Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Simooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Bau!
Si eu ma lupt cu lenea si cu somnul. Iar am avut program artistic azi noapte cu treziri din ora in ora.
Ioana, naspa cu muscatul. In parc unde mergem noi e un baietel care l-a bruscat pe matei de 2 ori (ma rog, a doua oara nu a mai apucat, ca sotul l-a recunoscut si l-a placat inainte sa apuce el sa dea in matei). Prima oara pur si simplu a venit la el si pana sa ne dezmeticim matei era pe jos. Matei nici macar nu se atinsese de vreo jucarie de-a lui. Pustiul e pe la 2 ani. Nu-mi imaginam insa ca de la 1 an incep cu de-astea.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Feteloooooooooooooooorrrr

Nu stiu ce sa ma mai fac cu "MUCII" astia nenorociti......

Bria nu mai sta nici la medicamente,nici la puf puf si nici la batista bebelusului......

Reusesc cu greu dupa multa vrajeala si pacaleala dar nu mai pot ma lasa rabdarea..........

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

auziti mamici de gagici ....

spneti-mi si mie ce sa mai fac?

stefan duminica trecuta, noaptea a inceput sa i se infunde nasucul.ok.
luni dimineata am sunat dr. si mi-a zis sa-i dau calpol tinand cont de faptul ca ieseau si premolarii atunci. Au iesit unul dupa altul. Nu tusea, n-avea febra.numai stranuta si curgea nasul. Seara i-am mai dat nurofen sau sup. de novocalmin pentru ca era foarte foqarte agitat ca nu-l putea nimeni satapani.i-am dat si humex in nas si ser efedrinat. Am terminat cu calpolul mucii n-au trecut. azi e joi si la steff ii curge nasul dar cum? in unele parti ale zile n-are absolut nimic. atunci cand se agita incepe nasucul sa se-nfunde.....bag ser si scoate cu batista b. Mucii sunt transparenti si acuma sunt mai grosi ca-l deranjeaza cand se-aduna in nas.
Dr. a zis sa-i dau Sumetrolim....tratamentul asta l-am inceput de luni seara 5. Steff are inca muci. E vesel, papa normal, doarme ....din cand in cand i se mai aduna muci in nas...dar isi trage nasul si ii inghite in somn. Acuma s-a trezit si n-ar emuci deloc. Aseara am fost la selgros toti 3 si n-a avut nimic.
Baie i-am facut. Doar in primele zile nu. Parca azi a fost mai rau decat zilele trecute. In timpul asta am fost si eu cu gatul de am luat Ospe, si Fervex. Si sotul a fost bolnav 2 zile dar acum e ok.
Duminica sunt 2 sapt si el e tot cu muci. Dr. a zis ca daca la Sumetrolim nu cedeaza ii da antibiotic. E si asa ceva de muci?????
Deci, cand are cand n-are muci.....alba neagra. Serios!

Deci...ce sa mai scriu ca sa intelegeti.....
Ce are acest copil ca eu fac cu nervii deja.
Dr. a zis ca daca ar avea rosu in gat n-ar manca,ar face febra etc.

Are legatura cu dintii....e viroza? e sensibil la ceva?....ce naiba are? Scuze de expresie.
Eu acum sunt varza de bolnava, ma dor toti muschii.

Ce sa fac?


de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 07.11.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Bonjurica la zane!
Moooama, dar ce mult ati scris de cand ma absentez...of, of.

Ca sa nu uit, daca se discuta cumva despre numele grupului, dupa ce nu mai suntem "festivi", am si eu o propunere:
"Minunezi si minuneze de sept/oct 2005".

Acum putem trece la lucruri serioase.
Noi ne-am cam sarbatorit zilele trecute, pe 7 nov a fost ziua noastra de casatorie si pe 8 ziua de nume a lui sotu-mi plus cele 13 luni ale lui Victor. Asa ca am consumat sampanie si dulciuri de mai multe ori pe zi, nu care cumva sa ne alteram formele deja rotunde .

Ma duc sa mai citesc din urma, dar mai intai vrea sa-i felicit pe:
- Stefan al lui Hilde: La Multi Ani! Sa fii sanatos, norocos si iubit de fete!
- Pe Ioana,ca tin eu minte ca avem aceeasi zi de casatorie: Multi ani fericiti in continuare si bebele pa care vi-l doriti.
- Mihaelele, Gabrielele, Mihaii si Gabrielii, La multi Ani si multa sanatate.

Pupici la fete, urati-mi spor la citit (v-am spus ca-s la serviciu?)

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Slaba miscare pe aici.......

Se vede ca e frumos afara,lumea e la plimbare....

Numai noi stam in casa

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Sumetrolimul nu e tot antibiotic?
Vero, nu stiu ce sa-ti zic. Si eu am fost bolnava si inca imi mai curge nasul asa cum zici tu, o zi e mai bine, una mai rau, e deja o saptamana, ma gandesc ca la un copil mic poate sa dureze si mai mult.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Hilde - in linii mari cam asa ceva avem si noi,totul a inceput pe 28.10 cu febra , am fost la dr. - viroza - dat tratament 3 zile antitermice si 5 zile antibiotic,nu iasit afara, nu baie 3 zile...apoi au inceput micii si tusea,de pe 3 iam dat si sirop de tuse si pt mucii ser cald, humex spray si aspirari....
Apoi luni s-a intors febra iar mers la dr -viroza - schimbat antibiotic si in rest la fel dar acum multi mai multi muci....

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Hilde- sumetrolimul este antibiotic , am intrebat mama din dotare

Anto - suna bine "minunezzzi si minunezzze"

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

fetelor, mai tineti minte?
intalnire gravidute
28 iulie 2005

Mary si Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput