Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Ramsan multa bafta maine, curaj nu stiu daca e nevoie sa iti urez ca tu ai din belsug. Poti sa dia si mie?? Maine merg si eu la spital, dar seara, poate pana atunci il vei tine in brate pe bebe Rares. Oricum, maine dimineata ma apuc sa te stresez cu tel.
Multumim pt vestile despre Lory, daca mai vorbesti cu ea ureaza-i mult curaj, multa putere si da ii dea DD o bebelina sanatoasa si frumoasa!!! Si bineinteles multi !
Eu tot la munca, vad ca bebe sta cuminte. Oricum vroiam sa va cer si eu o parere. M-as duce la un eco la Iliev, avand in vedere ca doctorita mea nu mai imi face eco, si bebe are circulara de cordon si eu sunt super stresata. M-as duce mai mult sa ma linistesc eu. Stiu ca am pasarele la cap si stiu ca mai dau un mil probabil degeaba, dar..... Voi ce ziceti?
Pupicei la burtici si la bebelusi!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Loredana are contractii la 5 minute(acum am vb. cu ea), cred ca naste saracuta astazi. O doare dar pt. prima data durerile sunt dorite si placute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

FELICITARI BUBI26sa-ti traiasca ,sa te refaci cat mai repede si sa ai cat mai mult laptic ca de....ai nevoie la 4.200 cred si eu.....
bravo
BIANCA ma-ntrebai de ce fac cezariana pai ...acum un an am avut o operatie pe coloana hernie de disc mai exact si medicii nu-mi permit o nastere normala la doar un an de la interventie asa ca sant nevoita sa-i ascult si sa ma conformez

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Hai sa va spun ce am auzit ieri de la niste prieteni:
1.bb pana la botez trebuie scos cu fata acoperita;
2.Femeile la ciclu sau care au facutnu au voie sa puna mana pe bb.
Doamne ma omoara toate treburile astea! Pai dc il botez la 6 luni!
Voi ce parere aveti?

36+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Salut, fetelor!

Dupa o zi de cacao, cea de ieri, numai cu vesti triste(dupa vestea cu Mihaela am mai aflat si de o colega de-a mea careia i s-a scos uterul din cauza unei infectii, si are 25 de ani, n-are copii- si nici nu va mai avea-) am inceput ziua de azi certandu-ma cu Marius, asa de dimineata, la 7. Mai m-am calmat, dar aveam niste nervi de nu va spun...

Aseara am avut niste contractii in partea de jos, parca mai spunea cineva de niste junghiuri in partea de jos a burtii, pana la...dansa. M-am cam speriat putin, dar am luat un no spa si au trecut, sper sa aiba rabdare Calin si sa mai stea la caldurica 2 zile si 2 nopti, nu vreau mai mult..

Sa-ti traiasca grasunul,BUBI26, sa creasca mare ,sanatos si frumos]/red]

HAI LORY! , sa ai nastere usoara si sa vina bebe repede.

HAI RAMONA!, sunt cam cheauna de cap si nu mai stiu, tu vei naste natural sau cu cezariana?

De Dolores si Lucia mai stiti ceva?

Si ce-o fi cu [red]Alex, Mio, Laura, Raluca, ca n-au mai intrat, or fii pe baricade? Haideti, fetelor, dati un semn, nu ne lasati cu ochii in soare

Vroiam sa mai scriu ceva dar nu mai stiu ce, sunt pe aici, cu ochiu pe voi

Haideti cu vestile bune ca avem nevoie!

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Laura,circulara de cordon poate apare sau dispare in ultimul minut, depinde de ce are bebe chef sa faca. daca faci ecograf, poti sa o faci, pentru linistea ta, insa chiar daca iese cu circulara, s-ar putea sa ai surpriza sa nu o mai aiba cand se naste, si invers. Mai mult, un medic ginecolog, care se presupune ca asista "n" nasteri pe zi, care mai de care mai speciala, nu ar trebui sa isi faca probleme din cauza unei circulare de cordon. Aici, in UK, problema asta se rezolva de catre moasa,la care pregatirea e mult mai generala decat a unui medic. Numai in conditiile in care circulara e dubla, sau ,Doamne fereste, tripla,poti spuna ca gluma se ingroasa,si trebuie intervenit,altfel, nu cred ca e cazul sa iti faci probleme.de multe ori, daca te gandesti la asta prea mult, s-ar putea sa te afecteze negativ, si atunci ajungi sa fii stresata, ccea ce nu se merita. Parerea mea este sa te linistesti si sa ai incredere in medici, vor sti sa faca fata, nu iti fa probleme.
Pupicei


37+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

ANK999si eu mi-am pus aceasta problema adica nostru urmeaza sa fie botezat cam la doua luni dupa nastere (atunci pot veni nasii in tara)si chiar ma gandeam daca pot primi vizite sau iesi la plimbare in vazul lumii cu el inainte de a primi botezul nu stiu am sa mai intreb si eu eventual chiar la biserica .

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

ai Bebyta. Trebuie facuta galerie si pt tine, nu-i asa?
Biata Lori! Sper sa nasca cat mai repede si mai usor!
Pe mine in ultimele zile ma cam doare mijlocul, iar cand stau in picioare ma doare burta in partea de jos. Parca as avea un pietroi! De altfel de sambata mi s-a cam lasat si burtica. Sper ca bbb sa mai stea pt ca tati e la cursuri toata saptamana si bagajul nu este inca gata.
In plus am pitici ca nu voi reusi sa ajung din Pitesti la Bucuresti si ca nu imi voi da seama cand va incepe travaliul.


36+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Laura, a aparut mesajul tau in timp ce scriam eu, ce faci, esti bine? Si ptr linistea ta, du-te la eco, decat sa stai stresata, mai bine du-te!

Ank, in legatura cu babismele, si eu stiu ca nu-i bine sa te duci cu copilul nebotezat intr-o alta casa, si sa nu vina in vizita persoane care "nu sunt curate", adica ceea ce ai spus tu cu . Dar cum nu poti sa-i intrebi la usa despre asta, m-au invatat si pe mine in maternitate altele: cand vii acasa, sapuniera cu sapunul tau folosite acolo sa le pui sub prag. Eu n-am putut sa le pun sub prag, le-am pus undeva langa usa.
Dar ganditi-va la un lucru: daca faci botezul mai tarziu, la cateva luni, ce faceti voi cu? In concluzie, nu stiu cat de adevarata e chestia asta, dar ma rog....

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

MULTUMESC ANK999 !chiar am nevoie ,in capul meu vin stoluri,stoluri iar morcovul ....ii mai atarna doar frunzele

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput