Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Ana p- cred ca acelasi lucru o sa ma pasca si pe mine in curand - laparo. Eu pe 20 ar trebui sa merg pt. a treia monitorizare, cand, presupun ca o sa ma programeze pt. laparo. Inca nu stiu ce voi face intre timp, monitorizarile ma cam streseaza si pe mine si pe sot, dar cel putin stii cand ovulezi si cand e perioada propice pt. Pupici si poate nu ajungi la laparo!
Iyoana - si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ok, hai sa spun ceva si despre mine:
am 26 ani, sunt casatorita, locuiesc in Pitesti.

Incercam sa facem un cam de patru luni, probabil ca nu este mult in comparatie cu unele dintre voi.
Luna trecuta am facut teste de ovulatie din Z10 pana intr-a 18-a si toate au iesit negative.
M-am hotarat atunci sa merg la un medic. in prima faza vroiam sa merg la pitesti, dar m-am dezumflat repede...

Apoi v-am "vazut" pe voi pe forum vorbind de dr Tutunaru.
Catty m-a ajutat si ea cu multe sfaturi despre medici. Si iata ca mi-am facut programare pe 22 nov la , si astept sa fie bine!

Va pup pe toate


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Iyoana: Tu esti si tanara si nici nu incerci de mult timp! Sunt convinsa ca ai sa reusesti in curand, dar.........sa nu uiti de noi, sa ne tragi dupa tine!
Ioanatugs: Ce mai faci? Ai renuntat total la inseminari? Ma gandeam ca poate ne facem colege
Teodora: Iti multumesc inca o data pentru adresa !
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Sara buna!

Intru in fuga mare, am citit la marea repezeala, va pup pe toate (si cele vechi si cele noi), le tin pumnii la cele care asteapta bebe, le compatimesc pe cele in z1 etc, etc... stiti ca ma gandesc la voi dar nu imi vad capul de "trebi". La stilu' asta mai fac io bebe la ...ivara! Ma scuzati.

Feli, merci mult ca ai reactualizat lista!!!

Sper sa ne vedem maine, nu promit nimic, incerc sa ajung, tot programul meu e dat peste cap.

Kitty, fac tot posibilul sa iti insfac cana de ceai!

Zenobia 36 months+
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Raluca, sper din tot sufletul sa ajungi, chiar daca mai tarziu! De fiecare data se intampla asa: facem lista, si cu o zi inainte, incep sa vina contramandarile..
Iyoana, e bine ca ai varsta de partea ta, sigur vei reusi in curand!

Poze1Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Va pup si va multumesc pentru incurajarile voastre!
Sa dea Dumnezeu cat mai repede pentru toata lumea si cati mai multi ca aduc bucurie in viata noastra..
... si ca sa contribuim si noi la cresterea natalitatii in Romania!!!

O seara frumoasa

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Kristind buna seara!
Daca poti activeaza-ti PM-ul sa imi dai nr tau de telefon; multumesc frumos si o seara placuta!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

KoraPop l-am activat si ti-am trimis si un mail.

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Fetelor, as vrea sa-mi fac si eu niste analize (pana acum nu am facut niciun fel de analize), insa nu prea stiu cum sa procedez. Sa ma duc la medicul de familie sa mi le recomande (desi nu am incredere prea mare in doctorita mea de familie) si apoi sa aleg eu unde sa le fac? Oare la o clinica particulara (Medsana, Medicover...) imi si interpreteaza rezultatul? Stiti in ce perioada a lunii e mai bine sa le fac sau nu are importanta? Voi cum ati procedat? Ce analize ati facut? Scuze pentru multimea de intrebari cu care v-am asaltat. Va rog mult, chiar daca sunt oarecum off topic, ajutati-ma cu niste sfaturi.
Va pup pe toate, fara exceptii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Felicia abia acum am citit din urma si am vazut ca mi-ai scris si mie!Multumesc mult!
Si multumesc mult pt incurajari tuturor!
Va doresc o zi buna si frumoasa!
Diddy bafta in continuare!
Arianaaaaaa!da-mi un semn!

Kora

Mergi la inceput