Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (150)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

ehhei, ce vremuri.....

Mary si Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mary . Ce burti aveam... hi hi hi...

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Sanatate la bebicii mucosii Briana si Stefan.
Imi pare rau fetelor, dar in afara de pus ser fiziologic in nas si scos mucii cu pompa electrica in ciuda racnetelor de protest ale copilului, nu am alte idei.

Catush, asa e, suna bine, sa vedem si ce zic celelalt fete.

Pupici,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Da, aveti dreptate. Aici eu gresesc.
La Sumetrolim se referea dr. cand a zis ca-i da antibiotic.
Deci luam deja anrtibiotic. Tananam!

Deci procesul ziceti ca e lung......moama, daca nu mor azi si maine nu mai mor.
Maine dimineata vine dr. sa-l vada in gat sau fiu eu linistita.

Ce urati sunt mucii astia. Io sunt o fire rabdatoare de felul meu dar mucii astia mi-au terminat rabdarea.

Si un apeste alta...m-am hotarat sa ma fac blonda. Ma decolorez cu ?L'oreal. Am mai facut asta acum 5 ani si a fost ok.
Vreau sa-mi schimb infatisarea. Am innebunit!
Las' sa fie!

Catush-la voi a fost urat de tot. Eu nu stiu ce e aia febra LA COPIL


de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 07.11.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Nasol cu mucii astia, dureaza mult. Dar de ce antibiotic cand nu face febra si mucii nu sunt purulenti-urati? Bine, la catush inteleg ca facea febra copilul, dar Stefan nu are.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

TONNIA, PAI MIE ASA MI-A ZIS DR.

daca nu-i dadeam oare cum era?

pote nu trebuia sa ia.


de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 07.11.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

HILDE - Bria a facut febra mare 39.5 , dupa varicela de la 3 luni asta e prima data cand face ceva nasol

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Vero, bucura-te ca Stefan nu are si altceva, ca e vesel, mananca, doarme, se joaca. E o viroza care tine cat vrea ea, indiferent ce ai face tu. Eu am deja peste 2 saptamani de cand o am si am trecut demult la muci purulenti. O sa treaca ea candva. Anya a avut si ea muci si au trecut de la sine in vreo 10 zile.
De ce antibiotic? Si eu ma mir...Ca de-acum nu mai e un secret pentru nimeni ca nu are nici un efect impotriva virusurilor.

Alina 6, mamica d-rei Anya (1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ma pregatesc si eu sa plec acasa si m-a sunat bona sa imi zica ca am un copil care vrea numai in brate si ca tot a avut febra toata ziua dar l-a tinut din scurt cu antitermice.
Am sunat si doctorita si mi-a spus ca nu avem ce sa ii facem, fara antibiotic si eventual un pic de peritol care mai usuca din secretii si ii lasa nasul un pic mai liber si cum eu maine dimineata am drum pana la medlife probabil ca o sa il iau si pe el la un control. O sa ii mai cumpar si niste Karvol ca sa ii desfunde nasul. In rest nu are nimic, a mancat si cel mai important a baut la apa... Acum seara din cate stiu eu la adulti, toate cele se agraveaza, eu cand sunt racite cel mai rau ma simt seara si noaptea asa ca ma gandesc ca de aia si el percepe altfel.

Eu dupa atatea antibiotice care i-au facut asa de rau la stomacel nu ma mai inghesui cu ele. Daca va fi vreodata nevoie o sa cer injectabile, copilul meu nici acum nu e stabilizat cu flora intestinala si iata ca suntem la a doua luna consecutiva cand ii dau cate o cutie de ecoflorina si probabil ca o sa mai avem de tras cu asta de la antibioticele date pentru e.coli. Prima mea pediatra nu m-a sfatuit ca era mai bine sa ii fac antibiotice injectabile in cazul de e.coli considerata infectie inalta si acum stau cu inima pe pioneze daca vad ca face kk mai apos sau mai moale.



Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Brianei a facut scaune mai ciudate cand a luat Augmentin,dar vad ca acum de la Ceclor face kk destul de normal.
Ce este Ecoflorina?

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput