Piticlontzi de iulie-august 2004 (203)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci astept felicitarile masa si dansu ca am corectat toate link-urile la capitolele vechi. ca nu mai erau active data fiind schimbarea pe serverul nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Gabi (Leeloo), foarte frumoasa bucataria, acum am vazut si eu pozele!


Am zis ca va povestesc si eu pe scurt cu l-am cunoscut pe Razvi. El ma vazuse cu vreo trei luni inainte sa ne cunoastem, prin complexul studentesc din Timisoarasa, apoi a venit vacanta si eu nu prea mai mergeam pe-acolo. El a tot incercat sa dea de mine, fara succes, ca nici nu stia cum ma cheama. Era atat de disperat ca n-o sa ma mai vada niciodata, incat atunci cand ne-am intalnit intamplator, a venit la mine si mi-a spus: "Doamne, ce bine ca te-am gasit, hai sa bem o cafea, vrei?" Bineinteles ca am crezut ca e sarit si nu l-am luat prea in serios, dar m-am dus la cafea ca prea mi-au trecut licurici prin stomac cand i-am vazut ochii. Apoi ne-am mutat impreuna dupa o saptamana, fara sa stie ai mei...dupa vreo luna le-am spus ca am un prieten, si dupa inca una, ca vrem sa ne mutam impreuna. Din prima zi am fost nedespartiti, mergeam peste tot impreuna...dupa trei ani ne-am casatorit, apoi am venit in Bucuresti si imediat am facut strumfuletzul. Si, dupa sase ani, suntem tot doi copii indragostiti, nu a reusit nici Ianca sa ne maturizeze. La noi chiar a fost dragoste la prima vedere.




Ianca Printesica si Super Mamica

Poze strumfesti
Poze mai vechi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mitzule, cum zicea si Roxana, tortul e criminal de bun! Nu e extrem de elaborat, dar e usor si bun de tot!
Roxi, pai problema mea a fost ca blatul nu s-a copt in mijloc, desi a crescut, s-a rumenit bine pe deasupra (daca-l mai tinem se ardea!) - dar cind l-am taiat, am vazut ca in mijloc blatul era la fel de lichid ca la inceput, adicatalea nefacut - asa ca am mai bagat jumatatea de blat ca sa se faca si mijlocul...si cu toate astea a iesit beton! Eu am urmat ce scria in reteta adica 170 grade timp de 30 min, pe incalzire superioara si inferioara si asta a fost rezultatul - banuiesc ca trebuia sa-l pun la temperatura mai mica, timp mai mult, nu?
Nora, pe unde esti?? Da-mi un semn de viata ca am vesti cu inelul - vineri va fi in posesia ta!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Roxi felicitari calduroase pentru tort si pentru harnicii!Hai mai fetelor saritzi si mai laudati-o ca prea este modesta azi!

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Roxanaz, unde e petrecerea? Ca io vin sigur! Hi, hi, hi!
Mitzura, nastere usoara! Sa stii ca pe Ianca mea era cat p-aci s-i cheme Mara Ilinca. Mi-au placut enorm numele astea.

Legat de picturi rupestre, noi am ales s-o lasam sa se manifeste liber doar acolo, ala e peretele ei si nu are voie in alt loc. Si nu numai ca a inteles, dar se simte si foarte importanta acum, ca are peretele ei. N-a mai avut nici o tentativa de a mazgali altceva. Se duce fix acolo. ce mi-a placut la acuarelele alea e ca nu sunt toxice si, fiinca sunt ca o crema, poate sa picteze direct cu degetelele.

Tocmai am aflat ca viitoarea mea finuta este o scumpica de fetita la mamica ei in burtica. Ura!!!!


Ianca Printesica si Super Mamica

Poze strumfesti
Poze mai vechi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, temperatura a fost prea mare. ai ventilator? nu trebuia sa te iei dupa minutele trecute, ci dupa proba cu scobitoarea, aia de e baza. data viitoare pune 160grade ventilat si lasa tot asa, cam 30 minute. la toate prajiturile de genul pandispanului se foloseste functia de ventilare pentru ca distribuie uniform caldura si ajuta aluatul sa creasca frumos si uniform. si atentie ca la functia ventilare temperatura efectiva este cam cu 10-20 grade mai mare, deci daca in reteta clasica scrie 180grade normal tu pui la 160ventilat.
Ioana multumesc
Lumi bine ca mai dati un semn de viata!ce faza cu bona....m-a lasat masca. o fi crezut ca vrei sa o controlezi.....dar oricum aiurea. succes la job si distractie placuta la seminar saptamna aviatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

La multi ani si din partea mea tuturor sarbatoritilor de astazi..[La multi ani puiule daca citesti pe aici astazi.
Adela,nu stiu daca e o regula,insa eu am nascut a doua oara inzecit mai repede si mai usor.Cu Serban am avut un travaliul de 19 ore iar cu Ricu de...doua.Daca nu se grabea Mario cu masina pina in olanda,m-a mosea el.Eu una tin pumnii si-ti doresc din tot sufletul o nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Despre jucarii scumpe!Eu chiar i-am interzis soacra-mii sa mai cumpere jucarii pentru Ricardo,ptr. ca ccc costa o groaza de bani,are si asa prea multe si.......ce e in top de trei-patru zile,o galetusa plina cu pietre adunate din curte.Le-am ales pe cele rotunde,le-am spalat iar Cado nu se mai misca de linga ele cu orele.Le pune din remorca in cutie,din cutie in tractor si uite asa se scurg orele.Cind se plictiseste trece sa parcheze masinile in garaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

[lma] sarbatoritelor si sarbatoritilor de astazi!

diana - dragoste la prima vedere! cat de frumos! nu ca n-ar fi fost evident la voi doi pupici iancai, vad ca este o pictorita dedicata! si felicitari lui tati pentru desene!


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

roxanaz, mult`am de complimentu`indirect,apropo de rupt apa, caci chiar imi doresc o data, si mai sper!!!
Speel, si al meu copil cara pietre si bete in casa foarte incantat, dar m-am gandit eu ca trebuie sa se joace copilu ca sa se dezvolte,deh,la cap!!!!Dar nici chiar asa, cu maimutoi de 30$/10 cm!!
Cat despre multumit copilu cu un sigur perete, Diana, he,he, doar in visul meu, el um piteste creion in mana si-l foloseste [prin te miri ce colturi de camera, tocuri de usi.....dar am renuntat la a-l educa in acest sens, oricum va tr.sa zugravim.
O noapte fara surprize burticilor, si-o seara buna!!!!

si Matei(2.aug2004)
matei mai mic
octombrie 2006

Mergi la inceput