul cu netul asa ca nu scapatzi de mine nici azi Totul e sa ma apuce cheful de munca
Cu mancarea e ok ca e facuta de ieri,doar sa prajesc rapid pestele mai am.

Dupa ce o muta pe Dia adormita dincolo,ma uit si la filmuletzul cu Daria. Deocamdata pap sandwich,imi beau sucul si cafeaua.Azi am renuntzat la laptele matinal .

Pana mai apare lumea pe aici ,ma pun sa sortez hartzoagele aduse ieri de mami

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Servus fetele!
Ma pregatesc si eu sa culc de pranz Zambiliciul. sa trezit mandrul meu la 7.1, a papat lapte si nu mai vrut nani. Lam luat cu mine in pat ca eu eram rupta ca am stat pana la 2 la TV si ca o nesimtita ce sunt am dormit pana la 9.30. Iar piciul sa jucat langa mine cu telefonul meu, cu suzeta, cu parul meu...cand am inceput sa nu mai suport degetute in nas, urechi, ochi si gura am binevoit si eu sa ma trezesc
Vad ca al meu cupil nu mai vrea lapte cu....biberonul. Aseara a baut 150 ml cu biberonul si restul de 100 cu.lingurita..am crezut ca ma apuca pensia!
La noapte ajunge tati al nostru de la Bucuresti! Abia astept!!!!!

Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Hop si eu!

La multi ani Stefan si Ioana Catalina!

Tibi e bine, petele nu s-au raspandit pe tot corpul, adica nu i-au aparut pe maini si picioare. Si mie mi se pare ca palesc deja. De unde rezulta ca e f posibil sa fi facut aceeasi boala ca Ana de Bee. Dar nu e in apele lui, mai mult marait, si extrem de obosit.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> filmulete2
tiberica fara frica

Mergi la inceput