Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Auziti,pe mine m-a vizitat de curand bunica,femeie de la tara cu 7 clase si stiti ce mi-a zis"mama sa n-asculti la toate prostiile pe care ti le vor baga in cap una si alta...sa-ti iei tu carti din astea moderne si sa citesti,sa urmaresti la tv sau pe internetul asta al tau despre toate noutatile ca nimeni nu s-a nascut invatat...ai sa vezi ca ti se va parea ca tu faci cel mai bine,tu stii cel mai bine ce are nevoie copilul tau...(asta dupa ce m-am plans ca mi-e cam teama,ca nu stiu cum ma voi descurca...eu netinand niciodata in brate un nounascut...)E o super bunica...genul ala de bunica adevarata.A venit sa ma vada gravi...Ce frumos...

SUPER CORECT SI SUPER BUNICA ! FELICITARI !!!

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Am vb cu Lory la tel. si mi-a spus ca se dilatase dar nu suficient dar contractiile s-au oprit asa deodata... in plus la ea erau fisurate membranele inca de sambata, dar acum se si rupsesera de tot... asa ca solutia cea mai de nedorit a fost cezariana. Bebelina Catrinel Rianna are 3650 g!! Asa da mamica curajoasa!! Bravo

Cleo multumim pentru vestile de la Dolores... sa dea DD sa fie bine cu Davidutzul ei

Roxana c. tinem pumnii sa fie bine! Curaj mult si refacere rapida, bebelinul sa-ti fie sanatos si papacios


Ramona 39s6s Rares Mihai

Maine este cea mai frumoasa zi din viata mea.

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Loredana felicitari pentru bebe.

Ramona nu stiu daca vei naste natural sau prin cezariana dar eu iti doresc ca totul sa se desfasoare repede si usor.

Iti tin pumnii si te astept cu primele impresii despre Rares.

Numai bine si felicitari pentru starea de spirit f. buna pe care o ai.

Sper sa pot si eu sa fiu asa cand o veni vremea.


Si putina galerie


Katthy 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

pt. Andreeaben

Bubi 26 felicitari pt. grasunel!

miraco super bunica ta!

tema zilei: eu sunt pe dinafara cu moase, ursitoare si alte variatiuni pe tema. in ardeal nu am auzit de asa ceva. madaluta multumesc pt. informatii.


34 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Ramsan, curaj mami...iti tinem pumnii si iti facem galerie. Nu inteleg de ce iti induce nasterea atat de devreme? Ca al meu dr. zice sa asteptam linistiti ca o sarcina normala poate fi purtata si pana la 42 sapt. de aceea nu vrea sa-mi induca nimic. Si nici eu nu insist.

Am fost luni dimineata iar la control: bebe e super ok, la fel si eu, dar el n-are chef sa iasa desi i-a trecut termenul deja de duminica.
Asa ca am zis, lasa draga, cand vei avea chef sa iesi ma anunti tu si m-am intors acasa in Oradea. Am timp destul sa ajung pana in Cluj daca incep semnele.
Vineri mergem la control, sa cedem ce si cum...dar dupa cum ziceam: nici o graba!

Jojo_miha, imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat si sper sa treci cat mai bine peste asta. Asa e viata, dar pana la urma toate trec...

Mio 40+2d LEON ROBERTO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare burtici si mamici

Printesa mea doarme acum aseara a avut colici si a cam plans toata noaptea saracuta,azi a fost sotul la medicul pediatru si a inscris-o,ne-a dat baby water si debridat pt colici sper sa-i treaca
Eu ma simt destul de bine,numai ca nu prea imi place burtica care mi-a ramas sper sa se stranga cat mai repede,la nastere am dat jos 7 kg

Felicitari Lorym !!! Sa-ti traiasca printesa Catrinel



Ramsan- nastere usoara maine bebe Rares se v-a naste chiar de ziua lui

Dolores,nastere usoara mami

Galerie si pt celelalte fete ce urmeaza nastere usoara

Dandusa-super printesa ta o scumpica si grasunica

cand am timp mai vin si trag cu ochiul la voi,chiar daca nu am timp de scris

Laura 13-succes maine la control poate vine bebe strumf

pupici

Bamboletta si bebelina Antonia-Gabriela
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

"Poze Antonia-Gabriela"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Fetelor, maine e Sf. Mihail si Gavril? Bine am inteles?
Adica daca se naste bebe maine, trebuie sa aibe in nume si ceva cu Mihai sau Gavril? Asa ar fi frumos, nu?

Mio 40+2dLEON ROBERTO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Simo, CURAJ!!!! facem galerie......
Totul va fi bine sunt sigura...nici nu se poate altfel, cu atitudinea optimista pe care ai avut-o tot timpul sarcinii....

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

bravo Lory!!

mio75 nu e obligatoriu sa aiba nume de sfant. o prietena, care a nascut acum 2 ani pe 8 nov. i-a pus copilului numele Mircea Andrei.

34 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Simo, la care spital te duci si la ce medic?

Mergi la inceput