*Ghiocei de Martie - Aprilie 2006*(22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Fetili dragutili ... n-am ramas nici la nasi si nici Maia n-are nika ... doar ca fusei io mai lenesa ... imi lua hazbandelu un fier nou de calcat (se gandise ca nu-mi ajunge unul !!!) si ... am prestat la greu.
Noi suntem bine, sanatoase, voioase ...

Uram tuturor "LA MULTI ANI" fericiti si plini de bucurii, si sa ne ierte ca n-am reusit sa o facem la timp!!!

Mariuka - ma bucur mult ca te-ai facut bine! Abia astept noi filmultze ...

Am citit in linii mari, voi incerca sa recuperez ...

Ca sa nu uit, vreau sa ma dau mare ... am slabit 7 kg ....

_
adar si MAIA (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

;Multumim pentru complimente fetelor.Am mai pus azi inca 8 poze de pe aparatul sotului si le puteti vedea in continuarea celor puse de pe camera mea http://family.webshots.com/photo/2169874180072337911QMbXkB

Adar,te felicit pentru cele 7 kile date jos si te rog sa-mi spui si mie secretul,pleaseee!
Ciuf,of si mie mi groza de vremea cand oi avea 2 caci daca acum imi ia o ora ca sa ies din casa cu Rudy,pai cu 2 copii cat o sa-mi ia,si eu nu-s chiar un monument al rabdarii......dar asta e.....si vorba aia o am pe maica-mea aci,care bine,....se duce de 5 ori pa buda pana sa iesim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

sarbatoritilor zilelor care au trecut (si in care noi am lipsit),de asemenea si celor de azi Alessia Maria,Viv si Magnus Tiberiu !!!

Vreau sa va multumesc ca ati fost alaturi de noi! Acum am reusit sa termin de citit din urma.Sa va povestesc cum a fost in Atena.Am ajuns de dimineata acolo si am inceput cu analiza kisteografie.I-au introdus un cateter in cocosel,prin care i-au bagat 2 sticlute cu ser pt "fotografierea" uretrelor,vezicii etc.Eu a trebuit sa-l tin de maini,sotul de picioare si mai tinea si stativul pt sticluta cu ser cat mai sus sa curga lichidul si o asistenta il tinea de cocosel sa nu ii iasa cateterul si un doctor ii facea radiografiile.Nu va pot spune cat a plans si a urlat si se uita la mine asa de disperat si intindea manutele sa-l iau de acolo.Aproape nici nu mai respira de atata plans.AM plans si eu si sotul impreuna cu copilul.I-au luat si o proba de urina.A trebuit sa asteptam la alt etaj rezultatele.Din fericire au iesit negative,adica bune.Apoi ne-am dus la un alt centru medical privat pt cea de-a 2 analiza care se numeste DSMA.Acolo i-au pus crema la ambele maini pe vene,cica anestezic local.Peste asta au pus o folie de plastic.Oricum copilul a inceput sa planga de frica de cand i-am suflecat manecile.I-au introdus iar un ser pt a fotografia rinichii.A trebuit sa ne intoarcem peste 2 ore ca sa-i facem radiografiile la rinichi fata si laterale.Rezultatele urmeaza sa le primim prin posta.A fost foarte obositor si mai ales sa-l vezi cum plange si nu pot i face nimic sa-i alini durerea....Macar ne-am mai linistit.Aseara am ajuns acasa pe la 9 si eram franti.

Andreea Georgiana si eu ii zic Inger ,Ingerasul meu si Tatal Nostru.Culmea,cand incep si zic Inger Ingerasul meu ce mi te-a dat Dzeu imi zambeste de fiecare data.Vad ca te rasfeti cu versiune de tzatziki.

Noe felicitari pt aniversarea casatoriei!Sa fiti fericiti si sa va bucurati de gazulitza cea motzata!

Claudia sa-i faci poze lui Vladut in costumul de mos.

Catrinutza bine ati venit acasa!Stim si noi ce inseamna branulatu' Bine ca a trecut!Doamne cum a cazut Mariuca in geanta....Eu ii dau 50 gr carne la o portie de mancare.Mi s-a zis sa-i dau in fiecare zi carne.

Delia felicitari pt botezul reusit.Rudy un adevarat domnisor ..nu mai zic de mamica lui si de bunica lui!Elegante si frumoase foc!

Ciuf cum se simte Luk? Eva? piticii!

Mariana v-ati gandit la niste nume frumoase.Pe mine daca m-ar fi lasat astia de p-aici sa aleg eu numele copilului i-as fi dat numele Stefanos si e si nume de sfant.

Rocsana m-ai uimit cu traditiile lor legate de baie...DAr na cate bordeie atatea obiceie...

Monica imi [are rau ca ati avut accident...bine ca nu ati patit nimic!Pozele sunt minunate!

camicata bine ai venit!Sa-ti traiasca micuta cu nume atat de deosebit!

adar felicitari pt reusita!!! Chiar ma gandeam ce-o fi cu tine de nu mai postezi.

Si pt ca m-am lungit si e trecut de 12 GABRIELELOR,GABRIELILOR,MIHAELELOR SI MIHAILOR!! [red]

[red] David Alexandru si baietel (Ayryny)!SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!

Filmuletze:
http://www.dropshots.com/gpoli_ro



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:


Aaa am uitat sa va intreb...voi ce le mai dati ghioceilor sa pape?C eu sunt in pana de inspiratie.Am vazut ca Noe zicea ceva de un pilaf.Eu tot aceeasi papica ii dau.Am mai schimbat cu paste fainoase fara ou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Off, am o lene in mine de nu ma recunosc. Parca nici creierul nu vrea sa munceasca. Cica e si el tot in repaus. Nu facui nimic azi decat gatit. Atat. Azi era randul sa dau cu aspiratorul (eu aspir o data la doua zile) si zisei pas. Fac maine. Dar cica maine avem temperaturi de 20 de grade asa ca vom iesi intr-un parc. Statui ochi cascati pe net si pierdui timpul. Pe cuvantul meu. Ma manca in fund sa vad cata carne trebuie sa pape un bb si apoi ajunsei la mancarea sanatoasa pentru adulti. Si concluzia fuse ca noi nu mancam deloc sanatos. Si cam asa pierdui eu ziua azi.
Cami, bine ati venit. Frumos nume Iarina.
Claudia, Luca cand era mai mic zicea "baba" lui maica-mea. iar ea imediat ii raspundea "baba e maica-ta, nu eu". Eva e la stadiu de "daaa-daaa" asa intr-o scarba, sictirita.
Rocsana, ce interesant cu baile astea. Mai, ei or face economie la apa de se spala toti in aceeasi apa. Glumesc. Oricum e frumoasa traditia imbaierii in Japonia. Eu nu mai am timp nici de baie, repede un dus, si adio saruri, parfumuri, etc. Saru'mana pentru informatii.
Poli, bine ca scaparati de testele alea. Stiu prin ce ati trecut, ca aceeasi pasi i-am avut si noi cu Luca. Numai ca eu nu am avut taria sa intru cu el in cabinet pentru investigatii. S-a dus sotul. Eu stateam la usa, plangand si tremurand ca frunza in vant. Sa ma fereasca Dzeu de boli, ca nu sunt buna de mers pe la doctori, spitale. Ieri am fost franta dupa o zi de umblat prin cabinete. Puteai face orice cu mine, nu mai eram in stare de nimic. Si nici macar nu am putut sa dorm un pic d.a. ca nu m-a lasat Eva. Cred ca am deochiat-o cand am scris ce mult doarme ea. Eh, uite ca acum daca doarme doua ore pe zi.
Ada, hai, mai, 7 kg! Nu ne face in ciuda, te roooog. Ca eu nici nu mai am curajul sa verific "dusmanul femeii". Dar parca vad ca am mai slabit un pic la fund, dar ce sa te faci cu burta. Ca aia nu vrea sa scada decat cu exercitiu fizic si parca nu mai am putere si de asa ceva. Oricum felicitari.
Andreea, eu fac usturoiul cu sare si ulei, il frec ca la maioneza si mai adaug cate un pic de apa minerala. Iar il frec, mai adaug ulei, apoi apa minerala si iese ca o maioneza. E bun de intins pe painica.
Poli, tu cum prepari tzatziki? Saru'mana ca imi amintisi ca maine e sarbatoare. Nu am voie sa tricotez, e moarte asta, ca eu cum am un pic timp liber sa ma vezi ce invart andrelele alea, si maine e ziua sotului de nume. Il cheama Mihai. Asa ca sunt in pana de idei ce sa ii fac cadou, poate mergem la un restaurant si gata. Ah, si nu cred ca scapa mai devreme de 8 seara de la "scarbici". Am asa o presimtire ca va fi o zi ca oricare alta. Iar el, cu siguranta, nu stie ce zi e maine.
Catrinel, al treilea dormitor il avem jos. Si parca e un pic mai racoros. Vara e ideal sa dormi acolo, dar iarna ... nu prea. Sotul zicea sa ii mutam pe copii sus, in dormitoarele de sus, si sa ne cazam noi jos. Dar nici asta nu imi place. As vrea sa ii tin pe amandoi in acelasi loc. Sa se simta frati, sa aiba amintiri frumoase impreuna. Sa le citesc la amandoi aceleasi povesti, rugaciunea. Pe sot nu ma pot baza. El cu programul lui nu prea are rabdare de citit sau facut chestii intelectuale.
Si apoi as mai avea de facut curat intr-o camera.
Aseara stateam toti in camera lui Nemo si ma uitam ce fain e sa fim impreuna, sa avem copii. Eva, hlizita toata, era in topaitoare, eu in varful patului tricotand, iar sotul cu Luca exersand roata si statul in maini. Apoi isi admirau muschii. Mai ales Luca. Muzica canta si noi ne bucuram de rasetele copiilor.
Imi amintesc cand eram mica ma adormeau parintii cantandu-mi romante. Amandoi au niste voci nemaipomenite, chiar si acum. Ma simteam asa de in siguranta fiind langa ei, nu exista o grija pentru mine, mama tot timpul ma saruta si imi spunea cat de mult ma iubeste... cu atata placere asteptam sa ma culc ca stiam ca voi fi ca in sanul lui Adam.
Laura Ioana, uite ca tocmai saptamana trecuta iti scriam de prietena mea care a pierdut 6 sarcini. Am vorbit cu ea aseara si mi-a zis ca in sfarsit e insarcinata in luna a patra si ca se pare ca totul e bine. DD a avut grija de ea. Iti va veni si tie timpul sa fii o mamica.
Irina, ce mai face Andreiutu? Mai clatina capusorul?
Ema, ziceti ca de cand ati introdus mai multe "fibroase" bb nu mai e constipat?
Kim, sunteti bine?
Cred ca am scris destul pe ziua de aiz. Trebuie sa fug sa-l iau pe Luka-Puka de la gradinita ca daca voi intarzia o sa platesc $1/minutul.
Puuuuup




Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

La multi ani Darius Pupam cei mai frumosi ochisori albastri din lume!
La multi ani Mihaser
La multi ani tuturor celor care poarta numele sfintilor Mihail si Gavril si care nu-mi vin mie in minte acum(scuze!!!)
Eu ma duc cu Edutu la impartasit si apoi sper sa doarma, sa pot sa citesc si eu din urma.
AAA, am mai gasit o Mihaela, a Olguttei. Sa cresti mare si cuminte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:


Iatama-s si eu pe baricade, de-abia azi am reusit sa intru ca a mea gonguta mi-a stricat mouse-ul (i-a tras o tranta de tot mi s-a dezmembrat) si aseara am reusit sa-mi pun altul nou. Trebuie sa iau si eu exemplul vostru si sa-i dau o tastatura si un mouse al ei ca ma termina, numai calare pe astea a mele sta. Si sa te tii urlete daca nu o las ... a inceput sa se smechereasca pitica .
Noaptea trecuta am reusit sa dorm si eu ca oamenii, s-a trezit doar de 2 ori, scurt, a papat si somnic la loc ... pana la ora 6 dimineata. Doamne ce bine e sa dormi ... am si uitat cum e . Nu stiu ... sa fie de la ceaiul de tei baut de mine aseara? O fi linistit-o putin? Sa vad, probez si azi, sper sa tina figura.
Ma apuc de citit din urma.
Pupici

Pozele mele

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Continuam,dupa cum am promis. Sotul meu a postat deja ceea ce v-am scris eu aseara;eu acum va scriu si el mai posteaza maine.Uite asa functioneaza internetul la noi deocamdata.Dar e bun si asa decat deloc.

Tcelen,felicitari pentru noua casuta! Sa o stapaniti sanatosi si sa fiti fericiti in ea.Noi nu te uitam,stai linistita.Daca nu m-au uitat fetele pe mine,care scriu atat de rar,iti dai seama. Sper sa ii treaca repede micutei raceala.Si Matei e cam fornait de vreo saptamana si ceva;nu are febra,nu nimic.Doar nasucul pe care il curatam in fiecare zi de mai multe ori si ne ofticam tare rau. Cum merge Iulian cu scoala?Are numai FB-uri sau nu?

Dea,oau,ce bine a crescut Mia! Deja are 9 kg jumate! Super!Si ce mititica era Degetica...Bafta in noua viata pe care o incepeti! Sa iti gasesti un serviciu bunicel si de acasa! Doamne ajuta! si eu am lucrat de acasa si era super.Stateam si cu copiii si mai luam si bani.

Doublemom,pup cu drag fetele cucuiete! ce super haioasa mi se pare imaginea cu ele doua admirandu-se in geamul de la cuptor si hlizindu-se. Si Matei rade cand isi vede mutrisoara in oglinda. Cu doua mititele imi inchipui ce usor trebuie sa iti fie si tie...mama,mama.

Cat,voi ce mai faceti? Cat de departe de Munchen sunteti? Poate ne vedem;cat ati fost in Romania nu ne-am intalnit,poate acum.

Mariana,sarcina usoara in continuare! Ai trecut de jumatate,mamica tanara si curajoasa ce esti. Pupici de la noi si un nume de fetita- Mirela (ca pe sora mea).

Cameliada,felicitari pentru noua casuta si voua! Multa fericire intregii familii si un pupic dintosului mic.

Ceela,cum mai e cu piciorusul mititelului tau? Sper din suflet ca s-a rezolvat.Si Matei e cam grasut si vrea numai in picioare si de cand am citit ce ai scris tu parca mi-e putin teama...Va pupam si sper sa se faca repede bine.

Delia,felicitari pentru botez.Ma bucur ca a fost o petrecere frumoasa si toata lumea a fost multumita.Si abia astept sa pot vedea si eu pozele...ca zic toate fetele ca ati fost tare frumusei si vreau sa imi clatesc si eu privirea. Sa traiasca micul crestin!

Catrinutza,nu te intrista ca a trecut repede timpul.De acum inainte Sarbatorile vor fi muult mai frumoase ca inainte,crede-ma.Noi ne retraim copilaria o data cu copilasii nostri si de cand ii avem,Craciunurile au alt farmec. Si Mosul chiar exista! Tu baga adresa si numele complet si corect si o sa vezi. va pupam si noi!

Biuta,ce fain ca v-ati intalnit cu Diana...Iti dai seama ca daca eram in Bucuresti imi impachetam si eu familia si ne infiintam la gara cu mic cu mare. Poate data viitoare!

Rocsana,azi i-am facut lui Matei o mancarica dupa reteta de sarmalute furnizata de tine si a fost tare apreciata.Lucru rar la el. Ce ciudat obicei cu baia la japonezi. Felicitari Mariei pentru mersul in 4 labe! eu de cand ma tot chinui cu grasul meu sa il invat,dar degeaba...are fundu prea greu. Ce dulce trebuie sa fie ea cand "da pup". Uite,o pupam si noi,de la distanta.Poate la vara ne vedem si o pupam si pe viu.

Ile,tu cum te mai simti?A trecut pacatoasa de gripa? Si cu strainatatea ai dreptate...are partile ei frumoase.Ma acomodez eu pana in martie cand va trebui sa revenim in tara.

Ema,au trecut mucisorii? Si eu am batai de cap cand vine vorba sa ii umblu lui Matei la nasuc.Interesant ce am aflat de la tine cu legumele verzi si cu merele cu coaja. Aplicam si noi de acum,multumim de idee!

Polixeni,cum a fost la Atena? Sper ca e totul bine cu voi. Doamne prin ce ati mai trecut si voi...

Adibal,Elvie,Luizax,voi ce mai ziceti? Puiutii vostri ce nazbatii mai fac?

