Cirese de Mai-Iunie 2006 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Roxana, ccand am citit mesajul tau mi-am amintit ultima discutie cu pediatra Elenei...la fel ma plangeam si eu ...ca nu se vad progrese spectaculoase...noroc ca atunci cand s-a rostogolit era o prietena pe la noi si asa avem martori, ca altfel Elena se rostogoleste numai cand e cu mine, cand vine tati acasa, nu se intoarce neam...ca sa nu mai spun ca am vrut sa o filmez, dar cum ma vede cu aparatul se razgandeste
Cam atat stim noi sa facem si sa chiuim, dar fara silabe sau cuvinte. pediatra a zis ca e ok, si ca nu e in urma la nimic, iar despre dintisori ne-a urat sa ne iasa cat mai tarziu, ca se pare ca va trece hopul mai usor...asa ca noi ne-am linistit si avem rabdarica
ici puiului Catalin, e tare scumpic cu fularul Stelei (pe mine m-a cucerit...si eu tin cu Steaua, dar mai degraba cu Steaua din '86-'90)

Cocutica si Elena (4 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Lacramioara sa stii ca asa-i..rade si chiuie cat e ziua de lunga. Si cand stam amandoi cu el e cel mai fericit..se invarte de la unul la altul si ne apuca de nas, de ochi si rade de bucurie. Trebuie sa mai trimit niste poze hlizite cu el ca e super la asta..

Ama - e pacat sa raceasca Seby acum..trebuie avut in vedere ca fiecare copil e diferit. Si daca lui i-a fost frig asa, atunci trebuie sa iei masuri. M-am intors cu al meu pitic 2 zile la rand rece tot la picioare si acum, pe langa dres ii mai pun o pereche de sosete si, fireste, pantaloni dublati (chiar blugi cumparati de la Z). Ii mai dau body cu maneca lunga si un plovaras iar pe deasupra ii dau cojocel. Caciulita gen cascheta (cu urechi). Si-asa e si el bine...

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)
POZE CU PUIUL CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lyly, sarumana! Pupam razaciosul dulce!

Ama, acu poate veti zice ca mi-o infofolesc dar clar trebuie imbracati mai gros ca noi ptr. ca stau nemiscati in carut, ii sufla vantul de nu se vad... Eu mai pun un rand de haine in plus fata de ce am eu pe mine, chiar si subtirele dar sa fie in plus si o acopar cu o paturica de fleece sau cum s-o scrie. Cert e ca daca tie ti-e frig impingand carutul, daca el e imbracat ca tine si sta sigur se face bocna. Parerea mea...

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Roxana, asa a fost fiu-miu, de rostogolit abia pe la 8 luni, tarat tot pe atunci, stat in fundulet bine dupa 6 luni... Si de asta tot a mers la fix un an de ziua lui... Deci in limite absolut normale, stai linistita.
Nici Timeea nu e mai harnica, totusi cat de cat mai bine. Fiecare copil cu ritmul lui.

Mey, mey Ama ce cuceritor e fiu-tu... Are prietena deja... O cunoastem cumva?



Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

OBRAJOR BUN DE PUPAT
Razacios e declarat!


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Daca e sa facem un mik bilant provizoriu, iata ce avem: 44 membri deplini in Club, 21 hlizeli grozave, 20 de randuri degetele in tot atatea gurite si 19 limbute dragute-dragute.
Vizionare placuta!


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

Fetelor,
va multumim pt felicitarile primului dintisor

Ai vostri fac asa ? Mi-e cam greu sa il schimb acum caci el tot timpul e ocupat ...cam asa http://community.webshots.com/album/555471589vXUawM

PS. Cea/cele care completeaza listutza, va multumesc ca i-ati adaugat la Mihaita dintisorul, dar sa stiti ca eu sunt mamica lui( cu siguranta) si nu Gabi25.

Diana79 ti-am vazut fetita e tare dulcica.Si al meu ma prinde de fata si ma mangaie.Acum l-am invatat sa ma si pupe.

Neda si Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Diana sa stii ca ai dreptate..eu il imbrac mereu ca pe mine..bine, exceptand dresul ca eu nu imi pun nimik pe sub blugi si intr-adevar azi mi-a fost frig. Cred ca si el mititelul a inghetat ca a stat nemiscat acolo in carut si nici paturica nu-i pun pe el k nu imi place, dar de acum ori ii pun pantaloni mai grosuti (am un raiat dublat ca nici de panatloni de fas nu e) ori ii pun o paturica pe el..sper sa nu-mi raceasca dupa ziua de azi.
Prietena lui Seb nu e de aici de la noi de la cirese desi e nascuta in iunie si s-ar incadra, dar mamica ei nu intra pe net.De altfel, aici nu e nicio mamica din Buzau..Si aici uitati ce dinti avem, aici se vede si primul dinte iesit de sus, iar aici uitati ce mare m-am facut!LYLY pe cand clubul dintzosilor??
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

neda v-a iesit primul dintisor? Felicitari si la mai multi! am dintzosul mic!Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:

LYLY pe cand clubul dintzosilor?? [/purple][/font=Comic Sans MS]



Ama draga, pai cand i-o iesi si lui Alec macar un dinte.. Cum sa infiinteze un astfel de club cand el e stirb pe de-antregul??

Si Alec are prietena, tot in iunie nascuta, e vecinika cu noi...te pui cu te-ncurci...[/b]

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006


ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput