ma simt singura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Aurora ma pot inscrie in rindul prietenelor tale ? Chiar daca virtual, conteaza foarte mult. Pe mine sotzul ma asculta cind vorbesc, dar... imi lipsesc prietenele. Le am, dar sint departe, in tzara, si alea de fapt au ramas putzine. Dar pe forum mi-am facut foarte multe prietene si pot sa-mi spun offf-ul, stiu ca voi primi un sfat, fara sa ma perie nimeni, fara nici un interes, un sfat din suflet si atit.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bucluc spune:

Ia te uite cum se strange-aici un cerc in jurul tau, Aurora! Asta trebuie sa te faca sa te simti mai bine!
Eu cred ca daca simti nevoia sa mergi la un psiholog, atunci nu ar trebui sa te lasi oprita. Poti sa incerci sa ii mai explici sotului tau ca asa cum are el nevoie de iesirile la pescuit, asa ai nevoie si tu de o descarcare emotionala. Totusi, sunt convinsa ca vizitele la psiholog nu o sa-ti substituie nevoia de prieteni ci mai degraba o sa te ajute sa intelegi de ce te simti singura in casa ta, in familia ta...
E OK sa vrei prieteni, sa simti nevoia de cineva care sa te inteleaga si caruia sa-i pese de tine. Cred ca ai ghicit ca si eu sunt fara prietene... 3 tari in 4 ani... nu e usor sa-ti pastrezi prietenii... Eh, ma doare si pe mine, dar ce ne ramane de facut decat sa tinem capul sus si ochii si inimile deschise?
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru faptul ca sunteti alturi de mine .Ma bucur ca am reusit sa ma deschid pe acest forum desi am avut rezerve pentru ca nu stiam unde sa postez ,nu doream sa incurc ci doream sa ma destainui .Observ ca nu sunt singura care ma simt insingurata desi nu sunt singura (am o familie ).Am raspuns cam tarziu deoarece am avut probleme cu caloriferele si a trebiut sa ma descurc cumva pana a venit sotul .MI-m dat seama ca el este orientat mai mult spre practica si poate nu despica firul in patru ca mine .Am activat mesengerul pentru cine doreste sa comunice cu mine asa .Cine doreste sa discutam mai mult ,sa ne spunem offurile poate sa -mi trimita un PM cu numele ID .

Mergi la inceput