Mihaser,cum fu la nunta? Si nazdravanul cu cine l-ati lasat? Ce m-au amuzat pataniile tale cu vopseaua si cu unghiile proaspat vopsite...

AlinaMizzi,voi ce ziceti?Cum e acum prin Malta?

Mari,nu fi trista,nu esti singura care nu a scapat de tzitzi si de trezitul noaptea.Si al meu la fel. Si nici nu da semne ca ar vrea sa lase sanul prea curand.Cand bea si el 40-50 ml de lapte din astalalt zici ca e sarbatoare. De dormit,nu doarme cu perna...insa uneori il legan,alteori adoarme in timp ce suge...depinde de cat e el de obosit.Cert e ca m-a cocosat,dar trece repede perioada asta. Ti-am trimis un sms...nu cred ca ai primit.Multumesc pentru mesajele si telefonul de atunci! Un pupic mare pentru Teo! Si la cat mai multe nopti linistite!

Alinaalex,ce fain de voi ca v-ati facut tovarasi de plimbari...De mult voiam sa iti spun ca imi place de tine ca esti activa si te descurci de minune chiar daca tati al vostru e mai mult plecat.Bravo tie! Imi pare rau de masinuta,dar,asta e,tablele se indreapta...bine ca tu esti ok.

Andreea Georgiana,mai,cat pot eu sa va invidiez,nici nu ai idee.In sensul bun,bineinteles.Eu si sotul meu nu am mai fost singurei nici macar o zi intreaga de nici nu mai stiu cand si tare bine ne-ar mai prinde o iesire in doi,ca in vremurile bune.Dar nu avem cu cine lasa copiii...Fain ca ati facut cumparaturi la Viena.Ai dreptate cu preturile de aici comparativ cu cele din Romania.Am constatat si noi acelasi lucru.Si am si cumparat o gramada de lucrusoare frumoase si de calitate pentru copii. Saru'mana pentru reteta de supa crema de ciuperci! a venit exact la tanc,intr-o zi in care nu aveam inspiratie.Si a fost foarte apreciata. Imi pare rau ca ai trecut prin spaima aceea cu Thea si ma bucur ca e mai bine acum. Si noi am stat pe aproape de Racadau si tare mi-e dor de locurile alea si de vremurile simple de atunci. Multumim pentru aprecierile la adresa familiei.Suntem si destul de uniti.Avem numai 6 ani de casnicie si vreo 10 si jumatate de cand ne iubim.Si de ne-ar tine Dumnezeu asa inca muuulti de acum inainte bine ar fi.Va dorim si voua acelasi lucru! Va pupam!

Adar,am ras cu lacrimi la faza cu sobolanul. Ne umpli de optimism,cu energia ta si cu veselia ta. Pupam cu foc Maia si pe mamica ei!

Simona,La multi ani cu multa multa fericire! iarta-mi intarzierea. Si noi cu trezitul nocturn,ca si voi.Multumim ca te-ai gandit la noi! Pupam Edutul si la cat mai multe nopti linistite!

Roxivan,v-ati mutat definitiv in Bucuresti? fain ca te-ai intalnit cu Simona la Rm Valcea.Poate ne intalnim si noi candva in Bucuresti.Cum ti s-a parut dr Stanciu?

Tina,speram ca sunteti bine toti 3 si va imbratisam cu drag!

Tania,bine ca s-a facut si mititica ta bine si ca ati scapat de spital.Felicitari pentru bebelusul surorii tale.Si eu voi fi matusica prin aprilie-mai.

Mara,sper ca sunteti bine.Ma gandesc adesea la voi...abia astept sa mai vorbim. Pup Iustinelul grasunel!

Pispirica,nu erau ai mei in parc atunci.Noi suntem in Austria de pe 1 octombrie. V-ati mutat la casa noua? Cum s-a acomodat fratello cu viata de studinte de Bucuresti? sa nu plecati prea departe de Drumul Taberei,daaaa?

Olgutta,pup si eu mamicuta studenta si puiul mic si le doresc amandurora cat mai multe nopti linistite cu somnic neintrerupt.Ceea ce imi doresc si mie.

Aida,cand mai poti,mai scrie-ne si tu doua cuvinte despre ce a mai facut Alexandra,despre cum va mai e,despre voi.Mai arata-ne poze cu papusica cu ochi albastri.Mie imi pare rau ca nu mai scrii...Te pup!


Catrinel,nu stiu germana deloc.Vorbesc 4 limbi straine plus limba romana,dar printre ele nu se numara si germana,din pacate.Asta a fost ghinionul meu.As fi preferat orice alta tara,dar numai sa stiu si limba,sa pot lega doua vorbe.Deci iti dai seama de cat de singura sunt.Cat despre coordonatorii trainingului sotului meu...asta e poveste lunga,poate o sa avem vreme sa vorbim mai pe larg in Germania.Poate ne auzim la un telefon si mai stam la o "taina".

Bun venit noilor mamici pe care nu am apucat sa le salut! Aalina,Alorea,Iasima,Bocanila,Claudia,loranda,va pup si va doresc numai bine voua si familiilor voastre! Si pupici la bebici! si daca am sarit pe cineva,iertare...sunt orele inaintate si neuronul obosit.

Gata,ca m-am lungit rau de tot! Va imbratisez si pana la o noua "intalnire",va transmit toate gandurile noastre bune!
Pe curand!


Monica,Vlad (27.01.2002) si Matei(14.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

MIHA(DOUBLEMOM)MIHASEREDUARD GABRIELDARIUS MIHAIMIHAELAVICTOR GABRIELMIHAITA!
DAVID ALEXANDRU!

tuturor Mihaililor si Gavrililor,soti,copii,parinti si frati!(stati as a si nu manati...ar fi putut urma)

Camicata,bine ai venit si sa va traiasca puiuta...moldoveanca de-a noastra.

Adar,7 kile???????????Cu 3-3-3?Bravo!!!Eu n-as calca atat nici cu un fier...supersonic!Urasc sportul asta.

Polixeni,imi imaginez prin ce cosmar ati trecut.Dar bine ca nu i-au gasit nimic in neregula si sper ca si restul rezultatelor sa fie pozitive.Pai...ce pazeste Ingerasul?Tzaziki e cu castravete...deci am si de ala...deci iar mi s-a facut pofta de ceva.Deci voi pune pe mine...ce da Adar jos.Urasc ,,deci-ul,,.
Noi suntem la cura de pilaf(inca) si Theei ii place tare mult.

Ciuf,sa-ti traiasca sotul!Sa va iubiti muuuuuuuuuuuuult de tooooooooooooooooot!
Daca mai pui si smantana,te topesti de placere.Jur!

MP,ce frumos ai spus tu...vremuri simple.Asa este,sunt acele vremuri in care fara bani in buzunare,mergand pe jos,de mana cu cel iubit,fara fitze si pretentii,te simteai stapana Universului.Si nimic nu mai conta.
Tocmai faptul ca sunteti nedespartiti va sudeaza mai mult si,cand ii veti putea lasa pe pitici,fie si pt. o zi,nu veti sti ce sa faceti mai intai.familia frumoasa!



ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Delia, secretul e aici, multumesc pentru felicitari si te astept la lupta!

Ciuf – pe cuvantul meu, nu vorbesc prostii, jur!!!! Tin dieta 3-3-3, vezi ca i-am dat linkul si Deliei, functioneaza super la toata lumea. Pupici.

MP – pup tare de tot … din pacate energia mea cred ca a fugit cu sobolanul ala … iau vitamine, fac matanii … sper sa imi revin …

Andreea – ce sa fac soro daca l-am invatat pe hazband asa ??? cea mai tare faza a fost cand a venit mama la noi, stateam la povesti si la o tigara in bucatarie si vine Sorin cu o fata de-aia mirata si zice: ”Ada, eu n-am pijamalute calcate ????” A ras mama cu lacrimi. I-a zis ca ea n-ar calca pijamale sau chiloti nici daca ar tortura-o cineva!!! Asta e, daca-I musai, cu placere!!!

Noi suntem la fel … nimic nou sub soare, doar un dinte razlet cu care m-a “ros” fiica-mea de mana in timpul baitei. E vesela, vorbeste toata ziua, suntem atat de fericite ….


_
adar si MAIA (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari


Mergi la inceput