Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ioi, mult de citit si nu m-as plange, daca n-ar fi ziua atat de scurta!
In primul rand felicitari proaspetelor mamici Lorym si danidani!!!
Recuperare rapida si bebelusi mancaciosi!

Ramona, iti doresc nastere usoara, sa fie o experienta frumoasa! Si sa vii repede acasa sa ne povestesti cu aceeasi buna dispozitie totul, de la inceput la sfarsit.

Alexandra, de cand am vazut pozele tale, cu zapada si cu Bella, nu imi mai ies din minte! Chiar m-am intristat cand ai spus ca s-a topit zapada, dar vine ea alta!
Sa stii ca vazand pozele alea traiesc si eu cu convingerea, ca aelita, ca o sa ai o nastere usoara, ceva din zambetul tau imi spune asta. Te mai vaieti tu de frica, dar cred ca esti omul care la greu isi aduna toate puterile si iese cu bine din incercari.

miraco, superba bunica ai! Respectele mele, strasnica femeie!
Mai, ar trebui sa o facem bunica onorifica pentru toate gravidele si mamicile de la odiseea noastra!

marcelac, eu nu pot sa cred ca e ceva in neregula cu bebele tau. Suntem atat de variati ca oameni, proportiile noastre sunt diferite. Pana acum 2 saptamani s-a dezvoltat normal, daca era vorba de vreo anomalie s-ar fi vazut de mult, nu doar acum!
Cred ca iti e tare greu sa stai linistita, am trecut si eu prin emotii cu testul triplu, asa ca stiu cum e sa iti faci griji pentru copilul tau. Dar sper sa gasesti putere sa vezi mai mult lucrurile frumoase decat pe cele care te-ar putea tulbura.

Cristina, am retinut ca moasa ta ti-a spus sa ai o viata normala (sau activa?) din toate punctele de vedere, daca vrei sa nasti fara inducere. Intelegi? Din TOATE punctele de vedere! Da, urcatul scarilor e bun, shoppingul asemenea, dar ia prinde-l pe Kaveh printr-un colt si pune-l si pe el sa contribuie! Intelegi? Ca daca nu, iti pun un emoticon mai sugestiv.



Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Donia,mai am un pic si fug cu salteaua dupa el prin casa....Unde-l prind, acolo-l ard.Ce ,crezi ca el a scapat? Nuuuuuuuuuuuuuu,si de mult de fugarim noi,nu am avut interdictii niciodata, si nu am facut nici un fel de rabat de la obiceiurile noastre dinainte.Si ma chinui sa fiu cat de acrobata pot eu, dar burtica nu prea ma lasa.Oricu,m stau asa pana joi, cand fac 38 de saptamani,iar joi seara imi trag un pic de sauna, si dupa aia baie cu jacuzzi.Si daca nici acu nu vrea Georgia sa iasa,vineri ma duc la spital si le zic de cezariana.in definitiv,trebuie sa faca asa cum vreau eu, ca eu le platesc, nu statul,ca sa se uite dupa alte considerente.



37+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

felicitari pt. danidani!

mio75 poate iti face bebe al tau o surpriza si vine maine.

marcelac bine ai revenit! poate totusi e o alarma falsa cu disproportiile.

34 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Buna mamici si burtici

LORYM BRAVO AI REUSIT SA-TI TRAIASCA RIANA SA FITI SANATOASE MULT LAPTIC SI RECUPERARE RAPIDA



RAMONA totul o sa fie bine ma bucur pentru tine
ca a venit momentul mult asteptat
curaj

Noi azi am facut o saptamana si nea cazut buricutu, eu ma simt bine si bebita la fel

VA pup pe toate

MAMICA FERICITA DE BEBE MARIO GABRIEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am fugit din pat sa vad daca avem vesti noi....se pare ca nu...sunt tristuta pentru tine Marcela....eu sper ca va fi totul ok...oricum DD ne vegheaza si stiu ca te va ferii de rele....
Si acum vreau sa va spun ca sunteti asa de dragutze si desi am mai spus-o azi odata...o mai spun inca odata si poate de 1000x...ca am facut o alegere buna atunci cand m-am alaturat voua si ca sunt ma ajutati mult atunci cand ma incurajati si ca va iubesc pe toate muuulttttttt........!
Chinico...exact asa m-as descrie si pe mine.......lasa ca ne facem noi frumoase dupa.....
Donia.... multi si nu am cuvinte...fiecare cuvant spus ma face sa mai adun o drama de curaj.......
Cred ca faptul ca ne sustinem una pe alta ne ajuta si mai mult....
Hai ca ma duc ca deja cred ca v-am plictisit....ma apuca melancoliile.......
Noapte Buna.......


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

merg la nani, ca maine merg la serviciu.
va doresc o noapte buna si somn usor

34 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:




Buna seara,


FELICITARI LORYM SI SOTULUI TAU, in sfarsit a venit bebe pe lume

FELICITARI DANIDANI, sa iti traiasca bebelusul sa fie sanatos


Ramsan, curaj curaj si sa vii cu vesti bune
Panaa la fel si tie
Ramona, curaj curaj, sa aveti toate nasteri usoare si bebei sanatosi


Cristina eu tot pe 23.11 am DNP asa ca....te astept pe tine prima si apoi eu, important e sa fie bine pt amandoua.Apropo ce spune Iasmina ca in curand va avea o surioara, oare realizeaza cu adevarat?

Marcelac sper sa fie doar o alarma falsa, sa te rogi bunului Dumnezeu sa vezi ca o sa fie bine.

Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Am intrat la voi sa va verific ..
Felicitari pentru bebei.


*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

tocmai ce am remarcat ca semnatura mea ramasese tocmai cu varsta pe care ne-o da ecograful pt bb (33 de sapt).

Acum, daca eu am schimbat semnatura, sa faca bine bb si sa se inscrie in noua limita (maine intram in 37!), si sa ma ierte ca nu am fost atenta si sa ma iertati si voi ca nu am intrat de atata timp.

Multumesc de incurajari fetelor, astept cu nerabdare ziua de joi sa pot respira mai in voie, sau cel putin sa stiu ce e de facut.

CURAJ SI INCREDERE MARE FETELOR CE SE PREGATESC PENTRU MAINE, STRANGETI DIN PUMNI SI GANDITI-VA CA SUNTEM TOATE ACOLO, ALINIATE LA GALERIE!


marcela 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



HELPPPPP vreau sa vad si eu pozele cu bebelina Dandusei si nu le gasesc

Si apropo a venit Miro acasa?

Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput